PirgePirge

Spatula

71152
Creme Spatula No. 2 11,5 cm
71151
Creme Spatula No. 1 11 cm
71153
Creme Spatula No. 3 12 cm
71154
Creme Spatula No. 4 12,5 cm
71155
Creme Spatula No. 5 13,5 cm
71161
Creme Spatula No. 1 Ahşap Sap 11 cm
71162
Creme Spatula No. 2 Ahşap Sap 11,5 cm
71391
Creme Titan Spatula No. 1 11 cm
71392
Creme Titan Spatula No. 2 11,5 cm
71393
Creme Titan Spatula No. 3 12 cm
71394
Creme Titan Spatula No. 4 12,5 cm
71395
Creme Titan Spatula No. 5 13,5 cm
81111
Creme Spatula No. 1 Paslanmaz Sap 11 cm
81112
Creme Spatula No. 2 Paslanmaz Sap 11,5 cm
81113
Creme Spatula No. 3 Paslanmaz Sap 12 cm
81114
Creme Spatula No. 4 Paslanmaz Sap 12,5 cm
81115
Creme Spatula No. 5 Paslanmaz Sap 13,5 cm
70161
Creme Home Börek Servis Spatulası 16 cm
70151
Creme Home Spatula No.1 10,5 cm
70152
Creme Home Spatula No.2 11,5 cm
Daha Fazla Göster

Spatula

Yemek pişirme aşamalarında kullanılan ekipmanlar, sağlam malzemeleri ve pratik kullanımları ile mutfaklarınızda yer bulur. Hem profesyonel aşçıların hem de amatör olarak gastronomi ile ilgilenenlerin tezgâhlarında yer bulan en önemli gereçlerden biri spatulalardır. Özellikle pastacılar, farklı hamurlar hazırlarken bu pratik malzeme ile işlerini kolaylaştırır.

1879’dan bugüne Pirge’nin kaliteli ürünleri; dayanıklı materyalleri, kullanıcı dostu malzemeleri ve ergonomik tasarımları ile mutfaklarınızın baş köşelerini süsler. Spatula çeşitleri de markanın uzun araştırmalar sonucu ortaya koyduğu eşsiz tasarım ürünleri arasında öne çıkar. Geniş bir kullanım yelpazesine sunan spatulaların farklı boyutlarda tasarlanan modellerini ihtiyaçlarınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Pirge’nin farklı ağız ve sap materyallerine sahip pastacı spatulaları modern ve şık dizaynları ile göz doldurur. Bu spatula çeşitlerini ister tuzlu isterseniz de tatlı yemeklerinizi hazırlarken kullanabilirsiniz. Hem pişirme hem de sunum aşamasında yararlanabileceğiniz ürünler, keskinlikleri ile kolay ve etkili bir kullanım sağlar.

En Çok Kullanılan Spatula Modelleri Nelerdir?

Profesyonel aşçılar, pasta şefleri, pastaneciler, her türlü unlu mamülle üretim yapanlar ve kendi mutfaklarında farklı lezzetleri denemekten keyif alanların sıklıkla tercih ettiği spatulalar üretim materyaline göre farklılık gösterir. Pirge’nin Creme serisi çelik spatula modelleri, 5 ayrı boyuta sahiptir. Bu sayede dilediğiniz ebattaki ürünü seçme şansına sahip olursunuz. Ölçülerine göre numaralandırılan bu ürünler, sırasıyla; 11, 11.5, 12, 12.5 ve 13.5 cm olarak Pirge koleksiyonlarındaki yerini alır. Siyah hijyenik PP enjeksiyon sap bölümüne sahip paslanmaz spatula modellerinin 5 yıl garanti süresi bulunur. Jilet keskinliğine sahip sert Alman çeliği ürünler ile nefis menüler ortaya koyabilirsiniz. Bu seriye ait 10 cm’lik börek dilimleyici ve pizza bıçağı modelini de satın alarak tezgâhınızda bütünlük yaratabilirsiniz.

Pirge’nin koleksiyonlarının dikkat çeken parçaları arasında yer alan ahşap saplı spatula modelleri, şık görüntüleri ile tezgâhınıza ayrı bir hava katar. Sap bölümleri gül ağacından üretilen ürünlerin ağız bölümleri ise yine Alman çeliğinden imal edilir. Bu modeller de boyutlarına göre; 11.5, 12.5 ve 13.5 cm olarak ayrılır. Kullanım alanınıza göre dilediğiniz uzunluktaki büyük ya da küçük spatula modellerinden birini seçebilirsiniz. Kalınlıkları 1 mm olan ürünlerin genişlikleri boylarına göre farklılık gösterir.

Paslanmaz sap bölümü ile dikkat çeken spatulaları da modern tasarımları ile tezgahlarınızda fark yaratmak için tercih edebilirsiniz. 5 ayrı boyuta sahip paslanmaz spatulaların uzunlukları 11 ila 13.5 cm arasında değişkenlik gösterir. Bütün bölümleri paslanmaz sert çelik materyalden üretilen ürünlerin keskin ağız yapıları sayesinde yorulmadan kolayca işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz bu serinin aynı tasarıma sahip hamur kazıyıcı ürününü de temin ederek takım oluşturabilirsiniz.

Pirge’nin spatula koleksiyonu arasında dikkat çeken Creme Titan serisi, ince tasarım detayları ile mutfakta zevkli seçimler yapanların tercihi olur. Paslanmaz çelik uç, kalın plastik sap bölümünün yanı sıra Titan serinin en belirleyici özelliği sap bölümünde yer alan paslanmaz çelik bileziğidir. Sap ile uç kısmını birleştiren alana yerleştirilen bu şık bilezik bölümü ürüne ayrı bir hava katar. Uzunlukları 11 ila 13.5 cm arasında değişen beş ayrı modele sahip Creme Titan serisi spatulaları tercih ederek mutfağınıza ve yemeklerinize hoş bir dokunuş sağlayabilirsiniz.

Spatula Kullanım Alanları Nelerdir?

Farklı üretim materyallerine, değişik uzunluklara ve ilginç tasarım özelliklerine sahip spatula çeşitlerinin pek çok kullanım alanı bulunur. Pizza hazırlama aşamasında hamuru tezgaha yaydıktan sonra istediğiniz şekli vermek için bu pratik aletleri kullanabilirsiniz. Yine hamura şekil verirken dağılan veya yapışan malzemeyi bu spatula yardımıyla toplayarak birleştirmeniz mümkün olur. Farklı hamur işlerinde de gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz ürün, sağlıklı materyali ile besinlerinizin yapısını bozmaz. Aynı zamanda elinizin ve bileğinizin kolay kavrayabileceği biçimde tasarlanan sap yapısı ile bu spatula modelleri ergonomik bir kullanım sunar. Uzun saatler mutfakta bu alet ile işlem yapsanız bile eliniz yorulmaz.

Hamur hazırlama aşaması sonrasında pişirdiğiniz ürünü dilimlerken de bu büyük spatula modellerini tercih edebilirsiniz. Keskin ağız bölümleri ile hızlı bir biçimde işlem yapmanıza olanak tanıyan spatulalar, mutfağınızda en çok faydalanacağınız ürünler arasında yerini alır. Örneğin, pişirdiğiniz pizzayı eşit bir şekilde dilimlemek için jilet keskinliğine sahip spatula modellerini kullanabilirsiniz. Kalabalık sofralarda ailenizle veya arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek için bu pratik aksesuarı tercih ederek zaman kazanabilirsiniz.

Spatula Nasıl Temizlenir?

Bütün mutfak ekipmanlarında olduğu gibi spatula çeşitlerini temizlerken de hijyen başta olmak üzere dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunur. Spatula temizleme aşamasında özen göstermeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

İlk olarak işlem yaptığınız ürünün üzerinde kalan hamur veya malzeme artıklarını sonraki aşamalarda kolaylık sağlaması için kuru bir bez yardımıyla sıyırmanız gerekir.Yıkama işlemine başlarken elinizi ve parmaklarını doğru bir biçimde konumlandırmanız oldukça önemlidir.Doğru açıyı yakaladıktan sonra spatulayı az bir miktar deterjanla köpürttüğünüz bez yardımıyla temizlemeye başlayabilirsiniz.Fazla sert ya da çok yumuşak hareketler yapmadan ve baskı uygulamadan ürünün her alanını kirinden arındırmalısınız.Temizlendiğinden emin olduğunuz spatulayı ılık suyun altında deterjanından arınana kadar yıkadıktan sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu uygulama sırasında çok sıcak veya çok soğuk su kullanmamanız spatulanın zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir.Son olarak spatulanızın her bölgesini bez yardımıyla silerek kuru bir hâle getirmelisiniz. Islak kalan ürünün yapısında bozulmalar meydana gelebileceği için bu aşama titizlikle uygulanmalıdır.

Tüm bu talimatları yerine getirdikten sonra spatulanızı bir sonraki kullanım için çekmecenize kaldırabilirsiniz. Spatula fiyatları, tercih edilecek ürünün; malzemesine, boyutuna, sap özelliklerine göre farklılık gösterir. Örneğin, 11 cm’lik bir tatlı spatulası ile 13.5 cm uzunluğunda hamur spatulasının ücretlendirmesi değişik olabilir. Yine pasta spatula fiyatları ile ahşap saplı pizza dilimleme spatulaları da farklı fiyat skalasında yer alır. Siz de bu kullanışlı ve pratik tasarım harikası ürünlere Pirge’nin üstün hizmet anlayışı ve satış sonrası destek ayrıcalıkları ile dilediğiniz zaman sahip olabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade