PirgePirge

Çeyizlik Bıçak Seti

35072
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti – 15 Parça
35073
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Büyük – 22 Parça
35075
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme – 36 Parça
35076
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Pure Line - 15 Parça
35077
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Deluxe - 21 Parça
35079
Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Pure Line Kare Blok - 15 Parça

Çeyizlik Bıçak Seti

Endüstriyel mutfaklar ve profesyonel şefler için bir asrı aşkın süredir çalışan Pirge evinizin mutfağında da kullanabileceğiniz bıçak ve kesici aletler üretiyor. En yüksek kaliteli malzemeden imal edilen Pirge bıçak ve bıçak setleri yemek yapmayı keyfe dönüştürmeyi başarıyor.

Pirge tasarımcıları evlilik hazırlığında olanları da düşünmüş, her mutfağın olmazsa olmazı için çeyizlik bıçak setleri hazırlamışlar. Evlilik öncesi alışverişin tatlı telaşı içinde; zorlanmadan, yorulmadan kendiniz için en uygun olan takımı seçebileceksiniz, çeyizlik setlerden mutlaka zevkinize uyacak modeli bulacaksınız.

Çeyizlik Bıçak Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yemek yaparken en yakın yardımcınız olan bıçaklar; farklı kalite malzemelerden, farklı tarz ve modellerde üretilmekte olup, kullanım alanına göre özelliklere sahiptirler. Kaliteli malzemeden üretilmiş ve buna bağlı olarak uzun ömürlü, kolay kullanımlı, hızlı iş yapabileceğiniz bıçaklar mutfakta geçireceğiniz zamanı oldukça kısaltacak, sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlayacaktır.

Çeyizlik bıçak seti seçiminde aşağıdaki hususlar size yön gösterecektir;

Bıçakların kesici kısımları kaliteli paslanmaz çelik ham maddeden yapılmış olmalıdır, paslanma sorunu mutfağınızda hijyeni bozacaktır ve uzun süreli kullanım imkânı olmayacaktır.Ev mutfaklarında kullanılan bıçak sapları plastik kökenli olabildiği gibi ahşap malzeme de kullanılabilmektedir. Kaliteli malzemeden ergonomik sap rahat kullanım ve bıçağın ömrü için çok önemli kriterler arasındadır.İhtiyacınızı tam tespit ederek, ihtiyacınıza uygun model bıçak ve gerekli sayıda bıçak bulunan seti tercih etmelisiniz. 3 parçalı bıçak seti olduğu gibi 32 parçaya kadar alternatif sunan setler de bulunmaktadır.Yemek pişirme tecrübeniz ve kullanmayı özellikle sevdiğiniz malzemeler bıçak modellerini belirlemenizde yardımcı olacaktır; kesme, dilimleme ya da fileto işlemleri için farklı bıçak modeli gerekmektedir.

Çeyizlik Bıçak Seti Kullanım Alanları Nelerdir?

Çeyizlik bıçak setlerinde yer alan bıçak modelleri ve yan ürünler için kullanım alanları aşağıda özetlenmiştir, sağlanacak faydayı artırmak sizin hayal gücünüze kalıyor.

Set içi bıçaklar yardımıyla yemeğinizde kullanacağınız meyve ve sebzelerin tamamını ezilmeden, en doğru şekilde dilimleyebilir, istediğiniz şekil ve ölçüde doğrayabilirsiniz.Kırmızı et ve beyaz et çeşitlerinde sıyırma, doğrama, dilimleme için zorlanmayacaksınız, setteki bıçaklar ergonomik sap tasarımı ile rahatça işlem yapmanızı sağlayacaktır.Misafirlerinize meyve ikram tabağında şıklığı ve kalitesi ile meyve bıçakları eşlik edecektir.Salatalık, havuç gibi malzemelerin kabuklarını soymak için dişli soyacak kullandığınızda malzeme ziyan olmayacak ve siz zaman kaybetmeyeceksiniz.Spatula, hamur kesici, servis spatulası hamur işleri yaparken de servis ederken de büyük kolaylık sağlayacaktır, kalitesi ile görsel zenginlik katacaktır.Genişletilmiş setlerde yer almakta olan steak bıçak ve çatal seti ızgara et servisinde lezzet kadar önemli olan sunum tarzınızı yansıtacaktır.Peynir sunum seti, peynir dilimlerinin istediğiniz şekil ve ölçüde olmasını garanti ederken göz zevkine dokunacaktır.Satır ve et döveceği, özellikle kırmızı et sevenlerin, büyük et ürünlerinin işlenmesinde rahatlıkla çalışacağı parçalar olacaktır.Keskinliğini kaybeden bıçaklarınızı eski haline döndürmek için ev tipi bileyicinizi kullanıyor olacaksınız.  Bıçaklarınızın yerleşimi ve muhafazası için tasarlanan ahşap blok hem güvenli hem de şık, mutfak tezgahına çok yakışacak.

Çeyizlik Bıçak Seti Modelleri Nelerdir?

Çeyizlik bıçak seti modelleri farklı ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmış, içerikleri buna göre şekillendirilmiştir. Setler yemek yaparken ihtiyaç duyacağınız ana bıçak modelleri ile ek parçaların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.

Pirge Çeyizlik Bıçak Seti- 15 Parça; ahşap blok muhafaza, temel işlemlerinizin tamamında yardımcı olabilecek 5’li Ecco bıçak seti, 6’lı meyve bıçağı, ince dilimleme ustası dişli mutfak bıçağı, soyacak ve tatlı servisinde kullanımınız için spatulaPirge Çeyizlik Bıçak Seti Pure Line- 15 Parça; ahşap blok muhafaza, Pure Line bloklu bıçak seti 5’li, 6’lı meyve bıçağı- Pure Line bordo rengi saplı, soyacak, Pure Line dişli domates bıçağı, hamur işleri sunumu için şık spatulaPirge Çeyizlik Bıçak Seti Büyük- 22 Parça; ahşap blok muhafaza, kesme- dilimleme- doğrama işlemlerinde baş yardımcınız olacak Superior bloklu bıçak seti 6’lı, meyve tabağı sunumlarınıza özel 6 adet meyve bıçağı, 3 adet günlük kullanım amaçlı bıçak ve soyacak, hamur kesici- spatula- servis spatulası- mini servis paletinden oluşan 4’lü hamur işi seti, keskinliği sürdürülebilir yapan ev tipi bileyiciPirge Çeyizlik Bıçak Seti Deluxe- 22 Parça; ahşap muhafaza, tüm malzemeleri doğrarken, dilimlerken rahatlıkla kullanacağınız 5’li Deluxe bıçak seti, 6’ lı meyve bıçağı takımı, Deluxe  sebze bıçağı, kabukları bir çırpıda yok eden dişli soyacak, spatula ve dar kürek- hamur işleri sunumunda kolaylık ve estetikPirge Çeyizlik Bıçak Seti Mega- 32 Parça; şık ceviz muhafaza bloğu, mutfak malzemelerinin tamamını işleyebileceğiniz-sap kısmı alüminyum perçinli 5’li Profi bıçak seti, farklı mutfakları sevenlerin kullanmayı tercihi Santoku ve Fileto bıçağı, et servisi için 4’lü steak bıçağı seti, 6’lı meyve bıçağı seti, 3 adet günlük kullanım amaçlı bıçak ve soyacak, hamur işlerini sevenler için spatula- hamur kesici- servis paleti- pizza ruletinden oluşan 5’li set, peynir servisinde göz dolduracak 5’li peynir bıçakları, etini kendisi işleyenler için et döveceği ve satır, keskinliği korumak için bileyiciPirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme- 36 Parça; özel tasarım masif muhafaza, şef serisinden Classic bloklu 5'li bıçak seti- ergonomik alüminyum perçinli sap, 6’lı meyve bıçağı, ızgara et sunumlarınız için 4’lü steak çatal ve bıçak takım, Classic et çatalı, günlük kullanıma uygun 3’lü bıçak ve soyacak, zevkli sunumlar için 3’lü peynir servis takımı, Japon yemekleri yapmak için Santoku, kırmızı et profesyonelleri için satır ve et döveceği, daima keskin bıçaklar için masat

Pirge bıçaklar; yüksek karbonlu paslanmaz çelikten üretilmekte olup, yüksek güvenlik ve hijyen sertifikasına sahiptir. Set içi ürünler 5 yıl süre ile garanti kapsamındadır.

Çeyizlik bıçak seti fiyatları, set içeriği ürün özellikleri ve adetleri dikkate alınarak belirlenmektedir, her bütçeye uygunluk sağlanmıştır.

Çeyizlik bıçak setleri ihtiyacımızdan fazla parça içeriyor derseniz alternatif olarak Çantalı Bıçak Seti veya Bloklu Bıçak Seti kategorisindeki ürünleri de değerlendirebilirsiniz.

Çeyizlik Bıçak Seti Bakımı Nasıl Yapılır?

Setinizdeki parçaları aşağıdaki hususlara dikkat ederek kullanmanız sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.

İlk kullanım öncesi setin içindeki tüm parçaların sabunlu ılık su ile yıkanması ve kurulanması önemlidir.Kullanım sürecinde de bulaşık makinesinde yıkama yapılması önerilmez, basınçlı yüksek ısıdaki su ve yoğun kimyasal ürünler kesici ve sap bölümlerine zarar verecektir.Ahşaptan üretilen parçalar elde yıkanmalıdır, makinede yıkama yapılması halinde ahşap özelliklerini yitirecektir ayrıca hijyen kurallarına uygun değildir.Kullanım sonrası parçalar temiz olarak saklanmalıdır, yıkama sonrası yumuşak bir bez ile kurulanmalıdır.Bıçaklar amacına uygun kullanılmalıdır; donuk ürün kesme, uç kısım ile konserve açılması gibi işlemler kesici kısmı zedeler ve kullanılamaz duruma getirir.Tüm kesici parçalar kullanım sonrası dolap içi veya muhafazasında saklanmalıdır, özellikle çocukların ulaşabileceği şekilde konumlandırılmamalıdır.Kullanım yoğunluğuna bakarak, keskinliğini yitirmiş bıçaklar için bileme işlemi yapılmalıdır, bu işlem için ev tipi bileyici kullanılabilir.Bıçaklarınız kullanım süresini doldurduğunda paketleyerek metal geri dönüşüm kutusuna bırakınız, Pirge ürünlerinde geri dönüştürülebilir malzeme kullanılmaktadır.

Çeyiz Alışverişinizi Tamamladınız Mı?

Sayılı gün çabuk geçer, evlilik tarihi yaklaştığında çeyiz alışverişinizi tamamladığınıza emin olmalısınız. Mutfağınızda en çok ihtiyacınız olacak bıçak seti için henüz karar vermediyseniz çeyizlik bıçak seti modelleri sizi bekliyor, son kez gözden geçirip gecikmeden seçiminizi yapın. Seçiminiz mutfağınızda Pirge kalitesini size garanti ediyor, kullanım rahatlığı ile yemek yapmanın keyfine varacaksınız. En çok beğendiğiniz seti hemen buradan satın alabilirsiniz; siparişinizi oluşturun, sizin için hazırlansın.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade