PirgePirge

Kıyma Bıçağı

71120
Profi Kıyma Bıçağı 26 cm
71122
Ecco Kıyma Bıçağı 35 cm
71125
Pirge Ecco Kıyma Bıçağı 40cm

Kıyma Bıçağı

Profesyonel şeflerin, kasapların ve evde hobi olarak yemek yapan kişilerin kullanabileceği bir bıçaktır. Farklı tasarım, boyut, tutma sapları, uzunluk gibi özellikler modelden modele değişiklik gösterir. Kasaplar için tasarlanan kıyma bıçağı ile ev içerisinde kullanılabilecek kıyma bıçağı arasında tasarım ve özellik olarak farklılıklar vardır. Et kıyma bıçağı özel tasarımları sayesinde kullanım esnasında bilek ve el konforunu korur. En büyük et parçalarını dahi küçük hale getirir: Et dışında yeşillik, soğan, et parçalarken ya da börek bölerken kullanabileceğiniz bir bıçaktır. Mutfağınızda pratikliği yakalamak ve doğrama işleminde hızlanarak kısa sürede leziz yemekler hazırlayabilirsiniz.

Kıyma Bıçağı Özellikleri

Kıyma bıçakları üstün performansları sayesinde zamanla mutfağınızdaki bir numaralı yardımcınız haline gelir. Kaliteli materyallerle üretilen et kıyma bıçağı modelleri mutfaktaki birçok işi basitleştirir. Kesme ve doğrama işleminde ufak parçalar elde etmek için kullanılır. Keskin ve oval tasarımıyla et, baharat ve sebzeleri en ufak parçalara ayırır. Kıyma bıçağı modelleri arasında olan Ecco kıyma bıçağı 40 cm olarak üretilir. 54 HRC çelik sertliğine sahiptir. Buzul ısıl işlemden geçerek optimum sertliğe erişir. 2.50 mm’lik ince bir yapıya sahiptir. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Böylelikle uzun süre kullanım için idealdir. Aynı zamanda 5 senelik paslanmaz çelik garantisi vardır. Klasik zırhlardan ziyade iki taraflı tutma sapı vardır. Hafif yapısı sayesinde uzun saatler kolaylıkla kullanılabilir.

Kıyma Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Kıyma bıçağı modelleri kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Şefler ve kasaplar için tasarlanan modellerde sap kısımlarında tasarım farklılıkları görülür. Kasaplar için tasarlanan kıyma bıçakları, ergonomik sap tasarımı sayesinde kolayca kavranabilir. Zırh kıyma bıçağı 30 cm uzunlukta tasarlanır. Böylelikle etleri, baharatları, sebzeleri ve diğer gıdaları ince ince doğrayarak birbiri ile harmanlar. Lezzetli köfteler, kebaplar, tavuklar hazırlamak için kullanılabilecek bir bıçaktır. Yeşillikler ve taze baharatları ince ince doğrayarak ezme salatayı kolayca yapabilirsiniz. Mutfakta doğrama işini kolay ve pratik hale getirir. Kolay bilenme özelliği sayesinde her zaman keskinliğini korur ve maksimum performans sergiler. Buzul ısıl işlem sayesinde optimum sertlik seviyesindedir. Ergonomik tasarımı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar.

Kıyma bıçakları arasında çift sapı ile kendini belli eden Ecco kıyma bıçağı, birçok gıdayı ince ince doğrayabilir. Tek parça karbonlu Alman paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Buzul ısıl işlemden geçerek optimum sertlik seviyesine ulaştırılır. Kesici ağzı sayesinde mutfakta pratiklik ve kolaylık sağlar. Diğer bıçaklardan farkı sağ ve sol tarafında sap bulunmasıdır. Bu saplar sayesinde iki elinizi kullanarak gıdaları en ufak hale getirebilirsiniz. Bütün et parçalarınızı kıyma haline getirerek farklı yemeklerde kullanabilirsiniz. POM materyali sayesinde sap kısmı rahatlıkla tutulabilir ve kaymaz yapısı sayesinde mutfakta çıkabilecek olumsuz durumları önler.

Kıyma Bıçakları Nasıl Bilenir?

Kıyma bıçağı bilemek için masat ya da bileği adı verilen keskinleştirici mutfak ekipmanlarından yardım alınır. Kıyma bıçakları şu şekilde bilenir:

İlk olarak kıyma bıçaklarını ve bileyici aleti masanın üzerine koymalısınız.Bıçağı bilerken bileyici ve bıçak arasındaki açının 15 - 20 derece olmasına dikkat etmeniz gerekir.Kıyma bıçağının sap kısmından uca doğru iterek keskinleşmesini sağlayabilirsiniz.Aşağı ve ileri doğru hareket ettirmek bıçağının her noktasının eşit oranda keskin hale gelmesini sağlar.Et kıyma bıçağı bilenirken iki yüzünün de bilenmiş olmasına dikkat etmelisiniz.Bileme işlemini en az 10 kere tekrarlarsanız maksimum seviyede performans sağlayabilirsiniz. Bıçağı bilerken nazik ve naif davranmanız tavsiye edilir.

Kıyma Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Çift tutmalı satır zırh mutfağa kolaylığı ve pratikliği getirmesi sayesinde birçok kişinin dikkatini çeker. Profesyoneller dışındaki insanların da kullanabileceği bıçaklar arasındadır. Zırh kıyma bıçağı modelleri et kesme, parçalama, ince ince doğrama gibi işlemler için kullanılır. Besinleri en ufak parçalara bölmek için tercih edilir. Özel tasarımıyla harmanlamaya yardım eder ve bu sayede yemeklerin lezzetini artırır. Kebap yemeklerini yapabilmek için tercih edilir. Bütün eti en ince hale getirerek enfes yemekler hazırlayabilirsiniz. Kıyma kalınlığını dilediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlar. Baharat, soğan, yeşillik gibi gıdaların da kesilmesi ve en ufak hale gelmesinde işe yarar. Köfte yemeklerinde iç harcı hazırlamak için bire bir üründür. Kesme tahtası üzerinde doğranan besinler ve baharatlar zırh kıyma bıçağı sayesinde birbiri ile harmanlanır.

Çift tutmalı satır zırh kasaplar tarafından sıklıkla kullanılsa da şefler ve evde yemek yapan kişilerin kullanımına da açıktır. Kolaylığı ve pratikliği mutfağınıza getirerek yemek yapmayı keyifli hale getirir. Evde et yemeklerini sık yapıyorsanız tercih edebilirsiniz. Boyutu ve tasarımı biraz büyük olduğu için kullanım zorluğu yaşayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak, zırh bıçaklar özel tasarımları ve ergonomik özellikleri sayesinde kolayca kullanılabilir bıçaklardır. Aynı zamanda soğan bıçağının büyüklüğüne ve tasarımına benzer olduğu için çoğu mutfakta tercih edilen bir üründür. Günlük hayatta mutfağınızda enfes lezzetler yapmak için birçok besinde kullanabileceğiniz ve pratikliği yakalayabileceğiniz bir bıçaktır.

Kıyma Bıçağı Fiyatları

Mutfak bıçakları kullanım alanları, keskinlik derecesi, kalitesi, boyutu gibi birçok etkene göre farklı alanlarda kullanılır ve fiyat farklılıkları görülür. Kıyma bıçağı fiyatları da ürünlerin özelliklerine göre farklılık gösterir. Kullanım alanları, boyutları, sap tasarımları, sap materyalleri, çelik kaliteleri gibi özellikler ürün fiyatlarının değişiklik göstermesinin temel nedenidir. Kıyma bıçağı ile soğan, maydanoz, baharat, biber, domates gibi birçok besini en ufak hale getirebilirsiniz. Köftelerinizin baharat aromasını kendiniz yapabilir ve büyük et parçalarından kullanacağınız kadar kıyma elde edebilirsiniz. Bazı modeller tek saplı olarak üretilirken bazıları çift saplı olarak üretilir.

Çift tutmalı satır zırhlarda sağ ve sol eliniz ile bıçağı tutarak besinleri kesebilirsiniz. Kıyma bıçağı modelleri sayesinde dilediğiniz inceliği ve ufaklığı yakalayabilirsiniz. Pirge kalitesinden yararlanarak kolaylığı, kaliteyi, pratikliği mutfağınıza getirebilirsiniz. Pirge kıyma bıçağı kategorisindeki ürünler avantajlı fiyatlarla sizleri bekliyor.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade