PirgePirge

Çelik Eldiven

85003
Çelik Eldiven

Kullanım Konforu Sağlayan Çelik Eldiven

Ülkemizde çelik kasap eldiveni olarak da bilinen ürünler başta gıda sektörü olmak üzere pek çok iş kolunda kullanılır. Kullanım alanı ve amacına göre malzemesi farklılık gösterebilen eldivenler iş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Çalışanlar tarafından iş güvenliği için tercih edilen eldivenler, kullanılan malzemesiyle iş ortamına uyum sağlar. Paslanmaz çelikten üretilen el ve parmak kesilmelerine karşı koruyucu olan çelik eldiven nemli ortamlara da dayanıklıdır. Zorunlu kullanım gerektiren  iş yerleri haricinde hobi olarak yapılacak işler için de kişinin kendi güvenliği için Çelik eldiven kullanımı elzem bir konudur. Kullanım yerleri farklılık gösteren eldivenler plastik ve deri işleme alanları, tekstil ve terzilik sektörü, balık ve  kabuklu deniz ürünleri işleme tesisleri gibi pek çok farklı yerde kullanılır. Olabilecek kazaların önüne geçebilmek için Çelik örgü eldiven kullanımına önem vermek önemli bir husustur. 

Çelik Eldiven Özellikleri Nelerdir?

Kesilmez kasap eldiveni olarak da bilinen Çelik örgü eldivenler keskin uçlu, kesici aletlere karşı iş güvenliği sağlar. Çelik halkaların birleşmesi ile oluşur. Aralık bırakmadan birleşen halkalar, farklı tasarımlarıyla parmağa, elin bütününe veya bileğe kadar giyilerek kullanımında kişiye güven oluşturur. Çelik eldivenler;

Paslanmaz çelikten üretilir.Kesimhane, marangozhane, tekstil atölyeleri gibi kesim riski olan iş yerlerinde amacına uygun kullanılır.Çift taraflı kullanımı ile iki el için de uygundur.Ters çevirerek sağ sol fark etmeksizin kullanılır.Yaralanmaların önüne geçer.Esnek, kaymaz ve nefes alabilir yapıdadır.Bileğindeki ayarlanabilir kemer sayesinde tüm bileklere uygundur.

Çelik eldiven kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, hangi ele takılacağıdır. Yaralanmaların önüne geçmek için çelik eldiven kasap veya başka meslek çalışanı fark etmeksizin kesici aletin tutulduğu değil ürünün tutulduğu ele takılır. Giydiğiniz eldivenin tehlike altında olan parmağı, eli veya bileğe kadar olan kısmı tam olarak kavraması gerekir. Kullanmadan önce hareketinizi kısıtlamadığından elinizi rahat olarak hareket ettirdiğinizden emin olmanız gerekir. Eldiven ile birlikte kullandığınız güvenliğiniz açısından kullandığınız kasap bıçakları da kaliteli olmalıdır. Eldivenler yalnızca kullanım amacına uygun alanda kullanılmalı hareketli parçaların yakınında kullanılmamalıdır. Kullanılan metal örgü eldiven iş bitiminde gerektiği şekilde temizlenerek muhafaza edilmelidir. Her yeni kullanımda mutlaka eldivenlerin durumu kontrol edilmelidir. Deforme olmuş, halkaları bozulmuş kayışı bileği sarmayan, hareketinizi kısıtlayacak durumdaki kusurlu eldivenler kullanılmamalıdır.

Çelik Eldiven Kullanım Alanları Nelerdir?

Çelik eldivenler adını tasarlandığı materyalden alır. Kesilmez kasap eldiveni olarakta bilinen eldivenler gıda sektörü dışında pek çok alanda tercih edilir. Parmak sayısı, malzeme çeşiti, örgü zincir çapı, bilek uzunluğu gibi özelliğine göre farklı tasarımlara sahip birçok çelik eldiven çeşidi mevcuttur. 3 parmak eldiven, 5 parmak kısa boy eldiven, 5 parmak uzun boy eldivenler bunların başlıcaları olarak sayılır. Geniş kullanım alanına sahip bu eldivenler;

Et işleme tesislerindeKesimhanelerdeEndüstriyel mutfaklardaMezbahanelerdeBalık ve kabuklu deniz ürünleri işleme tesislerindeKümes hayvanları işleme tesislerindeBüyük ölçekli kamu kantinlerindeHipermarketlerdePlastik ve deri işleme alanlarındaİnşaat enstitüsündeCam sanayisindeMarangozhanelerdeTerzilik ve kağıt işlerindeTekstil sektöründeGerekli laboratuvar alanlarında ve daha birçok riskli iş kolunda kullanıma uygundur. Kullanımındaki önem giderek artan eldivenler, sadece iş güvenliğinde değil hobi olarak yapılan aktivitelerde de kullanılması gereken bir üründür.

Çelik eldivenler kullanılmadan önce mutlaka güvenlik talimatları okunmalıdır. Eldivenler elektrik akımının olduğu korunmasız sahalarda giyilmemelidir. Motorlu taşıtlarda veya hareketli iş makinelerinin yakınında kullanılmamalıdır. Tehlikeli madde taşımak için Çelik eldivenler uygun değildir. Pirge çelik eldiven kullanımı ile ilgili aklınıza takılan soruları whatsapp iletişim hattı üzerinden sorabilirsiniz. Özellikle pastacılar ve şefler için özel olarak üretilen bıçak modellerini de inceleyebilirsiniz.

Çelik Eldiven Nasıl Temizlenir?

Et ve gıda enstitüsünde kullanılan çelik eldivenler, gıda sektöründe kullanılmasında sakınca olmayan deterjanlar ile temizlenir. Kullanım alanına göre ihtiyaç duyulan farklı sıcaklık ve yöntemlerle temizlenebilirler. Bu yöntemlerden birisi; kullandıktan hemen sonra 52 derece sıcaklıkta deterjan ile yıkamaktır. Daha sonra yüksek ısılı suda durulanır. Uygun koşullarda kurutulduktan sonra dezenfektan ile spreylenmesi tavsiye edilir. Bir diğeri ise; günde en az birkaç kez 50 derece gibi bi sıcaklıkta sabunlu su ile uygun deterjan kullanarak fırçalamak ve sıcak su ile durulayıp dezenfekte etmektir.

Çelik eldivenler kesinlikle asit ve türevi maddelerle temizlenmez.Sert bir yüzeye vurarak yıkanmaz.148 derece gibi yüksek sıcaklıklara dayanıklı çelik malzemeden üretilmiştir.Buhar ya da yüksek ısılı makinelerde uygulanan temizlik yöntemlerine uygundur.Temizlendikten sonra iyice kurutulmalı ve serin temiz hava bulundurulan yerlerde muhafaza edilmelidir.

Çelik Eldiven Lastiği Nedir?

Çelik eldiven lastiği, ürünün doğru takıldığını gösteren ve takıldıktan sonra emniyetinden emin olmayı sağlayan gerdirme lastiğidir. Pirge çelik eldivenler bilek kısımlarındaki beyaz, kırmızı, mavi renkleri ile zevkinize hitap etmektedir. Bilek kısmı dilediğiniz renkteki ürünü alarak güvenle kullanabilirsiniz.

Çelik Eldiven Fiyatları  

Çelik eldiven, iş güvenliği ve yaralanmaların önüne geçmek için temin edilir.  Bu sebeple kullanım alanına ve üretildiği malzemenin özelliklerine göre çelik eldiven fiyatları farklılık gösterir. İş alanının riskiyle doğru orantılı olarak çelik oranı seçilip tercih yapılabilir. Tehlikesi yüksek işlerde  profesyonel olarak kullanılacak çelik eldivenlerin kalitesi yüksek olduğu için fiyatı da yüksek olabilir. Fiyatlandırmada eldivenin üretildiği standartlar da etkilidir. Endüstriyel mutfaklarda kullanılan et bıçağı olsun balık bıçağı olsun veya mutfak bıçağı keskin olması sebebi ile yüksek risk oluşturmaktadır. Bu sebeple kalitesi yüksek çelik eldivenler tercih edilmelidir. Fiyat performans ürünü araştırmalı ve deforme olmuş ürünler mutlaka yenilenmelidir. Kasaplar tarafından et kesim sırasında kullanılan çengel modelleri de çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Pirge’nin profeyonel bıçaklarına  ve çelik eldiven ürününe dilerseniz kendi internet sitesinden sahip olabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine ve satış portalına sahip markanın ürünlerine birçok güvenilir alışveriş sitesinden ulaşabilirsiniz. Çoğu geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen ürünleri alarak dönüştürülebilir ekonomiye katkıda bulunabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade