PirgePirge

Ekmek Bıçağı

37024
Gastro Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
34024
Duo Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
34009
Duo Ekmek Bıçağı Pro 22,5 cm
34010
Duo Ekmek Bıçağı Pro 30 cm
38024
Ecco Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
62522
Creme Ekmek & Pasta Bıçağı 22 cm
49004
Classic Ekmek Bıçağı Dişli 22 cm
41155
Sultan Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
46018
Pure Line Ekmek Bıçağı 18 cm
71483
Deluxe Ekmek Bıçağı 18 cm
32024
Elite Ekmek bıçağı 17,5 cm Pro
36024
Profi Ekmek Bıçağı Pro 17,5 cm
37023
Gastro Ekmek Bıçağı Pro 23 cm
65921
Creme Ekmek Bıçağı 21 cm
48005
Pure Line Ekmek Bıçağı 21 cm
41023
Superior Ekmek Bıçağı Pro 23 cm

Ekmek Bıçağı:

Şef soyma bıçağı meyve bıçağı ve et bıçağı gibi mutfakta kullanılan bıçak türlerinden biri olan Pirge ekmek bıçağı, ekmek dilimlemek için özel tasarlanan bir üründür. Boyları 175mm-300 mm arasındadır. Formuna göre düz ve dişli modelleri bulunur. Farklı tasarımlarda ürünlerimizi inceleyebilir, mutfağınıza uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ekmek Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

Ekmeğin içindeki yumuşak yapıyı dağıtmadan kesmeyi sağlayan bıçakları diğer bıçaklardan ayıran belirli özellikler vardır. Diğer bıçaklardan farklı olarak kalın, düz ve dişli ağız yapısına sahip olan Pirge ekmek bıçakları, genelde 17 cm’den uzun bir yapıda olur. Ekmek bıçağının eni ise et ve sıyırma bıçağı oranla daha geniştir. Kalınlığı normal bıçaklar gibi 2 mm olan bıçakların tek tarafı keskindir. Ağız kısmı dişli olan şef ekmek bıçağı tek taraflı kesim yüzeyi ile yumuşak gıdalar üzerinde düz bir kesim yapan bıçak, bu sayede dilimlenen ekmeğin kurumasını engeller.

Pirge pastacılara özgü kek bıçağı çeşitlerinde ekmek keserken diğer bir özelliği ekmeğe fazla baskı yapmadan kesmeye imkân vermesidir. Dişli ağız kısmı, keskin bir yapıya sahip olduğu için, ekmeğin sert kabuğunu kolayca keser ve ekmeğin yumuşak iç kısmı üzerine fazla baskı uygulamaya neden olmaz. Böylece ekmeğin yumuşak kısmını ezmeden dilimlemeye imkân verir.

İşlevsel yapısı ile ekmek dışında kek, sandviç ekmeği gibi yumuşak gıdaları da kesmek için kullanılan bıçaklar, dilimleme sırasında ufalanmaya neden olmamalıdır. Pirge’den seçeceğiniz ürün, kolay dağılan gıdalar için uygun tasarlanan ağız kısmı ve uzunluğu ile pürüzsüz ve ince dilimler kesecektir.

Kaliteli Ekmek Bıçağı Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli ekmek bıçakları aynı peynir bıçağı modelleri gibi hafif tasarımın yanı sıra, ergonomik ve rahat sap kısmına sahip olmalıdır. Pirge bıçak çeşitleri arasında,  kaymaz saplı olan ürünler de seçenekler arasında yerini alarak, beğeni ve tercihlerinize sunulmuştur.  

Ekmek Bıçağı Fiyatları

Ekmek bıçağı fiyatları şu şekilde değişmektedir; Bıçakta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından ekmek bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade