PirgePirge

Meyve Bıçağı

21500
Pure Line Solingen Meyve Bıçağı Seti 6'lı
21501
Pure Line Solingen Meyve Bıçağı Seti 6'lı
21502
Pure Line Solingen Meyve Bıçağı Seti 6'lı
21504
Pure Line Solingen Meyve Bıçağı Seti 6'lı
46010
Pure Line Meyve Bıçağı Seti 9 cm (6'lı)
71490
Deluxe Meyve Bıçağı Seti 9 cm (6'lı)
21506
Pure Line Solingen Meyve Bıçağı Seti 6'lı
41305
Domates Bıçağı Dişli 11 cm
41304
Meyve Bıçağı Sivri Dişli 9 cm

Meyve Bıçağı

Mutfaktaki yardımcılarınızdan biri olan meyve bıçakları, minik boyutları ve renkli saplarıyla beğeni kazanır. Bölme, kesme, ayırma, doğrama gibi işlemleri rahatlıkla yapabilmenize imkan tanıyan meyve bıçağı çeşitleri, kendi içerisinde farklılık gösterir. Ayvadan armuda, portakaldan şeftaliye, elmadan muza kadar pek çok meyveyi kesebilen seçenekler, özel yapıları ile kullanım esnasında konfor sunar. Soyacağınız ya da doğrayacağınız ürünlere göre değişkenlik gösteren meyve bıçağı; üretim materyalleri, uzunlukları, keskinlikleri, tasarımları ve kullanım amaçlarına göre çeşitli modellere sahiptir. Meyve ve sebze soyma bıçağı ürünleri, eşsiz yemekler ve şık sofralar hazırlamanıza imkan tanır. Pirge mutfak bıçağı ürünlerini inceleyerek, sizin için en uygun meyve bıçağı modelini seçebilirsiniz.

Meyve Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Sert ve keskin yapıları ile birçok yemeğin hazırlık aşamasında kullanılan meyve bıçakları, zarifliğiyle yaptığınız işten keyif almanızı sağlar. Yemek hazırlama sürecini keyifli bir aktiviteye dönüştüren meyve bıçakları, profesyonel ve amatör mutfaklarda üstün bir performans sergiler.  Her evde bulunan pratik meyve bıçağı; kesme, soyma, doğrama ve biçimlendirme gibi işlemleri daha hızlı hale getirir. Meyve bıçaklarının düz, tırtıklı, oyunlu, testere dişli gibi farklı özelliklere sahip modelleri bulunur. Modellerin yüzey şekilleri, sap tasarımları ve sivrilik yüzeyleri kullanım amacına göre farklı olabilir. Bu modellerden biri olan tırtıklı meyve bıçağı, hamur işi gibi besinlerin kesilmesi için kullanılabilir. Ekmeklerin dilimlere ayrılmasını sağlayan tırtıklı modeller, yumuşak ürünlerin kesilmesi için idealdir. Rengarenk sapları ile dekorasyon ihtiyacını karşılayan meyve bıçağı modelleri; paslanmaz çelik, ahşap, bambu, karbon, krom, silisyum, seramik gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilir.

Meyve bıçakları, efektif modelleriyle zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Yiyecekleri süslemek için ideal olan tasarımlar, ince teknikler gerektiren meyve kesiminde de kullanılır. Kullanım amaçlarına göre kategorize edilen ürünler, pratiklik ve verimlilik açısından beklentileri karşılar. Plastik ve ahşap sap yapıları ile birbirinden ayrılan bıçaklar, yüksek kaliteli ve sert çelik malzemelerden elde edilir. Modellerin sap uzunlukları ortalama 9 cm ve 12 cm olmak üzere çeşitli ölçülerde kullanıma sunulur. Meyve bıçakları sade, modern, klasik, ahşap, Selçuklu, Orta Doğu, Japon ve ultra modern gibi çeşitli tasarım temalarına sahiptir. Renk olarak ise mavi, pembe, yeşil, kahverengi, bordo, turuncu, açık yeşil, turkuaz ve siyah renkler öne çıkar. Pirge’nin geniş koleksiyonu içinde yer alan en iyi meyve bıçağı modelleri arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Meyve Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ev, ofis, kafe, restoran, otel mutfakları gibi yaşam alanlarını daha fonksiyonel bir hale getiren meyve bıçakları, mutfak gereçleri arasında yer alır. Kompakt tasarımlarıyla tezgah üstünde, dolap ya da çekmece içlerinde yerlerini alan seçenekler, gıda ürünlerini servis etme ve sofra hazırlama deneyimini keyifli hale getirir. Ürün tasarımı, materyali, bıçak ağzı, sap uzunluğu ile farklılık gösteren meyve bıçakları geniş bir yelpazeye sahiptir. İşlevsel ve dekoratif bir ürün olan meyve bıçakları arasından bir seçim yaparken kişisel ihtiyaçlar, beklentiler, talepler, beğeniler, zevkler ve kullanım amacı dikkate alınır. Doğru bir seçim yapabilme için satın alma aşamasında bazı hususlara dikkat etmek gerekir:

Meyve bıçakları arasından seçim yaparken kullanım konforu açısından el yapınıza uyum sağlayan modellere öncelik verebilirsiniz.Görünüm olarak benzerlik gösteren meyve bıçaklarının modeli, sap yapıları, keskinlik düzeyleri ve yüzey şekilleri seçim aşamasında önemli bir rol üstlenir.Bıçağın üretildiği malzeme de seçim esnasında önem kazanır. Usta edasıyla meyveleri doğrayabilmek için paslanmaz çelikten üretilen modelleri tercih edebilirsiniz.Bıçağın boyutu da tercihlerinizde etkili olabilir. Yumuşak dokulu yiyecekler için küçük meyve bıçağı çeşitlerine yönelebilirsiniz.Seçilen ürünün kullanım amacına, keskinlik performansına, modeline, tasarım temasına, sap içindeki çelik uzunluğuna ve isim yazma özelliğine göre fiyatlar farklılık gösterir. Fiyat faktörü de seçim aşamasında önemli bir değişken olarak kullanıcı karşısına çıkar.Meyve bıçağı tavsiye, yorum, değerlendirme yazıları ve puanları da seçim işlemini kolaylaştırabilir.

Meyve Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Tasarım özellikleri ve şık görünümleriyle beğenileri kazanan meyve bıçakları, yüksek karbonlu paslanmaz çelikten elde edilir. Çelik yüzeyde kimyasal madde bulunduğu için oksitlenmeyi önlemek adına bıçakların bulaşık makinesinde yıkanmaması gerekir. Tazyikli su, keskin meyve bıçağı özeliğinin yitirilmesine neden olabilir. Bıçakların bulaşık makinesinde yıkanması, kullanım ömrünün ve keskinliğinin azalmasından dolayı çoğunlukla önerilmez. Bıçaklarınızı elde ve ılık su altında yıkamalısınız. Bıçağınızı sabunlu su ile temizlemek için nemli bez ya da süngerden yararlanabilirsiniz. Nazik bir şekilde gerçekleştirilen yıkama işleminin ardından bıçağın hemen kurutulması gerekir.

Meyve Bıçağı Fiyatları

Mutfakta rahat etmenize yardımcı olan meyve bıçakları birçok fiyat seçeneğiyle sunulur. Meyve bıçağı fiyatları; model, renk, desen, ağız uzunluğu, sap materyali, parça sayısı, bıçak keskinliği, üretim malzemesi ve kullanım amacı gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Meyve bıçağı seti fiyatları da takımın içeriğine göre farklı seviyelerde belirlenir. 2’li meyve bıçağı, 6’lı meyve bıçağına kıyasla uygun fiyatlı ürünler arasında yer alabilir. Ürünleri set halinde tercih ederek tek seferde farklı meyve bıçağı gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Malzeme kalitesi, ürünün kullanıcıya sunduğu avantajlar, kesme gücü, kullanım ömrü ve sap dizaynına göre de fiyatlar farklılaşır. Fiyatlandırma aşamasında ürünün en iyi meyve bıçağı markası olması da önemli bir rol üstlenir. 2’li, 3’lü, 6’lı gibi çeşitlerin fiyatları, bıçak modeline ve parça sayısına bağlı olarak farklı olabilir. Meyve bıçağı seti modellerini inceleyebilir, birbirinden kullanışlı modelleri hemen sipariş edebilirsiniz. Pirge kalitesini yansıtan sebze bıçağı modelleri de avantajlı fiyatlarla karşınıza çıkar. Siz de en iyi meyve bıçağı modelleri için Pirge kalitesini tecrübe edebilirsiniz!

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade