PirgePirge

Bıçaklık

81024
Kasap Bıçaklığı Plastik
81602
Classic Ahşap Boş Blok
81603
Superior Ahşap Boş Blok
81600
Ecco Ahşap Boş Blok
81605
Pure Line Ahşap Boş Blok
81607
Elite Ahşap Boş Blok

Bıçaklık

Evlerin mutfaklarında, restoranlarda, cafelerde ve kasaplarda kullanılan bıçakların güvenli ve düzenli bir biçimde muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Bu ihtiyaca yönelik üretilen Pirge’nin güvenli ve dayanıklı bıçaklık tasarımları bıçakları muhafaza edebilmenize yardımcı olur. Farklı renk, ebat ve modellerde üretilen bıçaklık modelleri tüm bıçak modelleri için uygun şekilde tasarlanır. Kasaplar için geliştirilen özel ürünlerin yanı sıra ev kullanımına uygun bıçaklık seçenekleri de Pirge kalitesiyle mutfaklarda yerini alır. Ahşap, plastik ve metal detaylara sahip bıçaklık modelleri arasından kendi gereksinimlerinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. Bıçak sayınıza göre bölmeleri olan ürünleri tercih ederek, mutfağınızda düzenli ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pratik Kullanımlı Bıçaklık Modelleri Nelerdir?

Modern ve şık tasarımları ile mutfaklarda yer bulan Pirge bıçaklıklarla hem düzgün bir görünüm elde edebilir hem de güvenli bir alan oluşturabilirsiniz. Boş blok olarak kullanıcıya sunulan bıçaklık modelleri arasında klasik ahşap ürünleri değerlendirebilirsiniz. Dikey olarak dizayn edilen ahşap bıçaklıklar arka arkaya birkaç farklı boyuttaki bıçağı muhafaza edebileceğiniz bölmelere sahiptir. Pirge’nin bıçakları için özel geliştirilen bu ürünleri kullanarak büyükten küçüğe doğru bıçaklarınızı sıralayabilirsiniz. Ev kullanımına uygun bıçaklık modelleri, toplam 6 bıçak saklama kapasitesi ile öne çıkar. İki sıra hâlinde dizayn edilen ürünleri tercih ederek daha fazla bıçak yerleştirebilirsiniz. Tasarım detayları ile de dikkat çeken bıçaklık çeşitleri, elinizle kolay bir biçimde kavrayabileceğiniz dizayna sahiptir. Böylece güvenli bir şekilde tüm bıçaklarınızı başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Pirge’nin geniş bir ürün yelpazesine sahip bıçaklarının tezgâhlarınızda düzenle yer alması için açık ahşap renge sahip modelleri de tercih edebilirsiniz. Dekorasyonda sadelikten hoşlanıyorsanız bu bıçaklıkla mutfaklarınızda sade bir şıklık yaratabilirsiniz. Özellikle açık ve pastel renk tonlarında mutfak dolap kapaklarıyla uyum sağlayacak bu bıçaklık modelleriyle farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Keskin mutfak ekipmanlarınızı güvenle saklayabileceğiniz 5 adet bölmesi bulunan bıçaklığı tercih ederek tezgâh üzerinde tertipli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Özellikle bebeklerin ve çocukların bulunduğu ev mutfaklarında, bıçakların güvenli bir alanda muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Siz de bu sade tasarımı ile dikkat çeken ev tipi kullanıma uygun Pirge bıçaklıkları seçerek gönül rahatlığı ile mutfağınıza yerleştirebilirsiniz.

Pirge’nin bıçaklık örnekleri arasında metal detaylara sahip tasarım harikası ürünler de yer alır. Mutfakta zarif bir uyum yakalamak isteyenlerin tercihi olan bu ahşap bloklar, şık tasarımları ile evlerinize ayrı bir hava katar. 6 adede kadar bıçak muhafaza edebilen seçenekler, alt kısmında yer alan metal ayak detayı gibi ek özelliklerle mutfaklarda göz alıcı bir görünüm oluşturur.

Bıçaklarını muhafaza etmek için pratik çözüm arayanlara özel ayrıcalıklar sunan Pirge, kasap bıçaklık modelleri de tasarlar. Gün içerisinde bıçaklarla çok fazla vakit geçiren kasaplar bu ürünleri tercih ederek hem zaman hem de hız kazanabilir. Plastik materyalden üretilen bıçaklık modellerinin 4 ayrı haznesi bulunur. Kaliteli kopmaz bir kayışa sahip ürün, kemere takılarak kullanılır. Dilerseniz Pirge’nin kasaplar için özel olarak geliştirdiği kıyma makinesi bıçağı çeşitlerine de göz atarak koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz. 

Bıçaklık Nasıl Kullanılır?

Bıçaklık modelleri kolay ve pratik kullanımları ile her evin olmazsa olmaz mutfak aksesuarları arasında yer alır. Tezgah üzerinde ya da dolap içlerinde kolaylıkla muhafaza edilebilen bıçaklıklardan ihtiyacınız olduğunda hemen yararlanabilirsiniz. Meyve ya da sebze doğramak için ahşap blok içerisinde yer alan uygun bıçağı seçerek işleme başlamanız mümkün olur. Yine et yemeklerinin doğrama aşamalarında da et bıçaklarını koyduğunuz bölmeden kolayca alarak ürünleri kesebilirsiniz.

Modeline göre 5 ya da 6 bıçak kapasitesine sahip olan bıçaklıklarla bir evde ihtiyacınız olan tüm bıçak çeşitlerini saklayabilirsiniz. Tek bir ürünle çok yönlü kullanım yakalama şansınız olur. Sağlam ahşap gövdesi; darbelere, düşmelere ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklı olduğu için bıçaklık modellerini uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bıçaklıkta yer alan bölmelerin boyutları birbirinden farklı olduğu için uygun bıçağı doğru hazneye yerleştirmeniz kullanım açısından önem taşır. Kasaplar için üretilen ergonomik bıçaklık modelleri de gün içerisinde ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz pratik bir uygulama sunar. Plastik bıçaklıktan istediğiniz boyda ürünü seçerek kesme ve doğrama işlemi yapabilirsiniz. Bu bıçaklığın yanı sıra kasaplarda etleri asmak için kullanılan Pirge çengel modelleri de tercih edebileceğiniz kaliteli ekipmanlar arasında yer alır.

Bıçaklık Nasıl Temizlenir?

Besin maddeleri üzerinde işlem yapıldığı için bıçakların saklandığı alanların temizliği de oldukça önemlidir. Bıçaklık ürünlerinde hijyeni sağlamak için yapmanız gerekenler şöyle sıralanabilir:

İlk olarak bıçakları bloklardan çıkarmanız ve ayrı bir yerde temizlemeniz gerekir.Yıkama aşamasında bıçaklığın her bir haznesini ayrı ayrı özenle temizlemelisiniz.Ahşap bloğu ters çevirerek içerisinde kalan tozları ve kırıntıları silkeleyerek tam bir hijyen sağlayabilirsiniz.Elde yıkayarak doğal ahşap ürününüzün zarar görmesini engelleyebilirsiniz.Kirlerinden arındırma işlemi bittikten sonra bıçaklığı bir süre ters biçimde bekletip içerisindeki fazla suyun akmasını sağlamalısınız.Ilık su altında deterjanından arındırdığınız ürünü ıslak bir bölümü kalmayana kadar kurulamalısınız.Küf ve bakteri oluşumunu önlemek için temizleme ve kurulama aşamalarına ekstra özen göstermeye dikkat etmelisiniz.Bıçaklığın alt kısmının sürekli sıvı temasından dolayı deforme olmasını önlemek için tezgahın her daim kuru kalmasına özen göstermelisiniz.

Temizleme aşamalarını özenle tamamladığınız ürünü tezgahınıza yerleştirerek hem düzenli bir görünüm sağlamış hem de yerden tasarruf ederek kendinize alan yaratmış olursunuz. Bıçaklık fiyatları, ürünün; bölme sayısına, kullanılan ahşabın özelliklerine ve bıçaklığın modeline göre değişiklik gösterir. Evinizin, restoranınızın veya işletmenizin ihtiyaçlarına uygun bıçaklık ürününe Pirge koleksiyonları arasından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Pirge’nin üstün hizmet anlayışı ile en iyi bıçaklık modellerini satın alabilir, güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade