EN

Hamur Kazıyıcı

35112

Creme Ekmek & Tatlı Hamur Kesici 2’li

%11

439,90 TL389,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

331,42 TL

71360 - 12cm

Creme Hamur Kazıyıcısı 12 cm

%11

264,90 TL234,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

199,67 TL

00702 - 19cm

Creme Hamur Kazıyıcısı 19 cm

%13

394,90 TL344,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

293,17 TL

00701 - 27cm

Creme Hamur Kazıyıcısı 27 cm

%11

439,90 TL389,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

331,42 TL

Hamur Kazıyıcı

Pastacılar, unlu mamül üretimi yapan işletmeler ve hamur işleri ile farklı lezzetler hazırlamayı seven mutfak tutkunlarının işlerini kolaylaştıran pratik aletler farklı özellikleri ile öne çıkar. Değişik malzemeler katarak elde ettiğiniz hamuru kolayca birleştirmenize, yoğurmanıza ve şekillendirmenize yarayan hamur kazıyıcı modelleri Pirge’nin üstün üretim kalitesiyle tezgâhlarınızda yer bulur. Sadece yoğrulan hamur üzerinde değil kesme, doğrama ve şekil verme amacıyla da kullanabileceğiniz bu ürün kaliteli materyali ve dayanıklılığı ile vazgeçilmezleriniz arasında yerini alır.

Hamur kazıyıcı ürünler; boyutlarına, sap materyallerine ve bıçak biçimlerine göre birbirinden ayrılır. Pirge’nin 5 yıl paslanmazlık garantili Alman DIN 1.4110 çeliği kullanarak imal ettiği hamur kazıyıcı modellerini tercih ederek damaklarda iz bırakan lezzetler ortaya koyabilirsiniz. Paslanmaz özelliğe sahip kazıma bölümünde bulunan vanadyum ve molibden alaşımlar sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir ürüne sahip olursunuz. Pirge hamur kazıyıcı dayanıklılığı ve sağlamlığı ile sizin için ekonomik bir seçim olur. Uç dizaynları kullanım amacına göre farklılık gösteren ürünlerin kesici bölümlerinin kalınlığı da değişir. Sap bölümleri için sunulan renk alternatifleri de mutfak dekorasyonunuza uyumlu tonu seçmenize olanak sağlar. Pirge’nin pastacılara özel hazırladığı koleksiyonlarına göz atarak aynı kaliteyi diğer ekipmanlarınız için de deneyimleyebilirsiniz.

Hamur Kazıyıcı Nasıl Kullanılır?

Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen Pirge hamur kazıyıcıları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Keskin bir uç bölümüne sahip ürünleri çocukların ve bebeklerin ulaşamayacağı alanlarda muhafaza etmeniz gerekir. İhtiyaç duyduğunuz zaman kullanmaya başlayacağınız bu pratik alet, hamur işlerinde en büyük yardımcınız olur. Bu kullanışlı ürünle malzemeleri dilediğiniz boyutta bölebilir, doğrayabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız hamuru tezgâhtan kazımak için de bu ekipmandan yardım alabilirsiniz. Tek elle hamurunuzu yoğururken diğer elinizde bulunan kazıyıcı ile kalan parçaları toparlayabilirsiniz.

Pirge’nin boyutları 12 ile 27 cm arasında değişen metal hamur kazıyıcı modellerinden birini seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ev tipi kullanıma uygun küçük boy 12 cm hamur kazıyıcının kesici ucunun genişliği 85 mm, kalınlığı ise 0,3 mm’dir. İdeal ölçülerdeki bu ürünü pastacılar, pastaneciler ve hamurlu tatlılar üreten işletmeler de tercih edebilir. Ürünlerin siyah ve beyaz gibi farklı renkleri bulunur. Böylece mutfağınızdaki diğer ürünlerle uyumlu tonu seçerek tezgâhınızda düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yayvan ağzı ile dikkat çeken hamur kazıyıcı spatula ürünleri de tercih edebileceğiniz çeşitler arasında yer alır. Geniş kesici ağız kısmı çok miktarda hamur hazırladığınız anlarda pratik bir kullanım sağlar. Örneğin, pizza yaparken bu üründen yardım alarak tam kıvamında bir hamur hazırlayabilirsiniz. Pişirme aşamasından sonra ise hamur kazıyıcıyı dilimleme işleminde de kullanarak çok yönlü bir uygulama sağlayabilirsiniz. Ürünlerin sağlam hijyenik PP enjeksiyon sap bölümü ergonomik yapısıyla elinizi yormaz. Kullanışlı hamur kazıyıcı 19 cm’lik boyutuyla mutfakta pek çok alanda kurtarıcı ekipmanınız hâline gelir. Hamur kazıyıcı ile birlikte kullanılan aletlerden Pirge spatula çeşitleri de zengin ürün yelpazesi ile tercih edebileceğiniz pastacılık malzemeleri arasında yer alır.

Hamur Kazıyıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfaklarda çok yönlü bir kullanım olanağı sunan hamur kazıyıcı ürünleri doğru bir biçimde kullanarak hazırlık aşamasında hız kazanabilirsiniz. Bu pratik ürünü ilk olarak elinize tam olarak oturtmanız gerekir. Kazıyıcıyı avucunuza sabitledikten sonra işleminize başlayabilirsiniz. Tezgahta bulunan malzemeye yapısını bozmadan düzgün müdahale etmeniz başarılı bir sonuç almanız için önemlidir.

Hamur kazıyıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri de tam ayarında kullanmanızdır. Kazıcıyı ürünü ile hamuru fazla karıştırırsanız yapısı bozulabilir. Pirge’nin 27 cm’lik uzunluğu ile dikkat çeken kaliteli hamur kazıyıcı ürünü ile tam kıvamında pizzalar, tartlar ve poğaçalar hazırlayabilirsiniz. Garantili paslanmaz çelik gövdesiyle bu kazıcıyıları hem hazırlık, hem pişirme hem de servis aşamalarında gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Servis esnasında Pirge’nin pasta küreği çeşitlerini de kullanarak sofralarınıza kalite getirebilirsiniz. 50 mm genişliğe ve 0,5 mm kalınlığa sahip keskin kazıyıcılar ile tezgâhınızda kalan hamur artıklarını kolayca kazıyabilirsiniz. Tezgâhın zarar görmemesi için kazıma aşamasında hassas davranmanız gerekir.

Hamur Kazıyıcı Nasıl Temizlenir?

Bütün mutfak ekipmanlarında olduğu gibi hamur hazırlama aşamasında faydalanılan kazıcıyıların temizliği de oldukça hassastır. Üzerlerinde besin artıkları kalmaması gereken ürünleri temizlerken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Hamur yoğurma ve kazıma işleminde kullandığınız ürünle işiniz bittikten sonra ilk olarak üzerinde biriken kalıntılardan kurtulmanız gerekir.
  • Ürünü yıkamaya başlamadan önce bu işlemi yaparak vakit kazanabilirsiniz.
  • Kurumuş hamur artıklarını peçete yardımıyla sıyırdıktan sonra deterjan uygulama aşamasına geçebilirsiniz.
  • Hamur kazıyıcının yapısını bozmayacak yumuşak bir bulaşık süngerinin üzerine damlattığınız deterjanla ürünü kirlerinden arındırabilirsiniz.
  • Hafif ritmik hareketlerle kazıcıyının her yerine aynı işlemi uygulayarak sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.
  • Köpürtme işlemi bittikten sonra ürünü ılık su altında durulayarak yıkamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Bu esnada hamur kazıyıcının yapısında bozulmalar meydana gelmemesi için çok soğuk ya da kaynar su kullanılmaması önemli bir noktadır.
  • Yıkama ve durulama işleminden sonra ürünün ıslaklığını kuru bir bez yardımıyla almanız gerekir. Islak kalan hamur kazıyıcı oksitlenebilir.

Tüm bu temizleme aşamalarını yerini getirdikten sonra hamur kazıyıcıyı çocukların erişiminden uzak bir yere kaldırarak bir sonraki uygulamaya kadar muhafaza edebilirsiniz. Farklı boyutları, renk çeşitleri ve sağlam materyali ile öne çıkan Pirge’nin hamur kazıyıcı ürünlerini uzun yıllar mutfaklarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hamur kazıyıcı fiyatlarını inceleyerek kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünün Pirge’nin eşsiz koleksiyonları arasından seçebilirsiniz. 1879’dan bugüne taşıdığı değişmez kalitesi ve üstün hizmet anlayışı ile Pirge hamur kazıyıcı ürününü hemen şimdi satın alarak mutfağınızın en güzel köşesine taşıyabilirsiniz.