PirgePirge

Şef Bıçağı

36167
Profi Santoku Bıçağı 17 cm
36159
Profi Şef Bıçağı 16 cm
36160
Profi Şef Bıçağı 19 cm
36162
Profi Şef Bıçağı 23 cm
37167
Gastro Santoku Bıçağı 17 cm
37159
Gastro Şef Bıçağı 16 cm
37160
Gastro Şef Bıçağı 19 cm
37161
Gastro Şef Bıçağı 21 cm
37165
Gastro Şef Bıçağı Oluklu 21 cm
37162
Gastro Şef Bıçağı 23 cm
37166
Gastro Şef Bıçağı Oluklu 23 cm
37174
Gastro Şef Bıçağı Dişli 25 cm
37163
Gastro Şef Bıçağı 30 cm
34061
Duo Soğan Bıçağı 23 cm
34159
Duo Şef Bıçağı 16 cm
34160
Duo Şef Bıçağı 19 cm
34161
Duo Şef Bıçağı 21 cm
34162
Duo Şef Bıçağı 23 cm
34172
Duo Şef Bıçağı 25 cm
38159
Ecco Şef Bıçağı 16 cm
Daha Fazla Göster

Şef Bıçağı

Mutfakların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan şef bıçağı, çoğu işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Malzemeleri hassas bir biçimde dilimlemek, doğramak ve özel kesme yöntemlerini uygulamak için kullanabileceğiniz ürünler, çok amaçlı mutfak aletleri arasında konumlandırılır. Şef bıçağı tipik olarak keskin bir uca ve eğimli bir bıçağa sahip olan belirgin bir kenardan oluşur. Eğri, doğru pozisyonda kalmanızı mümkün kılarak malzemeleri kesmenizi kolaylaştırır. Şef bıçağının kendine özgü sallanma hareketini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Böylece mutfakta doğrama işlemlerini daha kısa süre içinde yapabilir, vakitten ve emekten tasarruf sağlayabilirsiniz. En iyi şef bıçağı çeşitleri, keskin olmasının yanı sıra eğimi ideal olacak şekilde tasarlanır. Bıçağın eğim miktarı ve uzunluğu değişkenlik gösterse de genel olarak bütün şef bıçakları, benzer bir dizayna sahiptir. En pahalı şef bıçağı çeşitlerine uygun fiyatlarla Pirge üzerinden erişebilir, mutfakta ihtiyacınız olan yardımcıya vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Şef Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Karakteristik olarak eğimli bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkan şef bıçakları, bazı özellikler bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır.

Bazı şef bıçağı çeşitlerinin ucu diğerleriyle kıyaslandığında daha uzundur. Uzun bıçak, et benzeri sert malzemeleri daha rahat bir şekilde kesmenize yardımcı olur.Uç bölümü daha kısa olan şef bıçakları, soyma işlemlerinin de yapılmasını kolaylaştırır.Alman şef bıçakları, daha ağır bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Ayrıca bıçağın orta bölümüne doğru daha fazla eğime sahiptir. Böylece sebze doğrarken kullanıcılarına pratiklik kazandırır.Fransız şef bıçakları ise hafifliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Genel olarak daha ince ve hafif bir yapıya sahiptir. Genellikle Fransız şef bıçaklarının uç bölümü daha fazla eğime sahiptir. Böylece daha küçük malzemelerin hızlı bir şekilde kesilmesini sağlar.Fransız şef bıçakları daha hafif olduğu ve bıçağın kenarına doğru eğimi arttığı için diğerlerin kıyasla kullanıcılarına daha fazla kontrol imkanı sunar. Doğrama sırasında kullanlan kesme alanını biraz daha küçük tutarak malzemenin dağılmasının önüne geçer.Alman ve Fransız olarak nitelendirilenlerin yanı sıra Japon şef bıçakları da mutfakların önemli parçaları arasında bulunur. Daha hafif ve dar bir yapıya sahip olan ürünler, et ve sebzeyi hassas bir şekilde kesmek için özel olarak tasarlanır.İşlevselliğinin yanı sıra ürünler tasarım bakımından da birbirinden ayrılır. İsme özel şef bıçağı çeşitlerinden satın alarak ürünleri daha kişisel hale getirebilirsiniz.

Pirge sayesinde en iyi şef bıçağı markası ve modellerine kısa süre içinde erişebilir, sizin iin uygun olanı vakit kaybetmeden bulabilirsiniz.

Şef Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şef bıçakları modelleri arasından seçim yapmadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Her ne kadar şef bıçakları genel olarak benzer işlemler için kullanılsa da bıçak bölümünün eğimi ve kalınlığı, ürünleri farklı işlemler için daha ideal hale getirir. Aşağıda bulunan listeyi inceleyerek nasıl bir seçim yapmanız gerektiği hakkında fikir edinebilir, sizin için ideal olana vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Bıçakların boyutu, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken temel kriterler arasında yer alır. Seçenekleri incelediğinizde 16 cm ya da 19 cm gibi farklı boyut alternatiflerine sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz.Uzun olan bıçak modelleri daha çok profesyoneller tarafından tercih edilirken kısa uca sahip modeller, genel kullanıcı için idealdir.Şef bıçaklarının metal bölümü daha ince olduğu zaman sebze ya da meyve gibi malzemeleri soymak için kullanıcılarına pratiklik sunar. Doğrama işlemleriyle beraber soyma için bir bıçak arayışı içindeyseniz daha ince olan modellerden birini seçmeniz önerilir.Büyük metal uca sahip olanlar doğrama işlemleri için kolaylık sağlar.Eğim miktarı da bıçağın işlevselliğini değiştirir. Daha eğimli olan modeller hızlı doğrama yapmayı kolaylaştırırken eğim az olduğunda daha geniş bir alanı doğrayabilirsiniz.Alman ve Fransız bıçakları daha geniş bir kullanım alanına sahipken Japon şef bıçakları genellikle daha çok göreve özeldir. Erişte gibi ince malzemeleri kesme ya da sebzeleri soyma benzeri daha ince işler için kullanışlıdır.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en iyi şef bıçağı markası ve seçeneklerini inceleyebilir, mutfaklarınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz.

Şef Bıçağı Nasıl Bilenir?

Şef bıçağı, herhangi bir bıçakla benzer şekilde bilenir. Şef bıçak seti çeşitlerini incelediğinizde bileme aletinin bulunduğu takımlar olduğunu görebilirsiniz. Metal uzun bir sap yardımıyla bileyebileceğiniz ürünlerin keskinliğini kolay bir şekilde koruyabilirsiniz. İlk bilemeye başladığınızda daha hafif hareketlerle, sonraki birkaç sefer daha sert bir şekilde bileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her iki tarafını 3 ile 10 defa arasında metal yüzey üzerinde gezdirerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Şef Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

Şef bıçağı genel olarak kavisli bir metal yüzeye sahip olmalıdır. Kavisli yüzey, ürünün kullanım alanını genişletirken aynı zamanda elinizde daha rahat bir şekilde tutmanıza da yardımcı olur. Patates, soğan ya da havuç gibi kalın malzemeleri rahat bir şekilde doğrayabileceğiniz biçimde tasarlanmalıdır. Ayrıca şef bıçaklarının özel eğimli tasarımı, sert malzemeleri çok fazla güç sarf etmeden kesmenize imkan tanır. Doğrama, kesik atma ya da kesme gibi işlemler için tasarlanan şef bıçakları, tarifleri daha hızlı bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olmalıdır. Pirge güvencesiyle keskin şef bıçakları ve modellerine erişebilir, şef bıçaklarının avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Şef Bıçakları Nasıl Temizlenir?

Şef bıçakları da diğer bıçaklarla benzer şekilde temizlenir. Genellikle şef bıçaklarının elde yıkanması önerilse de bazı modeller makinede de yıkanabilecek biçimde tasarlanır. Çoğunlukla bulaşık makinesinde yıkanması önerilmeyen ürünler, aşındırıcı deterjan ve yüksek ısıdan dolayı körelebilir. Ürünleri kullandıktan sonra hemen sade bir sabun ve suyla yıkarsanız lekelerin üzerine yapışmasını engellersiniz. Ayrıca yıkadıktan sonra da hemen bir bez yardımıyla kurulamanız önerilir. Bıçağın üzerinde kurumuş bir yemek kalıntısı varsa zorlu bölümü ovmak yerine bir ya da iki dakika sığ bir suda bekletmeniz tavsiye edilir. Suda yumuşayan bölümü sonrasında rahat bir şekilde temizleyebilir, bıçağın keskin yüzeyini çizmeden temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Pirge de birçok bıçak modeli bulabilirsiniz. Döner bıçağı, et bıçağı, meyve bıçağı ve çok daha fazlası... Pirge’nin avantajlı dünyasında şef bıçağı fiyatları ve modellerine vakit kaybetmeden erişebilir, mutfaklarınızın eksik parçasını tamamlayabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade