PirgePirge

Kılağı Alma Makinesi

85006
Kılağı Alma Makinesi

Kılağı Alma Makinesi

Mutfakta lezzetli yemekler ortaya koymak için kullandığınız bıçağın keskinliği ve pürüzsüzlüğü oldukça önemlidir. Zamanla ilk günkü performanslarını kaybeden bıçaklar için uygulanması gereken bazı işlemler bulunur. Kılağı alma makinesi bıçak üzerindeki çapakları temizleyerek size konforlu bir kullanım sunar. Masatlar ve bileme aletlerinden farklı bir biçimde işlev gören kılağı alma makineleri, mutfağın usta şefleri ve kasaplar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu makine ile bıçakların sadece uç kısımlarında işlem yapabilirsiniz. Kolay ve pratik bir uygulama sonucunda bıçaklarınız bu ürünle keskinliklerine hızlı bir biçimde kavuşur. Kaliteyi tezgâhınıza taşıyan Pirge’nin son teknolojik gelişmeler ışığında tasarladığı bıçak kılağı alma makinesi Türkiye’de üretilir. 220 VE C belgeli ürünler elektrikle çalışır. Güçlü bir motoru olan makineyi uzun yıllar bozulmadan kullanabilirsiniz. Tüm güvenlik önlemleri gözetilerek üretilen kılağı alma makinesini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kılağı Alma Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Aşçılar veya kasaplar mesleği gereği bıçaklarını her zaman keskin ve bileyli halde kullanır. Bileme esnasında işlem sonrası bazı durumlarda bıçakların ucunda çapaklar kalabilir. Bu da sağlıklı bir kullanım için engel teşkil eder. Bu esnada en iyi kılağı alma makineleri devreye girer. Tüm bu sorunları ortadan kaldırır ve  pratik ve ekonomik çözümler sunarak tezgâhınızda fark yaratır. Söz konusu makinenin modellerini inceleyerek detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Aradığınız ürünü seçerken bu çapak temizleme aygıtının tüm özelliklerini de yakından öğrenebilirsiniz. Kılağı alma makinesinin öne çıkan ayrıcalıkları şu şekilde sıralanabilir:

Güçlü ve etkili bir motor sistemi vardır.

Elektrikle çalışan ekonomik bir makinedir.

Kılağıları temizlemek üzere iki adet sağlam seramik taşı bulunur.

Hem güç hem de enerji tasarrufu sağlar.

Kaliteli materyallerden üretildiği için uzun ömürlüdür.

Elinize veya bileğinize zarar vermez, ergonomiktir.

Geniş kullanım alanı ile tüm bıçak tipleri için uygundur.

İdeal ölçüleri ile tüm alanlara kolayca yerleştirilir.

Pirge’nin benzersiz koleksiyonlarına göz atarak tüm bu özelliklere sahip kılağı alma makinelerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Pirge’nin kasaplar için özel olarak tasarladığı kıyma makinesi bıçağı ürünlerine de göz atarak koleksiyonunuza bir parça daha ekleyebilirsiniz.

Kılağı Alma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tehlikeli ve kesici aletler olan bıçaklar, mutfakta en çok kullanılan gereçler arasında yer aldığı için zamanla körelerek eski kesinliklerini kaybeder. Bu durumda devreye bıçak bileyici aletler ve masatlar girer. Pirge’nin masat ve bileyicileri ile bıçaklarınızı ilk günkü hâllerine getirdikten sonra üzerinde kalan çapakları temizlemeniz gerekir. Kılağı da denen bu çapaklarından bıçakları arındırarak üstün bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kılağı alma makineleri de bu çapakları pratik ve hızlı bir biçimde temizler. En küçük meyve bıçağından en geniş et bıçağına kadar her ürünü bu makine yardımıyla keskinleştirebilirsiniz. Tüm çelik tiplerine uyumlu özelliği ile öne çıkan kılağı alma makinesi modelleri bıçağınızın ağız kısmında gözle görülür derecede üstün bir performans sergiler. 

Mutfağınız, restoranınız ya da işletmeniz için kılağı alma makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. İlk olarak ürünün hangi materyalden üretildiğini öğrenmelisiniz. Daha sonra kılağı alma makinesinin motor gücünü tespit ederek kapasitesi ile ilgili bilgi edinmiş olursunuz. Kılağı almaya yarayan ürünün orta bölümünde bulunan beyaz silindir taşların özellikleri de makineyi alırken en çok dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır. İki adet karşılıklı biçiminde konumlanan bu taşların materyallerinin kalitesi ve işlevsel özellikleri kılağı temizleme işleminden daha verimli bir sonuç almanız açısından oldukça önemlidir.

Kasap işletmeniz için bu kılağı alma makinesi seçerken ürünün boyutlarını da öğrenerek tezgâhınıza uygunluğunu test edebilirsiniz. Bıçakları hızlı bir biçimde çapaklarından temizleyen bu ürün, size zaman kazandırarak diğer işlerinize daha çok vakit ayırmanızı sağlar. Aşçıların, şeflerin ve gastronomi öğrencilerinin de mutfaklarında tercih edebileceği bu ürün, ince ustalık isteyen doğrama, kesme ve dilimleme işlemlerinde kullandığınız bıçakları jilet keskinliğine kavuşturur. Etleri astığınız Pirge’nin kaliteli ve paslanmazlık garantili çelik çengel üzerinde bıçağınızla dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. Evlerinizde profesyonel olarak yemek yapıyorsanız da bu alete ihtiyacınız olabilir. Bu makine sayesinde eski görünümlerine kavuşturduğunuz bıçaklarınızla yeni tatlar denemek üzere tezgâh başında yerinizi alabilirsiniz.

Kılağı Alma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kılağı alma makineleri ile işlem yapmaya başlamadan önce ürünün kullanımı hakkında bilgi edinmeniz gerekir. İlk olarak kendi güvenliğiniz için ürünü sabit bir yere yerleştirerek sağlamlığını kontrol etmeniz önemlidir. Kaymayan ve düz bir alana sabitlediğiniz kılağı alma makinesini çalıştırmaya başlamadan önce çapağı alınacak bıçakları hazırlayarak vakit kazanabilirsiniz. Daha sonra motorunu çalıştırdığınız ürünün iki adet karşılıklı yuvarlak taş bölümleri dönmeye başlar. Hafif ve ritmik hareketlerle bıçağın uç kısmını bu bölüme yaklaştırmanız gerekir. Sadece ağız bölümü için bu işlemi yapmanız doğru bir kullanım açısından oldukça önemlidir. Bıçağın üzerinde gözle görebileceğiniz çapaklar varsa özellikle o bölümleri taşa yaklaştırıp sürterek düzleşmesini sağlayabilirsiniz. Pürüzsüz ve keskin bir görünüm elde edene kadar bu işleme devam etmeniz gerekir. Kılağılarından tamamen temizlenen bıçak kullanıma hazır hâle gelir. Çapaklarından temizleme işlemi bittikten sonra kılağı alma makinesini güvenli bir biçimde muhafaza etmeniz önemli bir noktadır. Çocukların ulaşamayacağı bir alanda sonraki kullanımınız için özenle saklayabilirsiniz.

Kılağı alma makinesi fiyatları ürünün; üretim materyaline, taşlarının özelliklerine, motorunun gücüne ve dış gövdesinin malzemesine göre değişiklik gösterir. Pirge’nin asırlık tecrübesini yansıtarak tasarladığı üstün özellikli bu makinenin modellerini inceleyerek en doğru ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz. Güvenli alışveriş olanağı, cazip fiyat avantajları ve indirimlerden yararlanarak Pirge kılağı alma makinesine hemen şimdi sahip olabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade