PirgePirge

Kasap Bıçağı

38100
Ecco Kasap Bıçağı No.0 12,5 cm
38101
Ecco Kasap Bıçağı No.1 14,5 cm
38102
Ecco Kasap Bıçağı No.2 16,5 cm
38103
Ecco Kasap Bıçağı No.3 19 cm
38104
Ecco Kasap Bıçağı No.4 21 cm
38105
Ecco Kasap Bıçağı No.5 25 cm
38106
Ecco Kasap Bıçağı No.6 30 cm
34100
Duo Kasap Bıçağı No.0 12,5 cm
34101
Duo Kasap Bıçağı No.1 14,5 cm
34121
Duo Kasap Bıçağı No.1 Sivri 14,5 cm
34102
Duo Kasap Bıçağı No.2 16,5 cm
34122
Duo Kasap Bıçağı No.2 Sivri 16,5 cm
34103
Duo Kasap Bıçağı No.3 19 cm
34104
Duo Kasap Bıçağı No.4 21 cm
34105
Duo Kasap Bıçağı No.5 25 cm
34106
Duo Kasap Bıçağı No.6 30 cm
37100
Gastro Kasap Bıçağı No. 0 12,5 cm
37101
Gastro Kasap Bıçağı No.1 14,5 cm
37102
Gastro Kasap Bıçağı No.2 16,5 cm
37132
Gastro Kasap Bıçağı No.2 Sivri 16,5 cm
Daha Fazla Göster

Kasap Bıçağı

Kasap bıçağı çeşitleri, yüksek oranda karbon içeren paslanmaz çelikten üretilir. Dünyanın her tarafında etleri kesmek için kullanılan keskin bıçaklar olarak bilinir. Esneklik ve sertlik için konik bir tasarıma sahip olan kasap bıçakları, eti rahat bir şekilde kesmenize yardımcı olmak için özenle tasarlanır. Ürünlerin ucundaki eğim, kesimi kolaylaştırırken çok fazla güç sarf etmeden sert etleri daha rahat bir şekilde dilimlemenize imkan tanır. Ayrıca özel uç yapısı, ürünlere jilet keskinliği kazandırır. Böylece farklı türdeki etleri zorlanmadan kesmenizi sağlar. Mutfakların vazgeçilmez yardımcıları arasında yer alan kasap bıçakları, etlerin yanı sıra farklı malzemelerin doğranmasında da kullanılabilir. Sebze ya da tavuk gibi malzemelerin yanı sıra kasap bıçaklarıyla pizzalarınızı doğrayabilir, ürünlerin kullanım alanını genişletebilirsiniz. Verimli bir dizayna sahip olan ürünler, mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirmenizi mümkün hale getirir. Zorlu tarifleri yapmanızı kolaylaştırarak hem emekten hem de zamandan tasarruf elde etmenizi sağlar. Özenli üretim süreçlerinin ardından Pirge, en iyi kasap bıçağı markası çeşitleri arasında yer almayı başarır. Kalite standartlarını sağlayan ve kolay bir kullanıma sahip olan bir ürün arıyorsanız Pirge’yi incelemeye başlayabilir, istediğiniz keskin bıçağa kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Kasap Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kasap bıçağı satın almadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçenekleri incelediğinizde Duo, Ecco, Gastro, Venge, Duo, Pro ve Superior gibi farklı seriler olduğunu görebilirsiniz. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler hakkında daha yakından bilgi sahibi olabilir, sizin için ideal olana vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Ecco serisi plastikten üretilen ergonomik sap yapısıyla dikkatleri üzerinde toplar. Elden kaymayan ve hakimiyeti kolaylaştıran sap tasarımı, bıçağın kullanımını kolaylaştırır.Pro serisi daha çok profesyonel kasap bıçağı olarak nitelendirilir. Kalın ve güçlü yapısı, kısa süre içinde çok fazla eti doğramanızı kolaylaştırır.Venge serisinin sapı doğal ahşaptan üretilir. Üç perçinle sabitlenen sap, elde premium bir his sunar. Ayrıca hakimiyeti kolaylaştırarak zorlu doğrama işlemlerine pratiklik kazandırır.Superior, ABS plastikten üretilir ve venge serisi gibi üç perçinle sabitlenir. Alüminyum perçinler, ürünü sağlamlaştırırken aynı zamanda görsel olarak da hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.Gastro, kullanım amacınıza göre tercih edebileceğiniz 7 farklı renk kodu içerir. Farklı renkte satın alarak bazılarını et bazılarını tavuk için kullanabilir, her malzeme için ayrı bir bıçak tayin edebilirsiniz.Ahşap saptan üretilenler daha sert bir yapıya sahipken plastik biraz daha yumuşaktır. Bıçağı kullanırken nasıl bir sap istediğinizi belirledikten sonra serileri inceleyebilir, sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.Serilerin yanı sıra seçim yaparken bıçağın çelik bölümünün uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekir. Ürünleri incelediğinizde 12.5 cm ya da 19 cm gibi farklı uzunluklar olduğunu görebilirsiniz.Kısa olanların hakimiyeti kolayken uzun bıçaklarla tek seferde daha fazla alanı kesebilirsiniz. Günlük hayatta sıklıkla et yemekleriyle uğraşıyorsanız uzun kasap bıçağı tavsiye edilir.

İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak et bıçağı çeşitleri arasından sizin için ideal olanı bulabilir, etlerinizi istediğiniz gibi doğrayabilirsiniz. Pirge güvencesiyle en iyi kasap bıçağı seçeneklerine kısa süre içinde erişebilir, mutfaklarınıza işlevsellik kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Kasap Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Bıçaklar doğru bir şekilde bakıldığında keskinliğini ve parlaklığını uzun süre boyunca koruyabilir. Paslanmaz çelikten üretilen bıçaklardan istediğiniz verimi almak istiyorsanız temizleme aşamasına dikkat etmeniz gerekir.

İlk defa et doğrama bıçağı satın aldıysanız kullanmadan önce ılık su ve sabunla temizlemeniz ve ardından bez ile kurulamanız önerilir.Bulaşık makinesindeki yüksek sıcaklık, tazyikli su ve tabletlerin içinde bulunan ağır kimyasallar bıçakların yapısına zarar verebilir. Bulaşık makinesi kullandığı kaynaklardan dolayı bıçakların sap kısmını zedeleyebilir.İstenmeyen deformasyonları engellemek için bıçakları elde yıkamanız tavsiye edilir.Kasap kesim bıçağı çeşitlerinin kullanıldıktan kısa bir süre sonra temizlenmesi gerekir. Eğer üzerinde yemek kalıntısı kaldıysa bir süre ılık suda bekleterek lekeyi yumuşatmalısınız. Üzerindeki kalıntı yumuşadıktan sonra temizleyebilir, bez yardımıyla kurulayabilirsiniz.

Kasap kesim bıçağı elde yıkandığında uzun süre boyunca hem parlaklığını hem de keskinliğini koruyarak kullanıcılarının günlük yaşantısına pratiklik katar. Pirge kalitesinden faydalanmak istiyorsanız seçenekleri inceleyebilir, gereksinimlerinize uygun olan bıçağı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Kasap Bıçağı Nasıl Bilenir?

Temizliğin yanı sıra bıçağın bilenmesi de oldukça önemlidir. Buzul ısıl işlemlerin ardından optimum sertliğe ulaşan ürünler, doğru bir şekilde bilendiğinde keskinliğini uzun süre boyunca koruyabilir. Her ne kadar kasap bıçakları özenle 2 kez bilenmiş ve parlatılmış şekilde satışa sunulsa da bir süre kullanıldıktan sonra daha az keskin hale gelebilir. Ayrıca kesim amacının dışında kavanoz kapağı açma gibi işlemlerde kasap bıçağını kullanırsanız hem yapısını hem de keskinliğini kaybedebilirsiniz. Bıçakların malzeme kesimi dışında herhangi bir amaçla kullanılması önerilmez. Eğer bıçağınızın bir süre sonra eskisi kadar keskin olmadığını düşünüyorsanız bileme işlemini uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden nasıl bilemeniz gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bileme işlemi için bileyiciye ya da masata ihtiyacınız vardır.Bileme işlemine geçmeden önce bıçaklarınızı ılık suyla yıkayıp kurulamalı, üzerindeki bütün artıkların temizlendiğinden emin olmalısınız.Et gibi çeşitli kalıntıların kaldığı bıçakları bilemeye çalışırsanız istediğiniz sonucu almakta zorlanırsınız.Masat yardımıyla bıçağınızı keskinleştirdikten sonra hem masatı hem de bıçağı da temizlemeniz önemlidir. Seçenekleri incelediğinizde bileme aletinin de yer aldığı kasap bıçağı seti çeşitlerinin olduğunu görebilirsiniz.Evinizde bilemek için ihtiyacınız olan malzeme yoksa set halinde satışa sunulan ürünlerden satın alabilir, tek seferde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kasap bıçakları, kaliteli malzemelerinden dolayı pratik bir şekilde bilendiği için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Profesyonel şeflerden ev aşçılarına kadar herkesin kolaylıkla keskin hale getirebileceği ürünler, sağlam yapılarını uzun süre muhafaza edebilir. Pirge üzerinden kasap bıçağı çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı vakit kaybetmeden bulabilir, mutfaklarınızın eksik parçalarını tamamlamaya başlayabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade