PirgePirge

Yanagiba Bıçak

12103
Titan East Suşi Bıçağı - Yanagiba 23 cm
12113
Titan East Suşi Bıçağı - Yanagiba 23 cm Sol El
12109
Titan East Suşi Bıçağı - Yanagiba 30 cm
12119
Titan East Suşi Bıçağı - Yanagiba 30 cm Sol El

Yanagiba

Pirge, titan east serisinde yer alan 23 cm boyundaki Yanagiba sushi bıçağı, harika sarılmış suşilerin güzelce dilimlenmesi için tasarlanmıştır. 

Yanagiba Bıçak Nedir?

Pirge Yanagiba dilimleme bıçağı, çekme vuruşuyla balık veya jambon kesmek, fileto çıkarmak için kullanılan bir sashimi bıçağıdır. Söğüt yaprağı veya Katana (kılıç) şeklinde ince olan uzun ve dar bıçak, dilimleme işleri için mükemmeldir. Daha fazla kontrol ve keskinleştirme kolaylığı sağlamak için tek bir eğime sahiptir. Bıçağın arka tarafı, sürtünmeyi azaltmak için hafif içbükeydir. Özellikle taze, güzel ve şekilli çiğ balıklar (sashimi) hazırlamak için çok kullanışlıdır. Yanagiba "Shobu" olarak adlandırılır ve Batı Japonya'da (Osaka ve Kyoto civarında) popülerdir.

Japon ve Asya mutfağı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş olan Pirge yanagiba dilimle bıçağı, hassas inceltme işlemleri uygulanmış yüksek performanslı paslanmaz çeliklerden üretilmiştir. Özenle, iki kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağız yapısı ile D şeklinde doğal gül ağacı kullanılarak üretilmiş olan ergonomik sap yapısına sahiptir. Bu ürünün sağ ve sol el kullanımları için yönü farklı tasarlanmış modelleri bulunmaktadır.

Yanagiba Bıçağın Bilenmesi

Kendi mutfaklarının ihtiyacına göre tek taraflı bilenmiş olan doğu tarzı bıçaklar özel olarak geliştirilmiş gereçlerle ( bileme taşı ) ya da bir profesyonel tarafından bilenmelidir. Bıçak bileme işlemini izleyebileceğiniz videolarımıza, Pirge. com’dan erişim sağlayabilirsiniz.

Yanagiba Bıçak Fiyatları

Yanagiba japon tarzı dilimleme bıçaklarının fiyatı şu şekilde değişmektedir; Kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından yanagiba dilimleme bıçağı ve diğer japon bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, ev ve profesyonel kullanımlar için bütçenize göre

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade