PirgePirge

Et Çatalı

35173
Classic Barbekü Mangal Çatal Bıçak Seti
49020
Classic Et Çatalı 14 cm
41085
Steak / Biftek Bıçağı & Çatal Seti 12 cm

Et Çatalı

Et çatalı, et ya da tavuk gibi malzemeleri dilimlemek için kullanılır. Mutfakta ihtiyaç duyulan pratik ürünlerden biri olan et çatalı, özellikle misafirlerine etkileyici sunumlar yapmak isteyen kişiler arasında popülerdir. Genellikle et dilimleme bıçağı ile beraber kullanılarak dilimleme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. İki uzun uca sahip olan ürün, etleri sabit bir şekilde konumlandırmanızı ve dilimleme işlemini herhangi bir problem yaşamadan yapmanızı sağlar. Eti stabil bir şekilde tutması ve kesmeyi daha kolay hale getirmesiyle öne çıkar. Ayrıca kesilen dilimleri daha az dağınık hale gelmesine yardımcı olduğu için mutfaklarda gerekli olan malzemeler arasında yer alır. Geleneksel çatallarla benzerlik gösterse de birkaç önemli farka sahiptir. İlk olarak boyutu, çatallarla kıyaslandığında çok daha uzundur. Ete temas eden sapları normal bir çatala göre çok daha büyüktür. Bütün tavuk gibi kalın etlere kolaylıkla nüfuz edecek şekilde tasarlandığı için her türlü işlemin yapılmasına pratiklik kazandırır. Ayrıca et bıçağı, elinizi etten ve oyma bıçağından uzak tuttuğu için daha sağlıklı bir biçimde dilimleme işlemini gerçekleştirmenizi sağlar. Pirge sayesinde ihtiyacınız olan et kesme çatalı modellerine kısa süre içinde ulaşabilir, sofralarınıza ayrı bir hava kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Et Çatalı Modelleri Nelerdir?

Bütün et çatalları benzer bir şekle sahip olsa da uzunluk bakımından birbirinden ayrılabilir. Seçenekleri incelediğinizde 14 cm ya da 17 cm gibi farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Kullanım amacınızı göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçim yapabilir, mutfaklarınızın eksik parçasını kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Mangal çatalı olarak da isimlendirilen ürünler, keskinliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. İnce ucu keskin olduğu için her türlü et parçasına kolaylıkla tutunabilir. Malzeme kalitesi yüksek çelikle sağlam sap bir araya geldiğinde sert yiyecekleri sabit hale getirmenize yardımcı olur. Ayrıca bazı et çatalı çeşitleriyle mangal yaparken etleri çevirebilir, kullanım alanını genişletebilirsiniz. Et servis çatalı çeşitleriyle misafirlerinize etkileyici sunumlar yapabilir, masada etleri şık bir biçimde dilimleyebilirsiniz. Uzun uca sahip olan ürünler, bütün tavuk gibi kalın parçaları daha rahat bir şekilde dilimlemenize yardımcı olur. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ürünlerle ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı et kesme çatalı çeşitleri bıçaklar ile beraber set halinde satışa sunulur. Bu setler sayesinde tek seferde bütün gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Birlikte rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanan et bıçağı ve çatalından oluşan setler, kullanıcılarına avantajlar sağlar. Ayrıca uyumlu sap detayları sayesinde set halinde kullanabileceğiniz bir takıma da sahip olmanıza imkan tanır. Pirge’deki et çatalı modelleri ve takımlarını inceleyerek aradığınızı kolaylıkla bulabilir, et ya da tavuk benzeri malzemelerinizi zorlanmadan doğramaya başlayabilirsiniz.

Et Çatalı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Et çatalı satın alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Her ne kadar bütün modeller benzer bir tasarıma sahip olsa da kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken parametreler bulunur. Aşağıda yer alan listeyi inceleyerek nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak satın alacağınız et çatalını hangi malzemeler üzerinde kullanmayı düşündüğünüze karar vermeniz gerekir. Genellikle tavuğu bütün olarak kullanmayı tercih ediyorsanız uç bölümü daha uzun olan modellerden birini tercih etmeniz önerilir.Fırında kuzu kol gibi kalın etler pişirmeyi tercih ediyorsanız da sap bölümü uzun olan et bıçakları sizin için iyi bir seçenek haline gelir.Mangal yaparken etlerinizi çevirebileceğiniz bir ürün arıyorsanız aynı şekilde uç bölümünün uzunluğuna dikkat etmeniz önemlidir.Daha kısa uçlara sahip olanlar, daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Fırına atacağınız etleri delmek için kısa uçlu olanları kullanabilirsiniz. Ayrıca genellikle ellerinizi ya da kollarınızı yakmanızın önüne geçmek için uzun saplardan üretildiği için zorlu işlemlerinize pratiklik kazandırır.Bütün et ya da tavuk pişirmeyi tercih etmiyorsanız da daha kısa uçlu olan modellerden birini tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla etleri dilimleme, jambon haline getirme ya da yiyecekleri sabit bir şekilde tutmak için kullanılır.Çatalla beraber et dilimleme bıçağı da sizin için bir ihtiyaçsa set halinde satılanlara göz atabilirsiniz. Kaliteli ve keskin bir et bıçağına ihtiyacınız varsa takım olanlar da size hitap edebilir.

İhtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, aradığınız ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Günlük hayatınızda sıklıkla et, tavuk ya da balık gibi malzemeleri dilimliyorsanız et çatallarıyla işlemlerinize pratiklik kazandırabilirsiniz. Et çatalı, farklı yiyeceklerin sabit bir şekilde tutulmasına yardımcı olduğu için farklı amaçlarla da kullanılabilir. Pirge güvencesiyle en iyi et çatalı seçeneklerini inceleyebilir, istediğiniz özellikteki ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Et Çatalı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Et çatalı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Pişirilen etin durumu ya da çatalın duruşu gibi bazı temel kurallar vardır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek et çatalının kullanımı hakkında daha iyi bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Çatalı kullanmadan önce dilimleyeceğiniz etin iyi bir şekilde dinlendiğinden emin olmanız gerekir. Et, dinlenirken pişmeye devam eder ve hafifçe sertleşir. Bu sertleşme çatalın daha kolay ete nüfuz etmesine yardımcı olur.Dinlendirdiğinizde ayrıca etin daha zengin, yoğun bir lezzet geliştirmesini sağlarsınız. Dinlenmiş et kesilirken içindeki suyu bırakmadığı için de tariflerinizi istediğiniz gibi yapmanıza imkan tanır.Et çatalıyla beraber kullanacağınız bıçağın da keskinliğini kontrol etmeniz gerekir. Bıçağın keskinliği, işlemi daha kısa bir süre içinde bitirmenizi mümkün hale getirir.Et çatallarının elde yıkanması tavsiye edilir. İlk kullanımdan önce ılık suyla yıkayıp kuruladıktan sonra dolaba kaldırabilirsiniz.Elde yıkanan et çatalları keskinliğini daha uzun süre boyunca muhafaza eder. Ayrıca çatalın parlak kalmasını istiyorsanız da makineden uzak tutmanız önerilir.Bulaşık makinesi yüksek derecelerde yıkama yaptığı ve bulaşık tabletleriyle kimyasal kullandığı için et çatalına zarar verebilir. Bütün bu istenmeyen durumların önüne geçmek için çatalı kullandıktan kısa bir süre sonra temizlemeniz tavsiye edilir.

Pirge’deki et çatalı fiyatları ve modellerini inceleyerek bütçenize uygun olanı bulabilir, kolay bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlere erişebilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade