PirgePirge

Bıçak Bileyici & Masatlar

34080
Duo Masat Yuvarlak No. 10 25 cm
34081
Duo Masat Yuvarlak No. 12 30 cm
34082
Duo Masat Oval No:10 25 cm
34083
Duo Masat Oval No:12 30 cm
34089
Duo Tam Yassı Masat No:12 Kanallı 30 cm
81085
Pirge Masat Yuvarlak No. 12 30 cm
81083
Pirge Masat Oval No:12 30 cm
81088
Pirge Tam Yassı Masat No:12 30 cm
81202
Pirge 1879 Germany Masat Oval No:10 25 cm
81203
Pirge 1879 Germany Masat Oval No:12 30 cm
81071
Masat Yuvarlak No. 10 25 cm
81072
Masat Yuvarlak No. 12 30 cm
81064
Evler için İdeal Oval Masat No:10
12123
TitanEast Japon Masat 23 cm
34088
Duo Tam Yassı Masat No:12 30 cm
81082
Pirge Masat Oval No:10 25 cm

Bıçak Bileyici

Mutfaklarda en çok kullanılan aletlerin başında gelen bıçakların keskinliğini korumak için çeşitli ürünler geliştirilir. Bileyici özellikteki bu aksesuarlar, farklı tipteki bıçaklara uygun olarak değişik modellerde üretilir. Pirge’nin uzman ekibinin geliştirdiği bıçak bileme aleti modelleri; yapılarına, boyutları ve renklerine göre çeşitlere ayrılır. Restoranınızda, kasabınızda ya da evinizde kullandığınız bıçaklar zaman içerisinde körelmeye başlar. Keskinlikleri azalan ürünleri eski hâline getirmek için bıçak bileme aparatlarından destek alabilirsiniz. Pirge’nin bıçak bileyici ve masat çeşitlerine göz atarak ürünlerle ilgili daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Pirge’nin kasaplar, şefler ve yemek tutkunları için ürettiği bıçak bileyici modelleri; oval, kanallı, yassı ve yuvarlak olarak üretilir. Kırmızı ve siyah renk seçeneklerine sahip masat çeşitlerinin sap bölümlerinin yumuşaklık ve sertlik düzeyleri farklılık göstirir. Evde bıçak bilemeye uygun ürünleri tercih edebileceğiniz gibi profesyonel kullanım için ideal olan masat modellerini de seçebilirsiniz. Kasaplar için özel olarak üretilen üstün özellikli bileyiciler de dayanıklı materyali ile uzun ömürlü bir deneyim vadeder.

Kaliteli Bıçak Bileyici Çeşitleri Nelerdir?

Yemek hazırlama sürecinde en çok ihtiyaç duyulan mutfak aleti olan bıçakların ilk günkü keskinliklerine dönmeleri için kullanılan bıçak bileyicilerin farklı modellerini uygulama amacınıza göre tercih edebilirsiniz. Pirge’nin ev kullanımı için özel olarak geliştirdiği masatın oval yapısı ile pratik bir biçimde bileme işlemini yapabilirsiniz. Sert krom kaplama çelikten üretilen ürün, 26 cm’lik ideal ölçüleri ile mutfaklarınızda yerini alır. Hijyenik PP enjeksiyon sap tasarımına sahip masatın hafif yapısı sayesinde konforla kullanabilirsiniz. Siyah sapı ve sert krom gövdesi ile sade bir tasarımürünü olan bileyici her mutfak dekorasyonuna uyum sağlar.

Profesyonel aşçılar, şefler ve aşçılık öğrencileri için geliştirilen masat çeşitleri geniş ürün yelpazesi ile öne çıkar. Bileyicilerin uzunlukları 25 ile 30 cm arasında değişiklik gösterir. Bıçak bilemek için tercih edeceğiniz masat modelinin boyutuna karar verdikten sonra tasarım özelliklerini inceleyebilirsiniz. Yuvarlak tasarıma sahip bıçak bileme eğesi modellerinin, 25 ve 30 cm’lik iki ayrı boyutundan dilediğinizi seçerek bıçaklarınızı eski performansına kavuşturabilirsiniz. Sert krom kaplama gövde, siyah sap ve ucunda bir halkadan oluşan ürünü mutfağınız için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Pirge’nin garantili paslanmaz çelik bıçak çeşitleri bu üstün özellikteki bileyiciler ile ilk günkü keskinliğine döner.

Kasapların, bıçaklarının keskin kalması için ekstra özen göstermeleri gerekir. Pirge’nin kasap masatı ürünleri iki renkli sap tasarımı ile dikkat çeker. Diğer bileyiciler gibi 25 ve 30 cm arasında boyutları değişen modellerin oval olanlarını tercih ederek kolay bileme işlemine hemen başlayabilirsiniz. Merkezinde sert PPC, yüzeyinde ise yumuşak TPE malzeme kullanılarak üretilen Duo serisi masatları seçerek bıçaklarınızın performansını ilk günkü seviyesine çıkartabilirsiniz. Çok tercih edilen başka bir bıçak bileyici Pirge ürünü ise yine Duo serisine ait yassı masatlardır. Tam yassı ağız yapısına sahip bu ürünlerle etkili bir uygulama yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Yassı masatların kanallı özelliğe sahip modelleri de etkili bir kullanım için tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Duo tam yassı masat modelinin gövdesinde yer alan kanallar bileme işleminizin etkisini katlar. Tasarım harikası 30 cm uzunluğundaki bu ürün, bıçaklarınızın ağız kısmını hızlı bir biçimde keskinleştirir.

Pirge’nin özel 1879 Germany serisi masatları hem yassı hem de oval olarak üretilir. Mutfaklarda ayrıcalıklı ürünlere yer vermeyi sevenlerin tercihi olan seri, sert krom kaplaması ile şeflerin olmazsa olmaz mutfak ekipmanları arasında yerini alır. Etleri çekmeye yarayan Pirge zırhlarınızı, en iyi masat çeşitleri ile bileyerek yemeklerinizi lezzetlendirecek ürünler hazırlamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Doğru Bıçak Bileme Nasıl Yapılır?

Bıçaklarınızı keskinleştirmek ve performanslarını artırmak için kullanacağınız masat çeşitleri ile işlem yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Masatla bıçak bileme esnasında yapılacaklar sırasıyla şu şekildedir:

İlk olarak bilenecek olan bıçağı ve masatı güvenli ve doğru bir biçimde konumlandırmanız gerekir.Daha sonra bıçağın kesici tarafını bileme aletine 25 ila 30 derecelik bir açı oluşturacak şekilde ayarladıktan sonra işleme başlayabilirsiniz.Bıçak bileme uygulamasını yaparken masata çok fazla güç uygulamamanız gerekir.Daha sonra dipten uca doğru bıçağınız keskinlik kazanana kadar bileme yapabilirsiniz.Bıçaklarınızın kesici uçlarında oluşan çapağı tamamen temizledikten sonra işlemi sonlandırabilirsiniz.Daha sonra Pirge bıçak bileme aletinizi güvenli bir yerde muhafaza ederek bir sonraki kullanım için hazır hâle getirebilirsiniz.

Tüm bu adımları izleyerek bilediğiniz bıçaklarınız keskinlikleri ile yemeklerinizi hızlı ve pratik bir biçimde hazırlamanıza olanak sağlar. Pirge’nin sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilen bıçak bileyicilerini talimatlarına uygun olarak kullanırsanız uzun yıllar mutfaklarında yerini alır. Bu özelliği ile ekonomik bir kullanım olanağı da sunar.

Bıçak Bileme Aparatları Nasıl Kullanılır?

Tezgahlarda hep elinizin altında olan bıçakların bakımlarını doğru ve güvenli bir biçimde yapmak oldukça önemlidir. Keskinleştirme işleminizden hızlı sonuç almak için bıçak bileme seti ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Özelliklerini zamanla kaybetme başlayan bu gereçlerden istediğiniz verimi yeniden almak için bir bıçak masatı edinerek düzenli aralıklarla uygulama yapmanız gerekir. Bıçak bileme aparatlarının kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Doğru bir açı yakaladıktan sonra bıçağınızın üzerine sürterek çapaklarından arındırmanız yeterli olur. Aynı işlemi düzenli aralıklarla tekrarlayarak bıçaklarınızı ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kaliteli masat fiyatları, ürünlerin; üretim materyaline, sap özelliklerine, renklerine ve uç tasarımlarına göre farklılık gösterir. Oval uçlu masatlar ile kasap masat fiyatları değişebilir. Pirge’nin üstün hizmet kalitesiyle ürettiği en iyi masat çeşitlerine göz atarak kendi ihtiyaçlarınıza uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz. Güvenli alışveriş konforu ve cazip fiyat avantajları ile Pirge kalitesini siz de mutfaklarınıza taşıyabilirsiniz. Bütçenize uygun masat fiyatlarını inceleyerek doğru ürünü sepetinize ekleyip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade