PirgePirge

Börek Bıçağı

71081
Creme Börek Bıçağı 18 cm
71082
Creme Börek Bıçağı 20 cm
35115
Creme Börek Bıçak Servis Seti

Börek Bıçağı

Pirge börek bıçağı, düzgün bir servis için çok işlevsel bir üründür. Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan börek, farklı malzemeler ile yapılan birçok seçeneği ile çay saatlerinin de olmazsa olmaz yiyeceklerindendir. Börek yapımı kadar börek servisi de zahmetli bir konudur.

Birçok kişi hamur işlerini parçalamadan, düzgün porsiyonlarda servis etme konusunda zorluklar yaşar. Servis sırasında problem yaşamamak için, böreğinizi doğru bir bıçak ile kesmeniz gerekir. Pirge mutfak ve şef bıçağı gibi pastacı bıçakları arasından yapacağınız doğru bıçak seçimi ile yemek hazırlamayı pratik, kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Mutfakta yaşanan en büyük problem; özenle hazırlanan yiyeceklerin sunum sırasında parçalanması ve dağılmasıdır. Kadınların hayatını kolaylaştıracak Pirge ürünleri ile bu sorunu yaşamamak mümkündür. Profesyonel aşçıların da tercihi olan börek bıçakları hamur işlerinde, pizzalarda, eriştelerde ve hamur hazırlarken hamurun kesiminde de kullanım olanağı sağlayarak işlevsel bir ürüne dönüşür.

Börek Bıçağı Nedir?

Bıçak alırken hangi amaçla kullanacağınızı düşünerek almanız gerekir. Doğru bıçağın kullanımı işinizi kolaylaştırır. Pirge börek bıçağı, özel tasarımı ile böreğinizi ve hamur işlerini düzgün ve eşit şekilde kesmenizi sağlar. Bıçağınız, yufka veya milföy hamuru ile hazırladığınız böreklerinizin yanı sıra, diğer hamur işlerinizin servisinde de pratik ve keyifli sunum olanağı sunar. Erişte, pizza ve tüm hamur işlerinizde kullanabileceğiniz bıçak mutfakta ki en büyük yardımcınız olur.

Pirge, bıçak sapı ve özel tasarımı ile kolay tutuşunuza olanak sağlar. Elinizin tutuşuna uygun olan dizaynı sayesinde, elinizi acıtmaz ve rahat bir kullanım imkânı sunar. Bıçak kısmı, oval tasarımıyla hamur işlerinizin düzgün kesilmesini sağlar ve parçalanmasını engeller. Özellikle ince hamurlu böreklerin kolay dağılması, mutfakta karşılaşılan en büyük problemdir. Karaköy böreği, kol böreği gibi ince hamurlu lezzetlerin servisi sırasında parçalanması, sık karşılaşılan bir durumdur. Profesyonel aşçıların bu sorun ile karşılaşmamasının sebebi doğru bıçak ile servis yapmalarıdır.

Börek Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Profesyonellerin sırrı mükemmel lezzetlerinin yanı sıra, düzgün ve kusursuz sunumlarıdır. Hem mideye hem göze hitap eden bir yemek asla unutulmaz. Yemeğinizi hazırlarken özenle seçtiğiniz malzemeler gibi, sunumu için kullandığınız ürünleri de aynı özenle seçmelisiniz. Böreklerin, hamur işlerinin kesiminde Pirge börek bıçakları büyük kolaylık sağlar. Eğimli bıçak tasarımı böreğinizi en doğru biçimde keser. Kullanımı da çok rahat ve kolaydır. Bıçağınızı 90 derece açı ile tutup bastırarak kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pişmiş ürünlerin yanı sıra hamur kesiminde de işinizi kolaylaştıran bıçak, hamurun toplanmasını önler ve düzgün hatlarda kesilmesini sağlar. Özellikle börek kenarlarının kesimi, özel tasarım börek bıçakları sayesinde rahatça gerçekleşir. Kolay kullanım olanağı sunan sapını dik tutarak bıçağınızı ileri geri hareket ettirmeniz en düzgün kesimi sağlamanız için yeterlidir. Pirge börek bıçağının kesici ağız kısmı hamur işlerini kesmenizi sağlarken, aynı zamanda düz yapısı sayesinde spatula olarak da kullanabilmenize fırsat verir.

Pirge börek bıçakları da mutfak bıçağı modelleri gibi küçük, orta ve büyük gibi çeşitli boyutlarda üretilir. Evlerinizde kullanım için küçük ve orta boyutta olan bıçaklar idealdir.

Bıçak ve ekipmanlarınızın bakımları da kullanım ömrünü uzatmak için büyük önem taşır. Pirge bıçak ve ekipmanlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalısınız.

Börek Bıçağı Fiyatları

Börek bıçağı fiyatları şu şekilde değişmektedir; Bıçakta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek  değildir. Performansı yüksek pasta ve börek bıçakları teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından pasta bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade