PirgePirge

Kasaplar

34107
Duo Sıyırma Bıçağı 12,5 cm
34108
Duo Sıyırma Bıçağı 14,5 cm
34109
Duo Sıyırma Bıçağı 16,5 cm
34099
Duo Küt Yüzme Bıçağı 12,5 cm
34100
Duo Kasap Bıçağı No.0 12,5 cm
34101
Duo Kasap Bıçağı No.1 14,5 cm
34121
Duo Kasap Bıçağı No.1 Sivri 14,5 cm
34102
Duo Kasap Bıçağı No.2 16,5 cm
34122
Duo Kasap Bıçağı No.2 Sivri 16,5 cm
34103
Duo Kasap Bıçağı No.3 19 cm
39112
Butcher's Sıyırma Bıçağı Kıvrık Sert 12 cm
35023
Butcher's Sıyırma Bıçağı 12,5 cm
35004
Butcher's Kombina Bıçağı 15,5 cm
36117
Profi Sıyırma Bıçağı 12,5 cm
31251
Sultan Kasap Bıçağı No.1 14,5 cm
31252
Sultan Kasap Bıçağı No.2 16,5 cm
31258
Sultan Kasap Bıçağı No.2 Sivri 16,5 cm
31253
Sultan Kasap Bıçağı No.3 19 cm
31400
Sultan El Yapımı Kurban Bıçağı 19 cm
31069
Rose Kombina Bıçağı 15 cm
Daha Fazla Göster

Kasap Malzemeleri

Evde kullanılabilecek Pirge kasap malzemeleri, yemeğin hazırlık aşamasında çok işe yarayabilir. Herhangi bir kasapta sıra bekleyerek yaptırabileceğiniz işlemleri, bu malzemelerle kendiniz evde basitçe yapabilirsiniz. Kasapta etlerin tam istediğiniz gibi yapılmaması riski her zaman vardır. Ama kasap malzemeleri ile etlerinizi siz hazırladığınızda, etlerin tam tarife uygun ve istediğiniz gibi olacağından emin olabilirsiniz.

Et yemeklerinde, eğer yapımı uzun ve bol baharatla hazırlanan bir kebap değilse, genelde daha temel tarifler kullanılır. Bunlar etin kalitesine bağlıdır ve aslında temel amaçları, iyi kalite etin lezzetini ortaya çıkarmaktır. Şnitzel için incecik tavuk dilimleri gerekirken, mangalda hazırlayacağınız biftekler, dövülmüş ve bolca kekik dökülmüş tercih edilir. Mantar sosla servis edeceğiniz bir et yemeğinde ise etin kalın dilimler halinde bulunması makbuldür. Bu gibi alternatiflerle çalışmak için elinizin altında bulunması gereken uygun malzemeleri Pirge ürünleri arasından seçebilirsiniz.

Pirge kasap malzemelerinin bir kısmı tamamen profesyonel amaçlar için üretilmiştir. Bazıları da evde de kullanılabilecek ürünlerdir. Satır, et döveceği, çengel gibi farklı pek çok ürün, evde et yemeklerini mükemmel hazırlamak isteyenler için kullanılabilecek malzemelerdir. Satırlar et bölme ve parçalamada vazgeçilmez ürünler iken, et döveceği, biftek, bonfile, tavuk göğüs gibi parça etlerin ön hazırlığında et bıçağı kadar önemli yer tutar. Depolama dendiğinde ilk akla gelen ürün ise kasap çengelleridir.

Farklı et çeşitleri ve kalınlıkları üzerinde çalışmak üzere, farklı materyal ve ağırlıklarda üretilmiş et dövecekleri de bulunmaktadır. 1000 gr, 1200 gr, 1330 gr gibi farklı ağırlıklarda üretilen Pirge et dövecekleri, aralarındaki ağırlık farkı az olsa da, kullanımda birbirine eş değer olmayan sonuçlar verebilirler. Daha ağır olanlar, sığır eti gibi daha sert et tiplerinde, daha hafif olanları ise tavuk, kuzu gibi nispeten daha yumuşak olan et cinslerinde kullanılır. Et döveceklerinin ete zarar vermesini önlemek için, et daima iki parça yağlı kâğıt arasına konularak dövme işlemi gerçekleştirilir, alet etin çıplak yüzeyiyle temas etmez.

Kasap Malzemeleri Nelerdir?

İyi et için, iyi kasap veya kaynağı belli hayvan lazımdır. Güvenli et tüketimi için kendi kesiminizi yaptırıp, eti depolamak isteyebilirsiniz. Kendi sucuğunuzu veya pastırmanızı da yapıyor olabilirsiniz. Bu gibi durumların hepsi için depolama gerekir. Depolamada kullanılacak en doğru ve hijyenik yöntem, Pirge ürünlerimiz arasından tercih edebileceğiniz çengel ile asarak saklamaktır.

Etin herhangi bir yüzeyle teması olmadığında, bozulma süresi normale göre kat kat artar. Çift ağızlı veya S çengel kullanarak etleri depolayıp uzun süre saklayabilirsiniz. S çengeller, büyük ve orta seçeneğiyle, çift ağızlı nikel çengeller ise 8 mm veya 10 mm gibi farklı alternatiflerle, et ağırlığınıza en uygun ürünü seçmenize olanak sağlar. Hem et döveceği hem çengel çeşitlerini Pirge ürünleri arasından kolayca bulabilir, ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz. 

Kaliteli Kasap Malzemesi Seçimi

Et döveceği ve çengel gibi kasap malzemeleri alırken, ürünün materyalinin kalitesine ve kullanım kolaylığı olup olmadığına bakılmalıdır. Malzeme olarak, demir ve nikelajla kaplı olması, oksitlenmeyi geciktirir. Et döverken veya asılmışken metal tadı bırakmasını önler. Pirinç kullanılan dövecekler de çelik olanlarla aynı faydaları sağlayan ürünlerdir. Ürünlerin sap kısmı ele iyi oturmalı ve işlem sırasında elden kaymamalıdır. Bunun için sapın mutlaka parmak oluklu üretilmesi gerekir. Kaymaz plastikten olması hijyen açısından güvenilirlik sağlar. Pirge ürünleri arasından renk olarak sarı veya gümüş grisi seçeneklerimizden göz zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kaliteli kasap malzemesi seçerek, yaptığınız işi kendi standartlarınıza uygun hale getirebilir, işin süresini kısaltabilir ve yemeği lezzetlendirebilirsiniz. Pirge’ nin farklı renk ve model seçenekleri ile ağzınızın tadını artırabilirsiniz. 

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade