PirgePirge

Kıyma Makinesi Aynası

81123
Kıyma Makinası Aynası Paslanmaz
81120
Kıyma Makinası Aynası

Kıyma Makinesi Aynası

Kıyma makinesi aynası, kıyma makineleri için olmazsa olmaz parçalardan biridir. Pirge kıyma makinesi aynaları döküm demir ve paslanmaz çelikten üretilir. Yüksek performans arayanların ilk tercihleri arasında yer alan Pirge aynaların amatör aşçılar, profesyonel kasaplar ve et entegre tesislerinde kullanılan farklı boyları vardır. Pirge üretimi aynaların üzerinde bulunan delikler son teknoloji kullanılarak açılmakta olup öğütülmek istenen malzemenin kalınlığının istenilen şekilde ayarlanmasına izin verirler. Et kıyma makinesi aynası ömrü etin sertliği ve bakım aralıklarına göre değişkenlik gösterir. Makinenizde verim kaybı yaşamak istemiyorsanız, yıpranan ve paslanan aynalarınızı değiştirmeniz gerekir.  

Kıyma Makinesi Aynası Özellikleri Nelerdir?

Bir kıyma makinası alırken ilk incelenmesi gereken aksesuarlar kıyma makinesi aynası, kıyma makinesi bıçağı ve çengel olmalıdır. Kesici plaka olarak da adlandırılan aynalar genellikle içinde yuvarlak deliklerin bulunduğu paslanmaz çelik veya karbon malzemeden yapılan disklerdir. Kıyma makinesi aynası modelleri:

12 mm, 22 mm ve 32 mm olmak üzere farklı plaka çapında ve 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm ve 8 mm olmak üzere farklı bıçak inceliklerinde üretilirler. 

Aynalar plakaların çapından bağımsız bir şekilde 5-32 arasında değişen sayılarla numaralandırılırlar. 

Kıyma makinesi aynalarının farklı ebat ve bıçak incelikleri öğütülecek malzemenin kalınlığının ayarlanması açısından önemlidir. 

Çok fonksiyonlu kıyma makinelerinde hem et hem de sebzeleri farklı incelikte kesebilmek için çeşitli kıyma makinesi aynası modelleri bulunur. 

Kıyma Makinesi Aynası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Eğer kullandığınız kıyma makinesinden maximum performans bekliyorsanız kıyma makinelerinin en önemli parçalarından biri olan kıyma makinesi aynası seçerken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Peki, et kıyma makinesi aynası seçerken neleri dikkate almalısınız?

Farklı boy, ebat ve incelikte kıyma makinesi aynası modelleri vardır. Söz konusu farklı modelleri inceleyerek ihtiyacınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir. 

Sık kullanmayacağınız bir kıyma makinesi yerine mutfak aletlerinize uygun bir et kıyma makinesi aynası da tercih edebilirsiniz.

Kıyma makinesi aynaları çoğunlukla evlerde kullanılan stant mikserler ile birlikte kullanılabilirler. 

Et ve sebzeler de dahil olmak üzere hemen hemen tüm yiyeceklerinizi öğütebileceğiniz bir kıyma makinesi aynası alırsanız mutfak mikserinize çok yönlü bir kullanım avantajı sağlamış olursunuz. 

Kıyma Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Kıyma makineleri büyük miktarda etleri öğütmek için tasarlanmış mutfak aletleridir. Çok fonksiyonlu kıyma makineleri kıymanın yanı sıra salçalar, soslar ve sakatatlar gibi yoğun öğütme gerektiren malzemelerin hazırlanması aşamasında da bolca kullanılırlar. Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ev tipi ve sanayi tipi modelleri vardır. 

Kıyma, lezzetli yemek tarifleriyle ünlü Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir. Evde kıyma makinesi bulundurmak ihtiyaç olduğu anda kıyma yapılmasını sağlayarak yemek yapmak için harcanan zamandan tasarruf edilmesini sağlayacaktır.  

Bir kıyma makinesi almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

İster ev ister sanayi tipi olsun kıyma makinesi almak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta güç faktörü olmalıdır. Makinenizin gücü fiyatlar başta olmak üzere diğer birçok unsuru etkiler. 

Kıyma makinelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de eti ezmeden çekebilmesidir. Etin ezilmeden makineden çıkması hem içerisindeki vitaminleri kaybetmemesi hem de yemeğin içindeki kıymanın istenen kıvamda olması bakımından önemlidir. 

Ev tipi kıyma makineleri manuel ve elektrikli olmak üzere iki farklı modelde üretilir. 

Manuel kıyma makinelerinin fiyatları elektrikli olanlara göre daha ekonomiktir. 

Manuel modellerin gövde yapıları daha küçük olur. Dolayısıyla dar alanlarda kullanım için idealdirler. 

Elektrikli kıyma makinelerinin gövdeleri büyük ve satış fiyatları manuel olanlara göre daha fazladır.  

Elektrikli modeller öğütme işlemini motor gücüyle gerçekleştirdiklerinden malzemeyi çok daha hızlı bir şekilde kıyma haline getirirler. 

Kıyma makinesi alırken çeşitli modellerin içinden ihtiyacınıza en uygun olanı tespit edebilmek için işleyeceğiniz malzeme miktarını hesaba katmanız gerekir.  

Kıyma Makinesi Aynası Kullanımının Püf Noktaları Nelerdir?

Kıyma makinelerinden maximum verimi alabilmek için:

Öğütme işlemine başlayacağınız zaman etinizi buzdolabından çıkartın.

Öğütme işlemine geçmeden önce makinenizin kıyma makinesi aynası gibi çıkarılabilir parçalarını buzdolabında bir süre soğutun. 

Öğütme işlemi sırasındaki sürtünme belirli bir ısıyı açığa çıkartacaktır. Bu ısınma etin de ısınmasına neden olacaktır. Bu nedenle mutfağı ve mutfakta kullandığınız malzemeleri mümkün olduğunca serin tutmak gıda güvenliği açısından önemlidir. 

Eti parçalar halinde ve eşit boyutta kesin. Makineyi hızlı hızlı değil yavaş bir şekilde besleme yapın.

Daha iyi bir performans için körelen kıyma makinesi bıçak ve aynasını değiştirin.

Kıyma makinesi ile işiniz bittikten sonra makinenizin ana gövdesini ve çıkarılabilir tüm parçalarını iyice temizleyerek dezenfekte edin. 

Pirge’nin ürettiği tüm kıyma makinesi aynası modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliktedir. 

Kıyma Makinesi Aynası Fiyatları

Kıyma makinesi aynası fiyatları belirlenirken birçok farklı unsurun bir araya getirilmesi sonucunda ortaya makul bir satış fiyatı çıkartılır. Aynanın modeli, üretimde kullanılan malzeme, ev tipi mi yoksa sanayi tipi bir makine için mi üretildiği ve materyaline göre fiyatlar farklılık gösterir. Kıyma makinesi aynası ile birlikte dilerseniz profesyonel kasap gereçlerinden olan çelik eldiven gibi yardımcı ekipmanlar da alabilirsiniz. Böylelikle her türlü malzemenin öğütme işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Yüksek kaliteye sahip özel tasarım ürünü olan et kıyma makinesi aynası birden fazla modele sahiptir. Ürünün ömrünü uzatmak için belirli aralıklarla ayna ve bıçaklarınızı bilemeyi ihmal etmeyiniz. Pirge bu konuda size çeşitli avantajlar sunar. Pirge’nin bıçak ve aynaları mutfağınız için iyi bir seçimdir. Et ve kıyma işlemleriniz için Pirge kasap malzemeleri arasında ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulabilirsiniz. Kıyma makinesi aynası fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için hemen şimdi Pirge ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade