PirgePirge

İsme Özel Şef Bıçağı

38159
Ecco Şef Bıçağı 16 cm
38160
Ecco Şef Bıçağı 19 cm
38161
Ecco Şef Bıçağı 21 cm
38162
Ecco Şef Bıçağı 23 cm
38172
Ecco Şef Bıçağı 25 cm
38173
Ecco Şef Bıçağı 30 cm
34159
Duo Şef Bıçağı 16 cm
34160
Duo Şef Bıçağı 19 cm
34161
Duo Şef Bıçağı 21 cm
34162
Duo Şef Bıçağı 23 cm
34172
Duo Şef Bıçağı 25 cm
37159
Gastro Şef Bıçağı 16 cm
37160
Gastro Şef Bıçağı 19 cm
37161
Gastro Şef Bıçağı 21 cm
37165
Gastro Şef Bıçağı Oluklu 21 cm
37162
Gastro Şef Bıçağı 23 cm
37166
Gastro Şef Bıçağı Oluklu 23 cm
37172
Gastro Şef Bıçağı 25 cm
37174
Gastro Şef Bıçağı Dişli 25 cm
37163
Gastro Şef Bıçağı 30 cm
Daha Fazla Göster

İsme Özel Şef Bıçağı

Otel ve restoran mutfaklarında şefler; çoğu zaman görünmeyen kahramanlardır, hazırladıkları yemekler ile mutlu etmek için çalışırlar. Bir ressam için fırçası ne ise şef için de bıçağı öyle önemli bir çalışma arkadaşıdır. Pirge yaklaşık 150 yıllık tecrübesi ile profesyonel mutfaklar ve bu mutfakların sahipleri şefler için bıçak ve kesici ekipman üretimini sürdürüyor. Profesyonelliğe adım atmaya hazırlanan mutfak akademi öğrencileri ve adım atacak yeni mezunlar, yıllarını mutfakta geçirmiş profesyonel şefler için üretilen şef bıçağı serisi üzerine isim yazılarak kişiselleştirilmekte ve özel şef bıçağı olarak sunulmaktadır.

İsme Özel Şef Bıçağı Serileri ve Özellikleri

ECCO Serisi; gastronomi öğrencileri ve yeni mezun şefler için tasarlanan seridir, yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilmektedir. Sap bölümü PPC malzeme olup, 7 farklı renk seçeneği ile HACCP kurallarına uygun kullanım imkânı sunmaktadır. 16/ 19/ 21/ 23/ 25 ve 30 cm olarak 6 farklı ölçüsü bulunmaktadır.

DUO Serisi; mutfağa yıllarını vermiş usta şeflerin ve kasapların kullanımı için hazırlanan seridir, optimum sertlikte yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilmektedir. Bu seride sap kısım, PPC üzerine uygulanmış yumuşak TPE plastik enjeksiyon sayesinde kaydırmaz niteliktedir. 16/ 19/ 21/ 23 ve 25 cm ölçüsünde 5 farklı boyda temin edilebilmektedir. 

GASTRO Serisi; eğitmen düzeyine ulaşmış, eş anlı birden fazla mutfak ekibini yönetebilecek seviyeye ulaşmış mutfak profesyonellerin kullanımı için dizayn edilmiş seridir. Yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilen GASTRO Serisi bıçak sapları ergonomisi ile rahat kullanım sağlar, 7 farklı geçmeli sap ile HACCP hijyen şartlarını taşır.

CLASSIC Serisi; ultra modern tasarımlı seri olup, Pirge garantisi ile Solingen Almanya’da üretimi yapılan bıçak grubudur. Sap bölümü alüminyum perçinlerle güçlendirilmiş POM plastikten imal edilmektedir. 18 ve 21 cm olarak ölçülendirilmiştir, paslanmaz çelik kalınlığı 40 mm’dir.

Ecco, Duo, Gastro ve Classic serisinde olan şef bıçak modelleri, paslanmaz çelik kısım üzerine isim yazılarak kişiye özel isimli şef bıçağına dönüştürülmektedir. Pirge isme özel şef bıçakları 5 yıl paslanmazlık garantisi kapsamındadır.

İsme özel şef bıçağı fiyatları kullanılan malzeme, seçilecek bıçağın model ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir, tüm ürünlerde fiyat- performans oranı hassasiyetle gözetilmektedir.

İsme Özel Şef Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Profesyonel mutfaklarda kullanılmakta olan bıçaklar kullanım amaçlarına göre özelliklere sahiptir, şefler seçimlerini buna göre yaparlar. Mutfağın yemek kültürü, coğrafi konum kullanılan malzemeleri belirler ve kullanılan malzemelere göre yemeğin hazırlık aşamasındaki kesim, doğrama, sıyırma gibi işlemler farklılık gösterir. Deniz mahsullerinin işlenmesinde kullanılacak bıçak modeli ile sebze doğramada kullanılacak bıçak modeli kesinlikle aynı olmayacaktır. Buna göre bıçak modelleri temel olarak 2 farklı tarzda şekillenmiştir; Avrupa Tarzı ve Doğu Tarzı.

Şef bıçakları, bıçaklar arasında en geniş kapsamlı kriterlere sahip, en fonksiyonel bıçak çeşididir ve isme özel şef bıçağı modelleri Avrupa tarzına uygun tasarımla üretilen bıçaklardır. Model özellikleri; keskin uçlu, geniş gövdeli, ergonomik saplı, düz veya oluklu olarak sayılabilir. Tamamı optimum sertlikte yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilen Pirge markalı kişiye özel şef bıçak segmentindeki ürünler; minimum eforla işlem yapılabilen, kolay tutulabilir sap özellikleri ile en yüksek verimle çalışılacak bıçaklardandır.

İsme Özel Şef Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Şef bıçakları, şeflerin en sık ve en severek kullandıkları bıçak modelidir. İsme özel şef bıçağı şefin ayrılmaz bir parçası olmuştur, sadece kendisi kullanır, ekibin çalışma alanındaki bıçaklardan farklıdır. Kişiye özel şef bıçak modelleri tasarımı, keskin ucu, gövde genişliği, çelik kalınlığı ve ergonomik sap yapısı ile neredeyse tüm gıdalar ile çalışmaya müsaittir. Kırmızı et, beyaz et, meyve ve sebze bıçağın kendi ağırlığı ile kesilip, doğranabilir; şefe yorulmadan, keyifle çalışma fırsatı sunar.

Yemek öncesi hazırlık aşamasında en rahat kullanıma sahip, en hızlı sonuç veren bıçak modeli olan şef bıçakları, en lezzetli tabakların sunumunda arka planı oluşturur. Hazırlanan yemeğin çeşidi ve özelliğine göre farklı stillerde kesim ve doğrama işlemi mümkündür; jülyen, jardin, küp, halka tercih edilebilir.

İsme Özel Şef Bıçağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Bıçağın kalitesi üretildiği malzeme kalitesi ile birebir paralel olup, kullanımda sağlanacak fayda da doğru model ve ölçüde bıçağın seçimi ile orantılıdır. İsme özel şef bıçakları, bıçağı kullanacak şefin tecrübesine göre kategorize edilmiştir; şefin tecrübesi yaptığı işe, kullandığı malzemeye ve bıçağına hakimiyetini belirler.

Isıl işlem sonucu özel sertlik seviyesi ayarlanan yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilen Pirge şef bıçakları üzerinde el kontrolü tam olmalıdır ve kullanılan bıçak özellikleri ile işlem yapılan malzeme uyum sağlamalıdır. Kesim işlemi gıda yönetmeliğine uygun şartları taşıyan kesme tahtası üzerinde yapılmalıdır, elin işaret ve baş parmağı bıçağın kontrol noktaları olup ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak şekilde hareket ettirilmelidir. Kesme, dilimleme, doğrama işlemi için bıçağın keskinliği ve ağırlığının baskısı yeterli gelecektir, ekstra güç uygulanmasına gerek bulunmamaktadır.

Kişiye özel hazırlanan şef bıçağı bakımı için aşağıdaki adımların izlenmesi tavsiye edilir:

İlk kullanım öncesi, sabunlu ılık su ile yıkanıp, akar musluk altında durulama işlem sonrası mutlaka kurulanmalıdır.

Bulaşık makinesinde yıkama çelik gövde ve sap kısmına zarar verebilir; yüksek ısıdaki basınçlı su, yoğun kimyasal bıçağın ömrünü kısaltacaktır. Elde yıkama ve yıkama sonrası yumuşak bir bez ile kurulama yapılmalıdır.

Bıçağın kullanım sonrası kirli bırakılmaması gerekir, bir sonraki işlem öncesi temizlenerek yerine kaldırılmalıdır.

Bıçağı amacı dışında kullanmayınız; donuk ürünleri kesme, teneke ambalajların bıçağın uç kısmı ile açılmaya çalışılması hatalı uygulamalardır.

Şef bıçakları yoğun kullanılan parçalardır, ihtiyaca göre bileme zamanı geldiğinde masat kullanılabilir ya da Pirge profesyonel bileme hizmeti satın alınabilir.

Kullanım ömrünü tamamlamış bıçağınızı çöpe atmayınız, paketleyerek metal geri dönüşüm ünitesine bırakınız. Pirge markalı bıçakların üretim malzemeleri geri dönüştürülebilir özelliktedir, dönüşüm ekonomisine katkı sağlanmaktadır.

İsme Özel Şef Bıçakları Mutfak Kullanımına Uygun Mudur?

Profesyonel mutfaklarda gıda güvenliğinin sağlanması için izlenmesi gereken hijyen kuralları bulunmaktadır, yetkili merciler tarafından periyodik olarak kontroller yapılmakta, tespit edilen aykırılıkların giderilmesi gereği belirtilmektedir. İlgili işletmelerde gıda güvenliğinin sağlanması ve sürdürülebilir olması, HACCP şartlarına uyan düzenin tesis edilebilmesi için gıda mühendisi istihdam ediliyor olması mutfak şefinin hayatını kolaylaştırır, kişisel ve ekip gelişimi için büyük katkı sağlar.

Profesyonel şefler için üretilen Pirge bıçakları yüksek güvenlik ve hijyen sertifikasına sahiptir, paslanmaz gövde ve PPC sap kısmı gıda güvenliği şartlarına uygun özelliklerdir. HACCP uygulama talimatlarına göre gıdada bulaşma riskini ortadan kaldırmak amaçlı, ürün grubu bazında farklı bıçak kullanımı için gereken farklı renkte sap, kişiye özel şef bıçaklarında mümkün olan özelliklerdendir.  

 

Özel Şefe Özel Bıçak

Yemek insan hayatında yüksek önceliğe sahip; menüden ismini beğenerek sipariş ettiğiniz tabağın hayalinizdeki görsel ile sunulması büyük bir keyif, kokusu ve lezzeti de damağınızı şenlendirir, gününüzü renklendirir.

Hassas dokunuşları, meslek sevgileri ile şefler özel insanlardır, farklı hissettirilmeyi hak ederler. Mesleğin ilk adımlarındaki şef olsun, yıllarını mutfakta geçirmiş usta şef olsun, şef bıçağı kendileri için çok önemlidir. Şef, üzerinde kendi ismi olan özel şef bıçağı ile çalıştığında lezzetlerinin mutlu ettiğini bilecek, yepyeni tatlar için keşif yolculuğunu sürdürecektir.

Mutfakta bıçakların yenilenme zamanında şef için isme özel bir bıçak sipariş edebilirsiniz ya da hiç beklemeden özel misafirlerinize hazırladığı enfes büfe için teşekkür hediyesi olarak sunabilirsiniz.

Kayıt ve siparişleriniz için pirge.com size en iyi hizmeti sunmak üzere tasarlandı.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade