PirgePirge

Mutfak Bıçağı

35146
Ecco Peynir Bıçak Seti
38051
Ecco Mutfak Bıçağı 12,5 cm
38050
Ecco Mutfak Bıçağı 15,5 cm
38071
Ecco Peynir Bıçağı 15,5 cm
38072
Ecco Peynir Bıçağı 17,5 cm
38024
Ecco Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
38009
Ecco Ekmek Bıçağı Geniş Pro 22,5 cm
38060
Ecco Soğan Bıçağı 19 cm
38061
Ecco Soğan Bıçağı 23 cm
71120
Profi Kıyma Bıçağı 26 cm
71128
Evde Kolay Kebap Seti - Kıyma ve Soğan Bıçağı
38141
Ecco Şarküteri Bıçağı Küt 35 cm
38221
Ecco Çift Saplı Peynir Bıçağı 35 cm
34071
Duo Peynir Bıçağı 15,5 cm
34072
Duo Peynir Bıçağı 17,5 cm
34052
Duo Mutfak Bıçağı 12,5 cm
34050
Duo Mutfak Bıçağı 15,5 cm
34024
Duo Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
34009
Duo Ekmek Bıçağı Pro 22,5 cm
34010
Duo Ekmek Bıçağı Pro 30 cm
Daha Fazla Göster

Mutfak Bıçağı

Mutfakta harikalar yaratmanız için üretilen kaliteli ve kullanışlı Pirge bıçaklar birçok çeşitle sizlerin beğenisine sunulur. Mutfak bıçağı modelleri; kullanım amacı, ebatı, özellikleri ve üretim materyallerine göre pek çok farklı ürün ile yemek tutkunlarının karşısına çıkar. Elinizi yormayan ergonomik tasarımları ile dikkat çeken bu çeşitler, her besini kolayca kesmenizi veya doğramanızı sağlar. Bıçak boyutları ve sap uzunlukları kullanım amacına göre değişiklik gösteren kaliteli mutfak bıçağı modelleri her yemeği hazırlarken en büyük yardımcınız olur.

Asırlık bir geçmişe sahip olan Pirge, özel geliştirilen mutfak bıçağı çeşitleri ile hem evlerde hem de restoran ve cafe gibi profesyonel mutfağa sahip alanlarda fark yaratmanızı sağlar. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik materyal kullanılarak tasarlanan bu bıçaklar, 5 yıl garanti ile sizlerin kullanımına sunulur. Böylece hazırlık aşamasında bıçaklarınızla ilgili bir sorun yaşamadan yalnızca yemeğinize odaklanmanız mümkün olur. Siz de en iyi mutfak bıçağı markalarından olan Pirge’nin çok tercih edilen bıçak çeşitlerini inceleyerek dilediğiniz modeli satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mutfak Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Mutfakseverlerin ve profesyonel aşçıların en çok kullandığı aletlerin başında gelen bıçaklar değişik modelleri ile kullanıcılara sunulur. Siz de ihtiyacınıza uygun mutfak bıçağı ürününü seçerek lezzetli yemekler hazırlayamaya başlayabilirsiniz. Keskinliğine, sap uzunluğuna ve materyaline göre değişiklik gösteren mutfak bıçağı modelleri arasında farklı tasarımları ile peynir bıçağı çeşitleri öne çıkar. Tekli ya da set şeklinde sunulan bu ürünler, peynir kesmek için uygun olarak tasarlanır. Örneğin, Pule Line serisinin içerisinde yer alan 3’lü set; 10 cm, 13 cm ve 19 cm’lik bıçak boyları ile çok geniş yelpazede bir uygulama alanı sağlar. Bu ürünleri her peynir çeşidi için gönül rahatlığı ile uzun süre kullanabilirsiniz. Yine kaliteli materyali ile öne çıkan bir başka çeşit olan soğan bıçağı modelleri de mutfakta sıklıkla kullanılan gereçler arasında yer alır. Pek çok doğrama stili bulunan soğanı elinizi yormadan ve konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz bu bıçaklar arasından seçebilirsiniz. Duo serisine ait mutfak bıçağı ürünleri ise çelik kalınlığı ve sertliği ile öne çıkar. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik bıçağın ağzı iki kez bilenerek parlatılır. Sap bölümü sert PPC plastik materyalden üretilen ürün, sağlam bir tutunma gücüne sahiptir, elinizden kaymaz. Böylece mutfaklarda güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Pek çok yemekte kullanılan et ürünleri için özel olarak tasarlanan Pirge kıyma bıçağı modelleri de fiyat avantajları ile sizlerin beğenisine sunulur.

Mutfak Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

En iyi mutfak bıçağı modelini seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Pirge’nin uzman ekibi tarafından geliştirilen bıçaklar, Alman DIN 1.4110 ve İspanyol DIN 1.4116 kalite standardına sahiptir. Bu sayede birçok şefin mutfağında yer alırlar. Mutfak bıçağı tavsiye ederken veya seçerken önem verilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

Kullanım amacına uygun ölçülerde bir bıçak seçimi yapmak

Bıçağının keskinlik özellikleri

Paslanmaz çelik malzemelerin kullanılması

Sap bölümünün materyali ve ergonomik tasarımı

Ağız bölümlerinin uygulama amacına uygun olması

Her kesiminin kolay temizlenebilir özellikte dizayn edilmesi

Mutfak bıçağı modelleri arasından seçim yaparken tüm bu kriterleri göz önünde bulundururarak uzun ömürlü kullanım sağlayabilecek bir ürün seçebilirsiniz. Yemek hazırlama aşamasında hep yanınızda olan bıçaklar, hem işinizi kolaylaştırır hem de ortaya çıkacak ürünlerin lezzetini artırır.

Mutfak Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda bıçak temizleme noktasında farklı yaklaşımlar mevcuttur. Mutfak bıçaklarının hijyeninin sağlanması için bulaşık makinesinde yıkama seçeneğinin yanı sıra elde yıkayarak temizleme yöntemi de sıklıkla tercih edilir. Bıçak temizleme aşamasında kullanılan yöntem kadar sizin güvenliğiniz de dikkat etmeniz gereken önemli bir faktördür. Ürünü silerken veya sabunlarken kendi elinize ve parmaklarınıza zarar gelmeyecek biçimde uygulama yapmanız gerekir.

Mutfak bıçağınızı daha uzun süre ve ilk günkü keskinliğinde kullanmanız için yıkama aşamasında dikkat etmeniz gereken hususlar şöyle sıralanır:

Bıçağı kullandıktan hemen sonra üzerinde biriken kalıntıları bir bez veya peçete yardımı ile toplarsanız yıkama işlemi öncesi kolaylık sağlamış olursunuz.

Temizlenecek olan bıçak, sap kısmından tutularak yıkama işlemine başlanır. 

Az bir miktar bulaşık deterjanı ile köpürtülen sünger, nazik bir şekilde keskin bölgeye uygulanır. Direnç gösteren lekeler ya da kalıntılar için bir miktar güç uygulayabilirsiniz.

İleri geri hareketlerle bıçağın üzerinde hiçbir leke, kir ve yemek artığı kalmayana kadar işleme devam edilir.

Bu esnada bıçağın keskin yüzeyini elinizden ve parmaklarınızdan uzak bir mesafede tutmaya özen göstermeniz önemlidir.

Tamamen temizlenen mutfak bıçağı, tüm sabun kalıntılarından arınana kadar duru suyun altında tutulur.

Yıkama işlemi biten bıçağınızı temiz bir mutfak bezi ile kurulayarak bir sonraki kullanıma kadar güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Tüm bu temizlik talimatlarına uygun hareket ederseniz, kaliteli mutfak bıçağınızı uzun zaman boyunca rahatça kullanabilirsiniz.

Mutfak Bıçağı Fiyatları

Kaliteli ve kullanışlı keskin mutfak bıçağı modellerinin fiyatları, ürünün; kullanım alanı, üretiminde kullanılan materyal, çeliğinin kalitesi ve sap özelliklerine göre farklılık gösterir. Sebze, meyve, et, ekmek, kıyma, peynir ve limon bıçağı çeşitlerinin her biri farklı materyallerle tasarlandığından fiyatları da değişiklik gösterebilir. Örneğin, ev tipi kullanım için tercih edilen soyacak modelleri, bıçaklardan farklı fiyatlara sahiptir. Yine ücret noktasında fark yaratan bir başka husus da bıçak sayısıdır. 3’lü, 4’lü hatta 5’li setler hâlinde kullanıcıya sunulan modeller fiyat avantajı da yaratır. Bıçağın boyutu da bu noktada önem kazanır. Pirge’nin üstün kalitesini yansıtan ekmek bıçağı modellerini yakından inceleyerek, siz de avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Garantili paslanmaz çelik özelliğine sahip bu mutfak bıçağı modellerine Pirge ayrıcalıkları ile dilediğiniz zaman sahip olabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade