PirgePirge

Şef Bıçak Seti

38403
Ecco Çantalı 3’lü Bıçak Seti
38402
Ecco Çantalı 5'li Bıçak Seti
35194
Ecco Şef Çantalı Bıçak Seti 6 Parça
35198
Gastro Çantalı 5'li Bıçak Seti
49100
Classic Çantalı Bıçak Seti
49006
Classic Bloklu Bıçak Seti 5'li
35199
Classic Çantalı 6'lı Bıçak Seti
35197
Duo Çantalı 6'lı Bıçak Seti
38410
Ecco Bloklu Bıçak Seti 5'li
35148
Ecco Şef Bıçak Seti
35159
Classic Şef Bıçak Seti 2 Parça
35160
Classic Şef Bıçak Seti 3 Parça
35251
Classic Çantalı Şef Bıçak Seti 9 parça
35196
Duo Çantalı 3'lü Bıçak Seti

Şef Bıçak Seti

Profesyonel aşçıların mutfakta harikalar yaratmasına yardımcı olan aletlerin kaliteli olması, ortaya çıkacak olan ürünün lezzetine de etki eder. Mutfakta en çok işlem yapılan gereçlerden olan bıçakların en kullanışlı olanları usta aşçılar için bir araya getirilerek özel setler oluşturulur. Pirge’nin asırlık tecrübesi ışığında tasarlanan şef bıçak seti modelleri ile her türlü yemeği hazırlayarak kusursuz sofralar ortaya çıkarabilirsiniz.

Şef Bıçak Seti Modelleri Nelerdir?

Pirge tarafından satışa sunulan profesyonel şef bıçak seti ürünleri, pek çok farklı modele sahiptir. Bıçak uzunluğu, keskinliği, sap boyutları ve çelik kalınlığı gibi değişik özellikler taşıyan ürünler arasından ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz. En kaliteli şef bıçak seti çeşitleri arasında Pirge’nin; Duo, Classic, Ecco ve Gastro serileri öne çıkar. Profesyonellere geniş skalada kullanım zenginliği sunan modellerin içerikleri farklılık gösterir. Bıçak adedi ve çeşitli yan ürünlerle çeşitlendirilen setler, çantaları ile beraber sizlere sunulur. Çok tercih edilen modeller arasında yer alan Duo çantalı bıçak setleri farklı ürün adetlerine sahiptir. Kırmızı ve siyah sap rengi seçenekleri ile satışa sunulan bu model, 3’lü, 6’lı ve 9’lu bıçak adedi sayıları ile geniş bir kullanım alanı sunar. Şefler, kasaplar ve et yemekleri yapmayı sevenler için özel olarak tasarlanan Duo serisi kaliteli şef bıçak setleri kaymaz sap dizaynına sahiptir. Bu sayede sağlam bir şekilde kavradığınız bıçak ile uzun süreli işlemler yapabilirsiniz.

En iyi şef bıçak setleri arasında gösterilen ve Pirge ayrıcalıkları ile üretilen Classic seri modeller, özel deri çantaları ile fark yaratmanızı sağlar. Özel Bond model deri çantaya sahip bu ürün setinin içerisinde 5 parça malzeme yer alır. Yemek hazırlama sürecinde ihtiyacınız olan tüm bıçak çeşitlerini ve yan ürünleri içeren bu set mutfakta harikalar yaratmanıza olanak tanır. Classic şef bıçak setleri içerisinde 9 parçaya sahip çeşitler de bulunur. Portatif katlanabilir siyah çanta ile satışa sunulan bu modeller, 5 yıl garantili paslanmaz çelikten üretilir. Setlerin içerisinde, farklı boyutlarda; ekmek, balık ve sebze doğrama bıçaklarının yanı sıra bir adet de çok amaçlı şef bıçağı yer alır. Öte yandan soyacak ve pasta paleti gibi yan ürünler de çantalı bıçak setlerinin içerisinde sizlerin kullanımına sunulur

Şef Bıçak Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Profesyonel kullanıma uygun şef bıçak seti modellerini tercih ederken pek çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Bıçak keskinliği, kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, sap boyutları gibi özellikler, hazırlanan yemeğin de kalitesini etkileyen unsurlardır. Şef bıçak seti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellikler şöyle sıralanır:

Kullanım amacının iyi belirlenmesiEli yormayan ergonomik sap tasarımıKeskin ama güvenli bir kullanım sağlayan çelik uçPaslanmaz malzemeden üretilmesiİhtiyacınız kadar bıçak sayısı içermesi

Pirge kalitesi ile tasarlanan tüm bu kullanışlı ve kaliteli bıçaklar arasından dilediğiniz özelliklere sahip şef bıçak setini seçerek olağanüstü lezzette yemekler hazırlayabilirsiniz.

Şef Bıçak Seti Nasıl Temizlenir?

Kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun Pirge şef bıçak setini satın aldıktan sonra ürünü güvenli ve konforlu bir biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz. Yemek hazırlama işleminiz bitince bıçakları temizlemeniz için pek çok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç husus göze çarpar. En etkili şef bıçak seti temizleme işlemleri şu şekilde sıralanabilir:

Kullandığınız şef bıçağını ıslatmadan önce yüzeyde biriken kalıntıları kuru bir bez veya peçete yardımı ile sıyırarak temizleme işlemine başlayabilirsiniz.Daha sonra bıçakları elinize ve parmaklarınıza zarar vermeyecek biçimde kavrayarak yıkama sürecine geçebilirsiniz.İster bulaşık makinesinde isterseniz de elde yıkama yöntemiyle hijyen sağlayarak şef bıçaklarınızın ilk günkü yeniliğinde kalmasını sağlamanız mümkün.Bıçakların keskinliğinin kalıcı olmasını istiyorsanız elde yıkama yapmanız tavsiye edilir.Bir bez üzerine uyguladığınız deterjan ile nazik bir şekilde bıçağı kirlerinden arındırabilirsiniz.Bu işlemler sırasında kullandığınız suyun ılık olması, bıçağın daha az deforme olmasını sağlar.Yıkama ve durulama işlemi tamamlandıktan sonra şef bıçağı setinizde yer alan parçaları özenle kurulamanız önerilir.

Tüm kullanım talimalatlarına uyarak temizlediğiniz şef bıçak setlerini, çantasına düzenli bir şekilde yerleştirerek kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Bir sonraki kullanım için bu özel Pirge şef bıçağı setlerini muhafaza etmek oldukça kolay olacaktır.

Kaliteli Şef Bıçak Setleri Nasıl Anlaşılır?

Türkiye’de ve dünyada 50’den fazla ülkeye ihraç edilen Pirge bıçakları, 1879’dan bugüne kaliteli ürünleri ile profesyonel aşçıların ve mutfak tutkunlarının bir numaralı tercihi olmaktadır. Bıçağın kaliteli olup olmadığını anlamak için birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Çelik sertliği ve kalınlığı bıçak seçiminde özen gösterilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Çeliğin kalınlığı kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Kalın veya ince çelik bıçaklar ile uygulanacak işlemler farklıdır. Yine kaliteli bir şef bıçak setinin olmazsa olmazlarından bir diğeri de sap yapısıdır. Eli yormayan ergonomik tasarıma sahip bıçaklar, her şefin elinden bırakmak istemeyeceği ürünler arasında yer alır. Örneğin, Pirge’nin kaliteli içeriği ile dikkat çeken Ecco serisine ait çantalı şef bıçak seti modelini, hem profesyonel mutfaklarda hem de evlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seti özellikle, gastronomi öğrencileri, genç şef adayları ve kendi mutfağının şefleri tercih eder. 5’li ve 6’lı setlere sahip bu serinin bloklu bıçak seti modeli de mevcuttur. Renkli uç bölümleri ile dikkat çeken Gastro serisi şef bıçak seti ise mutfakta hassas olanlara özel fonksiyonları ile dikkat çeker. Sap bölümünün ucundaki aparatın renklerini dilediğiniz gibi belirleyerek yemeklerinizde tat ve koku karışımının önüne geçebilirsiniz. 5’li set olarak satışa sunulan bu kullanışlı ürünün içerisinde; şef bıçağı, peynir bıçağı, dilimleme bıçağı, sıyırma bıçağı ve bir adet masat bulunur. Şef bıçak seti fiyatları ürünün içeriğine, bıçak sayısına, kalitesine ve üretim materyaline göre farklılık gösterir. Siz de bu kaliteli ve ergonomik Pirge şef bıçak setlerinden ihtiyacınıza uygun olanını seçerek hemen satın alabilirsiniz!

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade