PirgePirge

Nakiri Bıçak

Nakiri Bıçak Modelleri 

Pirge, Titan east serisi içinde yer alan Nakiri bıçak, 16 cm uzunluğunda ve uzak doğu mutfak kültürünün yeni nesil şef bıçağıdır. 

Nakiri Bıçağı Nedir? 

Santoku bıçağına benzeyen fakat uç kısmının şekliyle ayrışan nakiri bıçak ile yatay bir çekme veya itmeye gerek kalmadan kesme tahtasına kadar kesme işlemi yapabilirsiniz. Nakiri, uygun düz kesici ağızı ve dengeli yapısı sayesinde hızlı çalışır, sebzeleri kolayca keser. Nakiri sebzeleri kesmek, dilimlemek ve kıymak için kullanılan bir bıçaktır. Sert sebzelerin formunu kısmen değiştirmeden kesme işlemi yapılmasında son derece başarılıdır. İnce ve daha sert çelik yapısına sahip olduğu için donmuş et ve ince kemiklerde kullanılmaz. Pirge, nakiri bıçağı vejetaryenler arasında çok popülerdir.

Japon ve Asya mutfağı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş olan Pirge, nakiri bıçak, hassas inceltme işlemleri uygulanmış yüksek performanslı paslanmaz çeliklerden üretilmiştir. Özenle, iki kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağız yapısı ile D şeklinde doğal gül ağacı kullanılarak üretilmiş olan ergonomik sap yapısına sahiptir.

 

Nakiri Bıçağı Fiyatları

Nakiri japon tarzı bıçakların fiyatları şu şekilde değişmektedir; Kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından nakiri ve diğer japon stili bıçak çeşitlerini inceleyebilir, ev ve profesyonel kullanımlar için bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.

 

Nakiri Bıçakta Bileme

 

Kendi mutfaklarının ihtiyacına göre tek taraflı bilenmiş olan doğu tarzı bıçaklar özel olarak geliştirilmiş gereçlerle ( bileme taşı ) ya da bir profesyonel tarafından bilenmelidir. Bıçak bileme aleti kulanılan işlemleri izleyebileceğiniz videolarımıza, Pirge. com’dan erişim sağlayabilirsiniz.

 

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade