PirgePirge

Bıçak Seti

49006
Classic Bloklu Bıçak Seti 5'li
35053
Superior Bloklu Bıçak Seti 6'lı
35054
Sultan Bloklu Bıçak Seti 6'lı
38410
Ecco Bloklu Bıçak Seti 5'li
36410
Profi Bloklu Bıçak Seti 5'li
38402
Ecco Çantalı 5'li Bıçak Seti
49100
Classic Çantalı Bıçak Seti
81400
Rulo Bıçak Çantası 6'lı Boş
41085
Steak / Biftek Bıçağı & Çatal Seti 12 cm
81402
Katlamalı Bıçak Çantası 14 Cepli
34026
Kurban Bayramı Bıçak Seti 3 Parça
38403
Ecco Çantalı 3’lü Bıçak Seti
37403
Gastro Çantalı 3’lü Bıçak Seti
71219
Creme Çantalı 5'li Pastacılık Seti
35072
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti – 15 Parça
35073
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Büyük – 22 Parça
35075
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme – 36 Parça
35080
Classic Profesyonel Şef Bıçağı Seti
35081
Titan East Uzakdoğu Şef Bıçağı Seti
Daha Fazla Göster

Bıçak Seti

Mutfakların demirbaşları arasında yer alan bıçaklar hem günlük hem de endüstriyel kullanımda oldukça önemlidir. Farklı gıda gruplarını küçük parçalara ayırmak suretiyle kesme, delme, parçalama gibi işlevlere sahip olan bıçak çeşitleri vardır. Bu farklı çeşitleri bir araya getiren bıçak setleri adet, tasarım, hitap ettiği kullanıcı grubu gibi özellikler açısından farklılık gösterir. Size en uygun bıçak setini elinizin altında bulundurarak yemek yapmayı kolay ve keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Bıçak Setleri Modelleri Nelerdir? 

Pirge, kullanım amacınıza ve beklentilerinize bağlı olarak sizin için en iyi bıçak seti seçimini yapabilmeniz adına farklı bıçak setlerini tercihinize sunar. Öncelikle farklı kullanıcı grupları için özel olarak ürettiği bıçak seti çeşitleri mevcuttur. Profesyonel şefler için Ecco, Duo, Gastro ve Classic serileri vardır. Bunlar kendi aralarında günlük kullanım, salata türü gıdalar, mangal gibi farklı amaçlara göre ayrılır. Profesyonel kasaplar için Pro2002, Superior, Duo, Venge, Burcher’s serileri öne çıkar. Bu serilerde daha geniş kapsamlı olanlar da mevcuttur. Pastacılar için gerekli olan tüm bıçak ve gereç çeşitleri Creme serisinde bulunur. Ev kullanıcıları için ise Pureline, Deluxe, Sultan, Profi, TitanEast, Elite ve Classic serileri uygundur. Bu serilerde et, sebze, fileto, ekmek, meyve gibi farklı gıda çeşitlerine özgü olan bıçak çeşitleri yer alır. Peynir sunumu, et dövme, meyve sebze soyma gibi işlemler için gerekli olan özel gereçler de bulunabilir. Keskinlik ömrü, çelik kalınlığı ve sertliği, tasarım teması, sap malzemesi, sapın içindeki çelik uzunluğu, çeşit sayısı ve sunum şekli gibi özellikler açısından farklılık gösteren birçok bıçak seti modeli mevcuttur.

Bıçak Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Mutfak bıçak seti satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şöyle özetlenebilir:

Öncelikle kullanım amacınızı çok iyi belirlemelisiniz. Günlük kullanım ile profesyonel kullanım için kullanılacak setler farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle satın alma aşamasında ev kullanımı veya profesyonel kullanım için üretilen çeşitlerden size uygun olan serileri inceleyebilirsiniz.

Kullanım amacınıza yönelik olan setler arasında da içerik farklılıkları vardır. Gurme mutfak bıçakları, profesyonel restoran gereçleri gibi daha spesifik içeriklerdeki serileri değerlendirebilirsiniz.

Ev kurma aşamasındaysanız ihtiyacınız olabilecek tüm bıçak çeşitlerini içeren çeyizlik bıçak seti modellerine göz atabilirsiniz.

Tasarım, yapılacak seçimi belirleyen faktörlerden bir diğeridir. Bıçak saplarının model ve renk seçenekleri karar verirken size yardımcı olabilir. Pirge bıçak modellerinde Japon, Ultra Modern, Uzak Doğu gibi çeşitli tasarım temalarına yer verilir. Bunlar arasından zevkinize hitap edeni kolayca belirleyebilirsiniz.

Uzun bir kullanım ömrü için kaliteli bıçak seti tavsiye edilir. Bunun için paslanmazlık garantisi, keskinlik ömrü, çelik sertliği ve kalınlığı göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerdir.

Profesyonel şef ya da kasap iseniz sizin için üretilen özel şef bıçak seti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ancak kullanacağınız bıçağın keskinliği ve çelik özellikleri farklı modellerde değişiklik gösterir. Bu kriterleri beklentilerinize göre değerlendirerek uygun özelliklere sahip olan bıçak setini tercih edebilirsiniz. 

Şayet bıçakları iş dolayısıyla kullanacaksanız veya kullanmanız gereken farklı yerler olacaksa çantalı bıçak seti modellerini inceleyebilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

El yapınıza ve kullanım şeklinize uygun olan bıçakları belirlemek adına sap ergonomisi özelliğini irdeleyebilirsiniz. 

Seçim yaparken dikkate almanız gereken bir başka nokta ise bıçak sapının yapıldığı malzeme olmalıdır. Bu konuda doğal ahşap gibi belirli tercihleriniz olabilir. Ancak endüstriyel bir gıda işletmesinde kullanacaksanız standartları karşılamak amacıyla tercihinizi ahşap saplı olmayan bıçaklardan yana kullanabilirsiniz.

Evde kullanım için dekoratif özelliği de olması bakımından bloklu bıçak seti modellerine göz atabilirsiniz.

Bıçak seti fiyatları da yapılacak seçim için önemlidir. İçeriğini belirlediğiniz benzer bıçak seti çeşitlerini fiyat açısından karşılaştırarak bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bıçak Setlerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bıçak setlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar şunlardır:

Set içeriğinde yer alan kullanım kılavuzunda da belirtileceği gibi her bıçağın kendine özgü kullanım amacı vardır. Verimli bir kesme, doğrama, parçalama işlemi için her bıçağı ait olduğu gıda grubu ile kullanmanız gerekir. Örneğin; bir ekmek bıçağı ile et kesemeyeceğiniz gibi çeşitli kazalara da yol açabilirsiniz.

Bıçağı tutarken çelik kısmına parmağınızla bastırmamanız gerekir. Bıçak sapını elinizle tam kavramanız da işinizi kolayca yapabilmeniz adına önemlidir.

Bıçakların keskinliğini çabuk yitirmemesi ve deforme olmaması açısından sert zeminleri kullanmamalı, polietilen kesim levhalarını tercih etmelisiniz.

Zamanla keskinliğini yitiren bıçaklar bilenmeli ve kullanıma öyle devam edilmelidir. 

Bıçakları muhafaza ederken ıslak kalmamasına da özen göstermek gerekir. Bu durum standlı bıçak seti için ayrıca önemlidir çünkü ıslak bıçaklar standı da deforme edebilir.

Ömrünü tamamlayan bıçakları çöpe atmak yerine gazete benzeri bir ambalaj ile sarıp geri dönüşüme gönderebilirsiniz. Pirge ürünleri geri dönüştürülebilir özellikte olduğu için tekrar değerlendirilebilir.

Bıçak Setleri Nasıl Temizlenir?

Pirge, bıçaklarını üretirken yüksek karbon alaşımlı özel çelik malzeme kullanır. Bu malzemenin bulaşık makinesinde kimyasallar ile tepkimeye uğraması sonucu oksitlenme meydana gelebilir. Bıçak saplarında kullanılan doğal ahşap malzeme de bulaşık makinesinde deforme olabilir. Makine içerisinde oluşan su basıncı ise bıçakların keskinliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu tür durumları yaşamamanız adına bıçak setlerinizi elde yıkamanız en uygun olanıdır. Ancak yıkama işlemi sonrasında bıçakları kuru bir bezle silmeye de özen göstermelisiniz. Silmek için kullandığınız bezi de bıçakları çizmemesi açısından doğru seçmeniz önemlidir.

Pirge, mutfağınızdan eksik etmeyeceğiniz bıçak seti modellerini sizin için üretir. Her mutfak işinde daha fazla pratiklik kazanmak ve maksimum kullanım deneyimi elde etmek adına Pirge ürünlerini deneyebilirsiniz. Dilerseniz bıçakları tamamen kendinize özel hâle getirmek için de “Bıçağım bana özel olsun” seçeneğini işaretleyerek bıçakların üzerine isminizi yazdırabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade