EN

Kebap Şişi

81151 - 60cm

Adana Şiş Motifli 60 cm

%12

424,90 TL374,90 TL

81163 - 60cm

Adana Şiş Ahşap Saplı 60 cm

%13

394,90 TL344,90 TL

81156 - 60cm

Adana Şiş Siyah 60 cm

%12

249,90 TL219,90 TL

81166 - 60cm

Paslanmaz Kare Şiş 60 cm

%14

359,90 TL309,90 TL

81167 - 60cm

Paslanmaz Kare Şiş 60 cm

%11

264,90 TL234,90 TL

81150 - 33cm

Pirge Kebap Sis

%10

294,90 TL264,90 TL

81196 - 20cm

Cağ Kebap Şişi 20 cm

%11

264,90 TL234,90 TL

81154

Gastro Pmg Adana Paslanmaz Şiş 70 cm

%11

264,90 TL234,90 TL

Kebap Şişi

Birbirinden farklı tekniklerle hazırlanan geniş yelpazesiyle kebap çeşitleri, Anadolu mutfağında önemli bir yer tutar. Çeşitli fonksiyonlara sahip kebap şişi modelleri sayesinde kebap türleri pratik ve sağlıklı yöntemlerle hazırlanarak pişirilir. Profesyonel aşçı ve şeflerin mutfaktaki en başarılı ekipmanlarından biri olan kebap şişi, tasarım kalıpları, üretildikleri materyaller, boyutları, kalınlıkları ve kullanılma amaçlarına göre birçok modele sahip olmaktadır. Özel olarak dizayn edilen yapısı sayesinde kullanım sırasında el ve bilek konforu sağlayarak hazırlanan kebapları şekli bozulmadan sunabilmenize yardımcı olur. Kebap şişi modelleri, kebap türlerini hazırlarken ve sunarken yarattığı kolaylık doğrultusunda hız kazandırarak kusursuz yemekler hazırlamanıza imkan sağlar ve profesyonelliğinizi öne çıkarmanız konusunda yardımcı olur. 

Kebap Şişi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kebap şişi sayesinde sofraları lezzetlendiren kebap çeşitlerini, bahçelerde, balkonlarda, evlerde, profesyonel mutfaklarda veya barbeküde pişirmek oldukça rahat ve keyifli bir hale gelir. Önceden hazırlanmış olan etlerin kebap şişe yerleştirilip belirli aralıklarla kontrol edilerek pişirilmesi gerekir. Tüm bu aşamalar sonrası ateşe yerleştirilen kebap şişin tutucu özellik sağlayabilmesi, etlerin parçalanarak düşmemesi açısından önem arz eder. Bu anlamda kullanacağınız kebap şişi modelini iyi seçmek, avantaj sağlayarak konforlu bir biçimde ürünlerinizi pişirebilmenize imkan sunar. 

Uygun materyalin kullanıldığı kebap şişi, et ürünlerinin yanı sıra pişirmek istediğiniz sebzeleri delebilmeniz açısından da özel olarak tasarlanır. Kolaylıkla kebap eti hazırlayabilmek için Pirge et bıçağı ve Pirge et açma bıçağı çeşitlerinden faydalanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Pişirmeye uygun hale getirdiğiniz etleri, en doğru teknikle şişe takmak ve sunmak için yassı, yuvarlak ve kare kebap şişi seçenekleri arasından farklı uzunluklarda satılabilen modelleriyle birlikte tercih edebilirsiniz. Sebze ve et parçalarını şişe takarken dikkatli olmak önem arz eder. Bu anlamda tahta saplı şişler sağladığı güvenlik ve rahatlık sayesinde pişirme işlemleriniz sırasında oldukça etkili olur. Paslanmaz modelleriyle de ön plana çıkan kebap şişi lezzetli ürünler ortaya çıkarırken hijyenden ödün vermemenize olanak tanır. 

Kebap Şişi Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kebap şişi modelleri, içeriğinde kullanılan materyaller doğrultusunda farklı çeşitlerde üretilerek birçok kullanım alanına hizmet etmektedir.

  • Konforlu bir şekilde kebap çeşitlerini rahatlıkla çevirebilmenize yarayan kebap şişleri, günlük mutfaklar, otel ve restoran gibi profesyonel mutfaklar,endüstriyel mutfaklar,ocakbaşı mutfakları, açık ızgara mutfağı gibi birçok farklı alanda şeflerin kurtarıcısı olarak et hazırlama ve pişirme süreçlerini en verimli hale getirir. 

  • Geleneksel yöntemlerle hazırlanan demir kebap şişleri, yüksek sıcaklık kullanılan profesyonel mutfaklar ve ev tipi mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. 

  • Isıyı kolaylıkla iletebilen kebap şişi çeşitlerini kullanırken güvenlik açısından önemli olan saplı ürünler ise; sıcaktan etkilenmeyi önlemesi açısından tercih edilmektedir. 

  • Tekli olarak bulunabilen kebap şişi modelleri set halinde de satılabilmektedir.

  • Paslanmaz seçenekleriyle dikkat çeken kebap şişi, temizlik sırasında su ile temastan etkilenmeyerek hijyenik bir kullanım sağlar ve eşsiz lezzetlerin ortaya çıkması konusunda fark yaratır. 

  • Klasik kebap şişi üretim materyallerinin yanı sıra; çelik, krom ve galvaniz kebap şişleri modelleri, demir materyallerin yanına eklenerek elle temas eden kebap şişi ekipmanının, pişirilen ürünü tutucu özelliklerini artırır.

Kebap Şişi Modelleri Nelerdir?

Farklı boy ve kalınlıkta üretilen kebap şişi modelleri, içerdiği materyalin türüne göre çeşitli kullanım amaçlarına göre değerlendirilebilir. Krom, çelik, yassı ve tahta saplı kebap şişi seçenekleri gibi birçok farklı fonksiyon içeren modeller tercih edilen gıda malzemesinin kullanılacağı alana göre seçilebilmektedir. Şişlerin birbirinden farklı kalınlıkta olması, dilediğiniz ürünü ihtiyacınıza göre kolaylıkla kullanabilmenizi sağlar.  0.3 mm ile 3 mm arasında farklılık gösteren şiş ebatları burgu saplı şiş veya ahşap saplı şiş gibi kullanım sırasında üst düzey konfor sağlayan modellerle birlikte tercih edilebilir. Etlerin pişirilmesi sırasında kullanılan aletlere takılan kebap şişi çeşitlerinin kanca şeklinde saplı modelleri, şişlerin ateşle temas etmemesi açısından avantaj sağlar. Geniş ürün yelpazesi sunan adana şiş modelleri; yassı, yuvarlak ve kare şeklinde bulunabilmektedir. Yassı olan kebap şişi çeşitlerini köfte kebap, urfa kebap ya da adana şiş hazırlamak için kullanabilir, seçtiğiniz ürünleri dengeli ve sağlıklı bir şekilde kolaylıkla pişirebilirsiniz. İnce kebap şişi modellerini, ciğer ve et çöp şişler için tercih edebilmeniz mümkün hale gelir. Kare şiş modelleri ise et ürünleriyle birlikte patlıcan, domates, soğan ve biber gibi sebzeleri pişirmek için ideal bir seçenek olur. Uzunlukları 6 cm’ den başlayan adana şiş modelleri 15, 20, 30 ve 40 cm' ye kadar farklı boy uzunluklarına sahip olabilmektedir. Daha uzun şiş çeşitleri, tek seferde daha fazla malzemeyi pişirebilmenizi sağlayarak zamandan tasarruf ettirir.

Kebap Şişi Fiyatları Nelerdir?

En iyi performansı gösterebilmesi açısından özel olarak geliştirilen biçimi sayesinde yiyecekleri daha iyi tutarak düşmeden pişmesini sağlayan kebap şişi fiyatları; modeli, kullanım amacı, sap materyali, içeriğinde bulunan ürünler, uzunluğu ve tutuculuk performansı gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Set halinde tercih edilebildiği gibi tek olarak da satılabilen kebap şişi modelleri, hem uzun hem daha kısa seçenekleriyle her kullanım alanına hitap ederek mutfakta son derece yarar sağlayan pratik ürünler arasında yer alır. Pirge adana şiş modellerini Pirge bıçak çeşitleriyle birlikte yakından inceleyebilir, birbirinden farklı ve kullanışlı çeşitlerini kolaylıkla hemen sipariş ederek avantaj sağlayabilirsiniz. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun modelde üretilen endüstriyel mutfaktan gündelik ev mutfaklarına kadar geniş kullanım alanıyla ilgi gören en iyi kebap şişi modellerini siz de Türkiye ve dünya üzerinde 50'den fazla ülkeye ihracat yaparak kalitesini geniş kitlelere ulaştıran Pirge farkıyla satın alabilir, her açıdan avantajlı hissedebilirsiniz.