PirgePirge

Biftek Bıçağı

41095
Steak / Biftek Bıçağı Plastik Sap 12 cm
41087
Steak / Biftek Bıçağı Polywood Sap 12 cm
41082
El Yapımı Steak / Biftek Bıçağı Sultan Sap 12,5 cm
35103
Pirge Steak Bıçağı New York Seti 2’li
35108
Pirge Steak Bıçağı Ahşap Seti 2’li
35109
Pirge Steak Bıçağı Ahşap Aile Seti 4’lü

Biftek Bıçağı

Biftek bıçağı, yemeklerin hazırlığında daha çok kullanıldığı için özel bıçak grubunun bir parçasıdır. Et pişirilmeden önce parçalama işlemi yapılırken biftek bıçaklarına ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda etin içerisindeki sinir, damar ve fazla yağı temizlemek için uç kısmı sivri tasarıma sahip biftek bıçakları tercih edilir. Sofralarda da et yemeğini servis ederken kullanabileceğiniz bir bıçak türüdür. Sığır eti yemeklerini doğru ve rahat bir şekilde kesmek için en uygun bıçak modelidir.

Biftek Bıçağı Modelleri ve Özellikleri

Biftek bıçağı modelleri et bıçağı kategorisinde yer alır. Pirge biftek bıçağı, farklı boy ve özelliklerde tasarlanır. Sivri ucu sayesinde mangalda yapılan ya da evinizde yaptığınız et yemeklerini kolayca kesebilme fırsatına sahip olabilirsiniz. 5 yıl paslanmaz garantisi vardır. Sap kısmı ahşap dokuya sahiptir. Ergonomik tasarıma sahip olan biftek bıçağı sayesinde mutfağınızda kolaylığı bulabilirsiniz. Sap içerisindeki çelik uzunluk, kullanım süresinin artmasını sağlar. PPC, doğal ahşap ve venge, POM, kompozit ahşap, doğal ahşap materyalleri kullanılarak biftek bıçaklarının sap kısımları üretilir. Pure Line, Sultan, Deluxe, Elite, Profi, Classic ve Tıtan East koleksiyonlarından oluşan biftek bıçakları, tasarımları ve farklı özellikleri ile et doğrama işlemini kolay hale getirir.

Deluxe, Elite, Profi, Classic, Pure Line gibi seriler, ev bıçakları arasında yer alır. Bu kategorideki biftek bıçakları ev içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Pure Line biftek bıçağı 54 HRC çelik sertliği ve 2.50 m kalınlığı sayesinde en zor et parçasını bile rahat bir şekilde doğramayı mümkün kılar. Kaymaz tasarıma sahip olan sapı ve 5 yıl garantili paslanmaz çeliği sayesinde mutfağınızda uzun süre kullanıma uygundur.

Biftek Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Bıçak modelleri kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Meyve bıçağı, et bıçakları, steak bıçağı, şef bıçakları gibi birçok kategori mevcuttur. Biftek bıçağı çeşitleri et bıçakları arasında yer alır. Biftek bıçağı modelleri tırtıklı ve düz tasarımlara göre ayrılır. Pirge tırtıklı biftek bıçağı, A+ kesme ömrüne sahiptir. Çeşitli boyut ve tasarımlara sahiptir. Bazı tırtıklı biftek bıçakları doğal ahşap saplardan tasarlanırken bazı modeller kompozit ahşap ile tasarlanır. 5 yıl paslanmaz çelik garantisi vardır. Böylelikle uzun süre mutfağınızda kolaylığı vaat eder. 56 HRC çelik sertliğine sahiptir. Hem şef mutfaklarında hem de evde mutfaklarda kullanılabilecek bir bıçaktır.

Düz tasarıma sahip olan Pirge biftek bıçağı, yüksek karbonlu paslanmaz çelik ile üretilir. Buzul ısıl işlemden geçerek optimum sertliğe ulaşır. Böylelikle etleri kolay parçalar ve yemek yapmayı basit ve keyifli hale getirir. Doğal Venge ağacından elde edilen sap tasarımıyla ergonomik tutuş imkanı tanır.

Biftek Bıçağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bıçağın kalitesine dikkat etmek için sap ve bıçağın hangi materyaller kullanılarak üretildiğine bakılır. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik ya da paslanmaz çelikten yapılan bıçaklar, uzun ömürlü ürünlerdir. Bıçak ağırlığı, sap tasarımı ve uzunluğu ergonomik tasarımı açısından önemlidir. Elinizle rahatça kullanabileceğiniz biftek bıçağını tercih edebilmek için ergonomik tasarımına bakmanız gerekir. Seçeceğiniz bıçağın yaklaşık 5 inç uzunlukta olması gerekir. Uygun uzunluğu sayesinde kolay bir şekilde hareket ettirilebilir.

Bunların yanı sıra, en iyi biftek bıçağı modelini seçebilmek için diğer bazı etkenlere de dikkat edilmesi gerekir. Biftek bıçağı tercih ederken stil ve işlev, malzeme, ergonomik kullanım ve denge özelliklerinin yanı sıra kenar türüne de dikkat edilir. Biftek bıçakları için iki tür ana kenar vardır; düz ve tırtıklı kenarlar:

Tırtıklı kenarlı bıçaklar, biftek bıçakları için en yaygın olan modeldir. Küçük dişleri sayesinde sert etler rahatlıkla kesilebilir. Tırtıklı bıçakların bakımı ve uzun ömürlü olması mutfağınıza kolaylığı getirir.Düz tasarımlı bıçaklar, tek hareketli kesimler yapabilmeyi mümkün kılar. Ergonomik tasarımları sayesinde etin içerisindeki suyu korur. Düzenli olarak kesinleştirilerek raf ömrü uzatılabilir. Tırtıklı bıçaklara göre daha kolay kullanılabilir.

Biftek Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Biftek bıçaklarını şu şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz:

Bıçağın üst tarafını sol ya da sağ elin baş parmağı ve işaret parmağı ile kavranması gerekir.Bıçağa destek sağlayan parmakların keskin yerde olmamasına özen gösterilir.Bıçağın sivri ucu yere bakması gerekir. Keskin yapıda olduğu için çok sert baskı yapmadan da et doğranabilir.Bıçağın kontrolünü bileğiniz ile sağlayabilir ve kolay bir şekilde et kesimine başlayabilirsiniz.Bıçağı kullanırken aynı yükseklikte tutmanız eşit parçalara bölmenizi sağlar.Bıçağın uç kısmını kesme tahtasından kaldırmadan zahmetsiz bir şekilde etleri bölebilirsiniz.

Kaymaz sapları, pratiklikleri ve ergonomik tasarımları sayesinde en iyi biftek bıçaklarını kullanabilir, farklı lezzetler hazırlarken kesme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Biftek Bıçağı Fiyatları

Biftek bıçağı fiyatları model, sap materyali, bıçak kalınlığı, dayanıklılığı, tırtıklı ya da düz oluşu, bıçak keskinliği gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. İkili satılan biftek bıçaklarını tercih ederek birden fazla ürüne sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda et bıçakları setlerinden satın alarak hem biftek hem de döner bıçağı gibi et kesmek için kullanabileceğiniz başka bıçaklara da sahip olabilirsiniz. Et bıçakları içerisinde sıyırma, döner, kasap, steak, et çatalı, et açma bıçağı gibi birçok bıçak türü vardır. Tüm bu bıçaklar eti rahat bir şekilde tutmak, kesmek ve güzel pişmesini sağlamak için kullanılır. Doğru bir bıçakla etlerden maksimum verim alabilir ve enfes bir sofra hazırlayabilirsiniz. Biftek bıçaklarını tekli, 2’li ve 4’lü olarak satın alabilirsiniz. Set içerisindeki parça sayısına göre fiyat değişikliği görülebilir. Bunun için biftek bıçak modellerini inceleyebilir, kullanışlı yapıları sayesinde mutfağınızda kolaylığı yakalama fırsatına sahip olabilirsiniz. Pirge kalitesi ile üretilen et bıçağı modelleri uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Siz de en iyi biftek bıçağı modeline sahip olmak için Pirge kalitesine güvenebilirsiniz!

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade