PirgePirge

Lakerda Bıçağı

38091
Ecco Lakerda Bıçağı 25 cm
34092
Duo Lakerda Bıçağı 24 cm
37090
Gastro Lakerda Bıçağı 20 cm
37091
Gastro Lakerda Bıçağı 25 cm

Lakerda Bıçağı

Balıklar hassas bir yapıda olduğu için onları özenle hazırlamanız gerekir. Lakerde bıçağı çeşitleri, temel olarak balıkları hazırlamanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Balıkları kesmek, kemiklerini ve kılçıklarını çıkartmak için özenle tasarlanır. Ürünleri incelediğinizde bıçakların sırtının uzun bir yapıya sahip olduğunu görebilirsiniz. Uzun ve ince bıçak sırtları, balıklar üzerinde rahat bir şekilde işlem yapmanızı sağlar. İnce bir yapıya sahip olmasının yanı sıra hafifçe yukarı doğru kıvrılan bıçaklar, özel tasarımı sayesinde balıklar üzerinde kesim yapmanızı kolaylaştırır. Lakerda bıçağı tasarımı sayesinde balığın iskeleti etrafında manevra ve deri yüzme kabiliyeti kazanmanızı sağlar. Özel dizaynı, balıkların yenilenebilir kısımlarının boşa gitmemesi için etin omurga boyunca ve derinin altında kolayca kesilmesini sağlar. Esnek ucu sayesinde farklı balık türlerinde hassasiyeti koruyan ürünler, kullanıcılarının günlük yaşantısını kolaylaştırır. Balığın yanı sıra et ve tavuk gibi farklı malzemeler üzerinde işlem yapmanızı da sağlayan lakerda bıçağı modelleri ile dilediğiniz tarifi hazırlayabilirsiniz. Pirge’deki seçenekleri inceleyerek aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilir, mutfaktaki geçirdiğiniz zamanı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Lakerda Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Lakerda bıçakları eşsiz bir tasarıma sahip olsa da sap malzemesi ve uzunluk açısından kendi bünyesinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünler şu şekilde özetlenebilir:

Lakerda bıçağı çeşitleri incelendiğinde uzunluklarının birbirinden farklı olduğu görülebilir. 20, 24 ve 25 cm uzunluğunda olan ürünler, herkes tarafından rahatlıkla kullanabilecek bir yapıya sahiptir.Ürünler sap yapısı bakımından da birbirinden ayrılır. Duo serisi, plastik sapıyla öne çıkar. Ser plastiğin üzerine kaplanan TPE plastik, enjeksiyon işlemlerinin sonucunda elden kaymama özelliği kazanır. Ayrıca sapa yumuşaklık kazandıran özel sap, elde rahat bir şekilde tutmanızı sağlar.Ecco serisinin lakerda bıçağı modelleri, PP plastik enjeksiyon saptan üretilir. Hafifliğiyle öne çıkan Ecco serisi, uzun süreli kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca ergonomik sap yapısı sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.Gastro serisinin sapları biraz daha farklı bir tasarıma sahiptir. 7 farklı renk seçeneğine sahip olan modelleri kullanım amacınıza göre şekillendirebilirsiniz. Balık için ayrı et için ayrı bıçak seçerek işlemlerinizi daha hijyenik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün lakerda bıçağı çeşitleri buzul işlemlerin sonucunda daha keskin bir yapıya bürünür. Böylece etleri kesme işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi mümkün kılar. En iyi lakerda bıçağı çeşitlerine Pirge üzerinden erişebilir, zorlu işlemleri daha pratik hale getirmeye başlayabilirsiniz.

Lakerda Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Ürünler temel olarak balık bıçağı olarak nitelendirilse de et ya da tavuk gibi malzemeler üzerinde de kullanılabilir. Ürünlerin kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

Tavuklarınızı keserken lakerda bıçaklarından faydalanabilirsiniz. Özellikle göğüs parçalarını dilimlerken lakerda bıçakları kullanışlı hale gelebilir. Özel dizaynı sayesinde ince dilimler elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca tavukların yağını ayıklarken de bu bıçaklardan faydalanabilirsiniz.Tavuk kesmenin yanı sıra lakerda bıçakları belirli tarifler için ince et dilimleri elde etmek istediğinizde kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunur. Döner benzeri ince et dilimlerine ihtiyaç duyduğunuz tariflerde lakerda bıçakları bu konuda size yardımcı olabilir.Lakerda bıçak çeşitleri meyve dilimleri hazırlamak istediğinizde de kullanışlı hale gelir. Meyvelerin kabuklarını israfı ortadan kaldıracak biçimde soymanızı sağlayarak size kolaylık sunar. Benzer şekilde salata için sebze dilimlerken ve soyarken de kullanıcılarına pratiklik kazandırır.Balık temizleme bıçağı olarak da nitelendirilen lakerda bıçakları, filetonun yanı sıra malzemelerinizi pişirmeye hazırlamanıza da yardımcı olur. Balıkların bağırsaklarını ürünler aracılığıyla kolaylıkla çıkarabilir, istediğiniz temizliği elde edebilirsiniz.

Bıçak çeşitleri içinde önemli bir yere sahip olan lakerda bıçakları, her mutfakta olması gereken temel malzemeler arasında bulunur. Filetonun yanı sıra çeşitli işlemler için de kullanılabilen ürünler, mutfaklara işlevsellik kazandırır. Pirge’deki lakerda bıçağı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, tariflerinizi pratik bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz.  

Lakerda Bıçağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şeflerden ev aşçılarına kadar herkesin rahat bir şekilde kullanabileceği lakerda bıçak çeşitleri ile etler üzerinde zorlanmadan kontrol sağlayabilirsiniz. Özellikle ince et parçaları dilimlemek istediğinizde lakerda bıçağıyla bu işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerin işlevselliğinden yararlanmak için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek lakerda bıçağının imkanlarından nasıl yararlanabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bıçakların uzunluğu kişisel bir tercih meselesi olsa da dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alır. Kısa bıçaklar barbunya gibi küçük balıkları dilimlemenizi kolaylaştırırken uzun bıçaklarla uskumru benzeri uzun balıkları daha rahat bir şekilde doğrayabilirsiniz.Lakerda bıçakları, az güçle işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak biçimde tasarlanır. Bundan dolayı kullanım sırasında aşırı güç kullanımlarından kaçınmanız gerekir.Balık ya da tavuk fark etmeksizin hangi et üzerinde çalışırsanız çalışın bıçağı doğru bir şekilde yerleştirmeniz önemlidir. Lakerda bıçakları keskin olacak biçimde üretildiği için dikkatli olunmadığında kazalar ortaya çıkabilir.Lakerda bıçağını fileto işlemi için kullanacaksanız bir elinizle bıçağı tutarken diğer elinizle malzemeyi üstten bastırmanız gerekir. Bu şekilde balık ya da et fark etmeksizin malzemelerinizi istediğiniz gibi ince olacak şekilde doğrayabilirsiniz.Her ne kadar ürünler jilet keskinliğinde olsa da belirli bir süre kullanıldıktan sonra keskinliği azalabilir. Belirli aralıklarla bıçaklarınızı bilerseniz her zaman istediğiniz performansı elde edebilirsiniz.Bıçaklarınızı bulaşık makinesi yerine elinizde yıkamanız tavsiye edilir. Ilık su ve sabun yardımıyla bıçakları yıkayarak daha uzun süre keskin kalmalarını sağlayabilirsiniz.Her kullanımın ardından bıçaklar ve malzemenin doğrandığı kesme tahtasının iyi bir şekilde temizlenmesi oldukça önemlidir. Kesim sırasında et kalıntıları bıçağın üzerinde kalırsa sonrasında çıkartması zor olabilir.

Pirge, lakerda bıçağı çeşitleri söz konusu olduğunda sağladığı kaliteyle dikkatleri üzerinde toplar. Keskin, uzun ve ince yapıya sahip olan ürünler, çoğu malzemeye istediğiniz şekli kazandırmanıza yardımcı olur. Tariflerinizi daha pratik bir şekilde hazırlamak istiyorsanız seçeneklere göz atabilir, aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade