PirgePirge

Steak Bıçağı

35108
Pirge Steak Bıçağı Ahşap Seti 2’li
35150
Steak Bıçağı Seti Mangal Partisi 6’lı
35103
Pirge Steak Bıçağı New York Seti 2’li
35104
Pirge Steak Bıçağı İspanyol Seti 2’li
35105
Pirge Steak Bıçağı Polywood Seti 2’li
35106
Pirge Steak Bıçağı POM Seti 2’li
35107
Pirge Steak Bıçağı POM Aile Seti 4’lü
35109
Pirge Steak Bıçağı Ahşap Aile Seti 4’lü
49020
Classic Et Çatalı 14 cm
41091
Steak / Biftek Bıçağı Gül Sap 12 cm
41095
Steak / Biftek Bıçağı Plastik Sap 12 cm
41087
Steak / Biftek Bıçağı Polywood Sap 12 cm
41079
Steak / Biftek Bıçağı Polywood Sap 9 cm
41082
El Yapımı Steak / Biftek Bıçağı Sultan Sap 12,5 cm
49007
Classic Steak / Biftek Bıçağı 12 cm
49017
Classic Geniş Steak / Biftek Bıçağı 12 cm
41085
Steak / Biftek Bıçağı & Çatal Seti 12 cm
36049
Profi Steak Bıçağı 12 cm

Steak Bıçağı

Et pişirilmeye hazırlanırken, bazen ön bir parçalama işlemi yapılmalıdır. Genelde kasapların yaptığı ve hazır olarak satışa sunduğu etleri, et satış noktalarında bulabileceğiniz gibi, bu işlemi siz de yapmak isteyebilirsiniz. Bu nokta Pirge bıçak kalitesindeki öneminin ortaya çıkacağı bir noktadır. Büyük parça etten dilimler kesmek, bu dilimleri gereksiz damar, sinir ve fazla yağlardan arındırmak için, sivri uçlu keskin steak bıçağı kullanılır.

Ürün çeşitlerimiz arasında görsel farklara sahip biftek bıçağı et yemeklerinizi ve sofranızı tamamlamak için uygun seçenekler arasındadır. Büyük parça biftekleri kesmek için, bifteği et çatalı ile desteklenerek daha kolay bir uygulama sağlanabilir. Pirge steak bıçakları, 11 cm uzunluktan başlarlar. Farklı özelliklere sahip ürünlerimizi inceleyebilir, özelliklerine göre değişen fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Steak Bıçağı Nedir?

Pirge steak bıçağının genel özellikleri, ince kenarlı, sivri uçlu ve çok keskin olmalarıdır. Eğer istenilirse dişli kenar olan modeli de seçilebilir. Bıçakların ince kenarlı olmasının sebebi, yumuşak ve dokulu bir yapıya sahip bifteğin, kesilirken direnç göstermesini engellemektir. Sivri ucu gerekirse kenarlardaki ince yağları kolaylıkla ayırabilmek için lazımdır. Dişli ağız ise genel olarak, ekmek kesimi gibi yumuşak dokularda iyi sonuç verdiğinden biftekte de kesimi kolaylaştırır. Keskinliğinin normal bıçaklara göre fazla olmasının sebebi, bifteğin ve çoğu etin kesime direnen lifli ve dokulu yapısında, kolayca kaymasını sağlamaktır. Bu özellikleri sağlayan bir steak bıçağı, parça biftekleri olduğu kadar, sofranıza rosto olarak getirilmiş büyük parça etleri de kolaylıkla kesmenizi sağlar.

Pirge steak bıçağı/ steak knife modellerimiz, yüksek karbonlu paslanmaz çeliklerden üretilmiş, bilenebilir ve uzun ömürlüdür. Keskin kullanılması gereken bıçaklar olduğundan, masat gibi eşyalarla  ile bileme işlemi yapılabilmesi önemlidir.

Steak Bıçağı Kullanımı

Pirge steak bıçaklarının sap tasarımlarında genelde elde kaymayacak materyaller tercih edilir. Bunlar, kaliteli bir siyah plastik olabileceği gibi perçinle sabitlenmiş şık ahşap saplar da olabilir. Sofranızın tarzına uygun alternatifi ürünlerimiz arasından tercih edebilirsiniz.

Pirge steak bıçakları aynı japon bıçağı modellerimiz gibi keskinliği yüksek ve sivri uçlu bıçaklar olduğundan, saklama esnasında bir ek önlem olarak, saklama standları kullanılabilir. Kapaklı bir kutuda çekmecede saklanması da, akla gelen güvenli saklama yöntemlerinden biridir.

Steak Bıçağı Fiyatları

Bitfek bıçaklarının fiyatları şu şekilde değişmektedir; Bıçakta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından steak bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade