PirgePirge

Soyacak

41310
Soyacak Dişli
81906
Gastro Pmg Limon Kabuğu Soyacağı
81908
Pirge Gastro Pmg Narenciye Soyacağı
81912
Gastro Pmg Greyfurt Soyacağı
81916
Gastro Pmg Sapan Soyacak, Dişli
46009
Pure Line Dişli Soyacak

Soyacak Modelleri 

Mutfakta yemek pişirerek geçirdiğiniz süreyi azaltmanıza yardımcı olan küçük mutfak bıçağı ve gereçleri, yemek yaparken harcadığınız zamanı çok daha keyifli hale getirmeye yarıyor. Sebze yemekleri yapımında ise en büyük kolaylığı sağlayan gereçlerden bir tanesi soyma bıçağıdır. Meyve bıçağı seti içindeki modellere benzer. Pirge soyma bıçaklarının boyları 60mm-90 mm arasındadır. Formuna göre kavisli/düz veya dişli modelleri bulunmaktadır. Küçük boyu ve kavisli yüzeyi sayesinde şeflerimiz sebze ve meyve kabuklarını rahatlıkla soyabilir. Şef bıçağı modellerinin büyük geldiği ince işlerde yardımcıdır. Özellikle meyve çekirdeklerini çıkarmakta, patatesteki yaraları temizlemekte, baharatların kesilmesinde çok başarılıdır.

 

Soyma Bıçağı Fiyatları

Soyma bıçaklarının fiyatları şu şekilde değişmektedir; Bıçakta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından soyma bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

 

Soyacak Nedir ? 

Pirge şefler için şef soyma bıçağı ya da soyacak, sivri kısımlarındaki tasarım farklılığı ile diğer bıçak çeşitlerinden ayrılır. Bir soyacağın kesici kısmında hareketli bir pala ağzına benzeri yapı bulunur. Bu pala, soymak istediğiniz sebze ya da meyvenin üzerinden kabuğunu rahatça yakalamanızı ve tek bir hamle ile kabuğun ince şekilde kendisinden ayırmanızı sağlar. Soyacak kabuğun asgari kısmını çöp olarak ayırmanıza, meyve ve sebzenin etli kısmının ise azami kısmını muhafaza etmenize olanak sağlar. 

Ürünlerimiz arasından, patates, domates, kivi, kabak ya da patlıcan gibi besinler için özel olarak hazırlanmış Pirge soyacakları inceleyebilir, beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz. Besinlerin vitamin ve mineral değerlerini koruyarak, hızlı ve güvenli bir soyma işlemi elde etmenizi sağlayan soyacaklar, aynı zamanda farklı lezzetler elde etmenizin de önünü açar. Yaratıcılığınızı göstermenin en lezzetli yollarından biri olarak, sebze ve meyvelerinize farklı şekiller verebilir, dilediğiniz gibi süslemeler yapabilirsiniz.

 

Soyacak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Keskin ve sivri bir yapıya sahip olmalarından ötürü Pirge soyacak kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar yok değil. Söz konusu sebze ve meyve soyacağı kullanımı olduğu zaman ilk dikkat etmeniz gereken konu, soymak istediğiniz meyve veya sebzenin kuru olması gerektiğidir. Islak ya da nemli kalmış bir mahsulün kabuğu, elinizde kayganlık riski oluşturacağı için farkında olmadan istenmeyen kazalara, kesik ve yarıklara sebep olabilir. Güvenli bir kullanım için daima temiz ve kuru sebzeler üzerinde çalışmalı, soyacağı kullanmaya başlamadan önce keskinliğini test etmeli ve kabuktan daha sert cisimleri soyacakla kesmeye çalışmamalısınız. 

 

Soyacak Fiyatları

Kullanılan malzeme, tasarım, boyut, kesici kısım (pala) ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Pirge ürünleri arasından soyacak çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade