PirgePirge

Zırhlar

61071
Zırh - Karbon Çeliği 30 cm
61072
Zırh - Karbon Çeliği 35 cm
61073
Zırh - Karbon Çeliği 40 cm
61074
Zırh - Karbon Çeliği 45 cm
61075
Zırh - Karbon Çeliği 50 cm
61076
Zırh - Karbon Çeliği 55 cm
61083
Paslanmaz Zırh 30 cm
61080
Paslanmaz Zırh 40 cm
61077
SultanPro Kebap Zırhı - Paslanır 45 cm
61084
Paslanmaz Zırh 35 cm
61100
Paslanmaz Zırh Çift Saplı 40 cm
61081
Paslanmaz Zırh 45 cm
61082
Paslanmaz Zırh 50 cm
61085
Paslanmaz Zırh 55 cm

Zırh Bıçaklar

Zırh bıçaklar; Adana'nın yöresel bıçakları olarak bilinir. Lezzetli kebapların ana maddesi kusursuz kıymayı elde etmek için kullanılan bu özel Pirge zırh bıçaklar; sadece profesyonel mutfaklarda kullanılmıyor, yavaş yavaş kebap lezzetini evlerine taşımak isteyen mutfaklarda da kendine yer buluyor. 

Pirge zırh bıçaklar; genel 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ve 55 cm uzunluklarında, çift kollu ya da tek kollu, dövme çelik ya da paslanmaz çelik olarak üretilmektedir. Çift saplı zırh bıçakları, daha kolay kontrol edilebildikleri için daha pratik bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Çeşitlerimiz arasından tercih edeceğiniz zırh bıçağının iyice bilenmiş olması, kullanırken gerçek bir kesim sunması, etin ezilerek boş yere yorulmanızın önüne geçmesi adına son derece önemlidir.

Geleneksel zırh bıçakları, çeliğin değerli bıçak ustalarımız tarafından dövülerek form kazandırılması ile üretilirler. Günümüzde geleneksel üretim devam ettiği gibi Pirge paslanmaz çelik malzemeden üretilen zırh bıçaklarımız da mevcuttur. 

Zırh Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Lezzetli kebaplar elde etmenin püf noktası, kullanılan kıymanın zırh ile çekilmesidir. Zırh ile çekilen kıyma, irili ufaklı parçalardan oluştuğu için kesinlikle sertleşmez, pişerken birbirine sıkı sıkı tutunur ve piştikten sonra ağızda helva gibi dağılır. Makinede çekilen kıymalara nazaran oldukça lezzetli olur. Adana, Şanlıurfa, Gaziantep kasapları tarafından hala sürdürülen bu geleneksel yöntemle lezzetli kıymalar elde etmek için çeşitlerimiz arasından bir adet Pirge şef zırh bıçağı edinmeniz ve şef bıçağı modellerinin favorisi olan bu zırh bıçağını nasıl kullanacağınızı bilmeniz yeterli olacaktır.

 

Pirge zırh ile çekeceğiniz eti bir ön hazırlık aşamasından geçirmelisiniz. Sinirleri özenle ayıklanan et herhangi bir yağ, damar ya da zar içermemeli. Sonrasında keskin bir et bıçağı yardımıyla kuşbaşı doğranmalı. Diğer tarafta kıymaya lezzetini veren kuyruk yağı da küçük parçalara ayrılmalı. Zırh bıçağını kullanmadan evvel, yeterince keskin olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Keskin olmayan zırh bıçağı hem sizi zorlayacak hem de eti ezerek, lezzetinin büyük oranda kaybedilmesine neden olacaktır. Uygun bir et doğrama bıçağı ile hazırlanmış kuşbaşı etin ve etin üzerine eşit miktarda dağıtılmış kuyruk yağının üzerinden, nazik hareketlerle ve oldukça yavaş bir şekilde mezzaluna bıçağının arka kısmını kaldırıp indirerek, bir baştan diğer başa doğru gezdirmeniz yeterlidir. Sonrasında doğrama bıçağı ile kesilen etler, ters yüz edilerek işlem tekrarlanmalıdır. Bunun amacı iki yüzde bulunan et parçalarını standart bir şekilde parçalamaktır. Yoğurma işleminden geçirdikten sonra, istenilen görünüme kavuşana kadar, bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Zırh Bıçağı Kullanım Alanları

Zırh bıçağın tasarımı kıyma işlemini etkili bir şekilde yapmaya imkân tanır. Pirge zırh bıçağı size lezzetli kebaplar ve köfteler yapmak için, ideal kıymayı elde etmenizi sağlar. Makine kıymasından oldukça farklı bir kıyma elde edersiniz. Zırh bıçağı edinerek lezzetinden ve kalitesinden emin olduğunuz, içeriğine sizin karar verdiğiniz kıymalar hazırlarsınız. Kendi yaptığınız zırh çekim kıyma ile sevdiklerinize ve misafirlerinize, mutfağınız sıcaklığında son derece lezzetli kebaplar, köfteler ve kıyma yemekleri sunabilir; profesyoneller gibi yemeklerinizle şölen sofraları kurabilirsiniz.

Sunduğu etkili kıyma işlevi ile kebap yaparken ihtiyaç duyduğunuz diğer malzemeleri de istediğiniz ölçülerde, bir profesyonel gibi kıyabilirsiniz. Maydanozları ezmeden ve suyunu çıkarmadan istediğiniz incelikle kıyarak, kebaplara ekstra lezzet katarken görsel olarak da zenginleştirebilirsiniz. Hazırladığınız kebap ve köftelerin yanına sebzeleri ince ince kıyarak nefis kaşık salatalar hazırlayabilirsiniz. Domatesleri, biberleri, soğanları ve salatalıkları, Pirge zırh sayesinde minik minik doğrayarak sofraları çeşitlendirebilirsiniz.

Zırh Bıçağı Fiyatları

Zırhların fiyatları şu şekilde değişmektedir; Zırhta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz zırh bıçağı, kaliteli zırh bıçağı demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından zırh bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade