PirgePirge

Kıyma Makinesi Bıçağı

81135
Kıyma Makinası Bıçağı Paslanmaz
81130
Kıyma Makinası Bıçağı

Kıyma Makinesi Bıçağı

Kıyma makinesi bıçağı, büyük miktarlardaki etlerin öğütülmesi için tasarlanan kıyma çekme makinesi takılarak kullanılan bir bıçak çeşididir. Şefler, kasaplar ve mutfakta bulunmayı seven herkes tarafından kullanılan kıyma makinesi bıçağı, et öğütme konusunda en büyük yardımcı ekipmanlardan biridir. Kıyma makinesi bıçağı modelleri; üretim materyalleri, keskinlikleri, amaçları ve tasarımlarına göre farklı modellere ayrılır. Özel bir tasarıma sahip olan kıyma bıçağı modelleri et öğütme sırasında konforu sağlamakla beraber etlerin istenilen boyutta öğütülmesini sağlar. Pirge kıyma bıçağı sayesinde kusursuz şekilde öğütülmüş bol miktarda kıymaya sahip olabilirsiniz.

Kıyma Makinesi Bıçağı Özellikleri Nelerdir?

Pirge kıyma makinesi özellikleri, diğer bıçaklara göre daha farklı fiziksel ve işlevsel özelliklere sahiptir. Kıyma makinesine bağlı bir ekipman olan kıyma makinesi bıçağının özellikleri ise geniş kapsamlı olarak şu şekildedir:

Pirge kıyma makinesi bıçağı paslanmaz bir yapıya sahiptir. Bıçaklar 5 yıl paslanmazlık garantisine sahiptir. Yüksek kaliteye sahip, paslanmaz kıyma makinesi bıçağı modelleri bu sayede uzun süreli kullanıma müsaittir.Kıyma makinesi bıçakları hijyen sertifikası ve yüksek güvenlik kapsamında üretilir.Bıçakların dikkat çeken bir diğer özelliği ise geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmesidir. Artık kullanılamaz hale gelen bıçağınızı geri dönüşüm kutusuna atarak çeliğinin geri dönüşümünü sağlayabilirsiniz. Bu sayede döngüsel ekonomi için de değer üretmiş olursunuz.Profesyonel kasap bıçakları grubunda yer alan kıyma makinesi bıçağı, kullanımı gereği darbe ve sertliklere karşı oldukça dayanıklıdır.Ürün üretimi gereği hem kasapların kullanımı için hem de ev içi kullanım için uygundur.Yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilen modeller; ev tipi kıyma makineleri ve set üstü model kıyma makinesi için de uyumludur. Özellikle de kullanım alanı çok fazla olan kıyma makinelerine uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Paslanmaz Kıyma Makinesi Bıçağı Modelleri

Et kıyma makinesi bıçağı seçerken kıyma makinesine uygunluğuna dikkat edilmelidir. Kıyma makinesi için ise et kullanım miktarına ve yoğunluğuna göre profesyonel modelleri veya ev tipi modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı boyutlardaki kıyma makinesi bıçağı modelleri, etinizi öğütmek istediğinizde malzeme kalınlığının ayarlanmasına yardımcı olur. Bıçağın sağlamlığının artması için üretimi sırasında molibden ve vanadyum alaşım kullanılır. Dayanıklı ve kalın yapısı kullanımı sırasında konfor sağlar.

Kıyma makinesi bıçağı modellerinin kullanımına dikkat edildiği takdirde uzun süre sizlere mutfakta eşlik edebilir. Örneğin bıçağı ilk aldığınızda ılık sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemini ise bezle veya süngerle yapabilirsiniz. Bıçağınızı duruladıktan sonra ise kuru bez ile silmek gerekir. Bıçakta nem kalmamasına dikkat ediniz. Her kullanım sonrası bıçağınızı temizlemeli ve dezenfekte etmelisiniz. Kan lekesinin ve et parçalarının kurumasına izin vermeyin. Bu gibi günlük temizlemelerde ise bulaşık makinesi yerine elde yıkama yapmanızı öneririz. Çünkü yüksek sıcaklık, tazyikli su ve yoğun kimyasal içeren deterjanlar bıçağınızı deforme edebilir. Ayrıca bıçağınızı kullanım alanı dışında kullanmamaya da özen gösteriniz. Aksi takdirde bıçağınızda deformasyon oluşabilir.

Kıyma Makinesi Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kıyma makinesi bıçağı seçerken dikkat etmeniz gereken belli noktalar vardır. Bunlara dikkat ettiğinizde ihtiyacınıza uygun bir kıyma bıçağına sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar ise şu şekildedir:

Öncelikle seçeceğiniz bıçak kıyma makinesi ile uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.Bıçak türünün çelik olmasına da ayıca dikkat etmelisiniz. Hammaddesi çelik olan bıçaklar daha sağlam ve daha uzun ömürlüdür. Çelik olmayan bıçaklar zaman içinde paslanır ve kesme işlemini gerçekleştiremez. Aynı zamanda paslanan bıçaklar sağlığınız için zarar teşkil eder.Tercih edeceğiniz kıyma makinesi bıçağının kullanım sırasında sizi yarı yolda bırakmaması için yüksek kalite ile üretilmiş olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.Kıyma makinesi bıçağı seçme konusunda yorum ve önerileri dikkate alabilirsiniz. Çünkü tercih edeceğiniz bıçağın yerine göre ince kesim veya kalın kesim yapabilmesi gerekir. Böylece ev ortamında bile sucuk ve sosis yapma imkanına sahip olabilirsiniz.Son olarak, seçeceğiniz kıyma bıçağı, tüm ortam ve kullanım koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır.

Kıyma Makinesi Bıçağı Nasıl Takılır?

Et öğütme işlemini en hızlı şekilde gerçekleştiren kıyma makinesi bıçağının montajı ve değiştirilmesi oldukça kolaydır. Kıyma makinesi bıçağının aşama aşama takılma işlemi ise makinenin modeline göre farklı şekilde yapılır. Bu işlemler ise şu şekildedir:

Tek bıçaklı elektrikli kıyma makinesine bıçak takılırken düz tarafı dışarı gelecek şekilde yerleştirilir.Dairesel bıçaklı elektrikli kıyma makinesine ise bıçak takılırken, bıçağın keskin tarafı tamamen dışarıda bırakılır.Karmaşık elektrikli kıyma makinesinde ise iki adet bıçak takılır. İlk bıçak burgu üzerine yerleştirilir. Ardından da kıyma makinesinin ızgarası yerleştirilir. Daha sonra ikinci bıçak yerleştirilir. Bunun peşine de küçük delikli kıyma makinesi ızgarasının yerleştirilmesinden sonra ise sabitleme halkası takılır.

Kıyma Makinesi Bıçağı Fiyatları

Kıyma makinesi bıçağı fiyatları modeline, materyaline, kullanım amacına ve üretim malzemesine göre farklılık gösterir. Kıyma makinesi bıçağı ile birlikte çelik eldiven gibi yardımcı diğer ekipmanları almak da mümkündür. Kıyma makinesi aynası başta olmak üzere farklı çeşitte ekipmanları uygun fiyata satın alabilirsiniz. Ürünlerin tamamını set halinde alarak ihtiyacınızı tek seferde karşılayabilirsiniz. Bu sayede et öğütme işlemlerinizi eksiksiz yaparsınız. Setler için bütçenize göre farklı fiyat seçenekleri sunulur.

Özel tasarıma sahip ve yüksek kalite içeren kıyma makinesi bıçağı birden fazla çeşide sahiptir. Ayrıca bıçağınızı bilemek için fırsatları takip ederek uygun fiyata bileme hizmeti satın alabilirsiniz. Pirge bu konuda çeşitli avantajlar sunar. En iyi kıyma makinesi bıçağına sahip olmak için Pirge`yi seçebilirsiniz. Dilerseniz de kıyma makinesi bıçağı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için Pirge’yi ziyaret edebilirsiniz!

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade