PirgePirge

Çengel

81051
S Çengel Orta 13,5 cm
81052
S Çengel Büyük 17,5 cm
81045
S Çengel Nikel 8 mm
81040
Nikel Çengel 8 mm
81056
Paslanmaz Çengel 8 mm
81041
Nikel Çengel 10 mm
81055
Paslanmaz Çengel 10 mm
81046
S Çengel Büyük Nikel 10 mm
81053
S Çengel Büyük Paslanmaz 20 mm

Çengel

Kasapların ve profeyonel aşçıların etleri asarak üzerlerinde doğru bir işlem uygulamak için tercih ettiği çengeller boyutlarına ve özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilen Pirge çengel modelleri, taşıyabilecekleri ağırlıklara göre sınıflara ayrılır. Üretimlerinde farklı materyaller kullanılan kasap çengeli çeşitleri arasından kendi ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Pirge’nin uzman Ar-Ge ekibinin son teknolojiler ışığında özel olarak geliştirdiği ve kasaplar için özel üretilen çengellerin nikel ve paslanmaz çelik modellerini tercih edebilirsiniz. Pirge’nin titizlikle tasarladığı ve pek çok test aşamasından geçerek üretimine başlanan kasap çengel modellerini güvenlik noktasında hiçbir sorun yaşamadan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle ağır yükteki etlerin asıldığı çengellerin sağlam olması oldukça önemlidir. Hem kolay bir biçimde işlem yapmanız hem de güvenlik açısından problem yaşamamanız için Pirge’nin kaliteli çengellerini kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Kasap Çengeli Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Et yemekleri üzerine hizmet veren restoranların mutfaklarında ve farklı ağırlıkta etlere kesim işlemi uygulayan kasaplarda sıklıkla kullanılan çengelleri satın alırken belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle çengele asılacak ürünlerin ağırlıklarını önceden belirleyerek buna uygun bir çengel seçmeniz önemlidir. Bu sayede işleminizden doğru ve verimli sonuç alabilirsiniz. Ağırlığına uygun olarak tercih ettiğiniz çengele etinizi asarak hemen dilediğiniz uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. Farklı ebatları, üretim materyalleri ve çengel kalınlıkları bulunan zengin Pirge koleksiyonunu inceleyerek doğru modeli seçebilirsiniz.

Pirge’nin farklı ebattaki paslanmaz çengel ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu paslanmaz çengel modelleri kendi aralarında ikiye ayrılır. “S Çengel Paslanmaz Büyük 20 mm” olarak adlandırılan ürün, 13,5 ile 20 cm arasında değişen boyutlarıyla size seçme şansı sunar. Aynı zamanda geniş bir uygulama alanına sahip bu çengel, paslanmaz çelik materyali ile uzun süreli bir kullanım sağlar. S şeklindeki sade tasarımı ve ideal boyutları ile her mutfakta ve işletmede rahatça kullanabileceğiniz çengele etlerinizi kolay bir biçimde asabilirsiniz. Keskin uç bölümü sayesinde, et çengele asılırken zarar görmez. Çengele astıktan sonra uygun bir biçimde kestiğiniz etleri kıyma makinesi ile çekerek pişirmeye hazır hâle getirebilirsiniz. Makinenin parçalarına Pirge’nin kaliteli koleksiyonlarından göz atarak kıyma makinesi bıçağınızı yenileyebilirsiniz.

Çengellerin S biçimindeki tasarımının yanı sıra kancalı modeli de mevcuttur. “S Paslanmaz Çengel 10 mm” ürününde, asma kancasının ucundaki halkaya asılan aparatın iki ucu bulunur. Bu sayede iki tarafa da ayrı et parçaları asarak işleminize hız kazandırabilirsiniz. Bu özel tasarım 2 çengelli paslanmaz ürünün 13,5 ile 20 cm arasında değişiklik gösteren boyutlarından dilediğinizi seçerek işleminize başlayabilirsiniz.

Pirge’nin nikel materyalden üretilen kasap çengel çeşitleri de en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Nikel çengel modellerinin de farklı ebatları ve tasarımları bulunur. Yine S şeklinde tercih edebileceğiniz sade dizaynlı nikel çengeller, paslanmaz özellikleri ile mutfaklarınızda ve tezgâhlarınızda sağlıklı bir kullanım sunar. Keskin bir uç bölümüne sahip modelin “S Nikel Çengel 8 mm” ve “S Nikel Büyük Çengel 10 mm” çeşitleri bulunur. Bu modellerin boyutları ise yine 13,5 ile 20 cm arasında değişir. İki kancası ile fark yaratan nikel çengellerin de 8 mm ve 10 mm’lik iki ayrı boyutu ihtiyaçlarınız için size sunulur. Çift asma bölümü olan bu modeller pratik kullanımları ile uygulamalarınızda büyük kolaylık sağlar. Kancaların halka yardımıyla üst bölüme monte edildiği bu model ergonomik tasarımıyla da dikkat çeker. Çengele astığınız etleri dilediğiniz yöne kolayca çevirerek uygulamanıza devam edebilirsiniz.

Kasap Çengeli Nasıl Kullanılır?

Pirge’nin ikili ve tekli olarak tasarladığı nikel ve paslanmaz materyalden üretilen farklı boyutlara sahip kasap çengel çeşitlerini kullanırken ilk olarak güvenliğe önem vermeniz gerekir. Etin asılacağı alanın genişliğini ve etrafındaki eşyaları uygun bir biçimde ayarlandıktan sonra çengeli düzgün bir biçimde sabitlemeniz gerekir. Çengeli sabitleyeceğiniz alanın sağlamlığı da işlemi doğru yapabilmeniz için önemlidir. Ürünün baskı uyguladığınız anlarda bile düşmeyecek şekilde sabitlenmesi güvenlik noktasında önem taşır.

Çengeli sabitledikten sonra ucundaki sivri bölüme eti yerleştirebilirsiniz. Kavisli bir yapıya sahip olan bölüme kolay bir şekilde ürünü geçirdikten sonra işleminize başlayabilirsiniz. Eti çengel üzerindeyken dilediğiniz gibi çevirerek farklı alanlara da uygulama yapmaya devam edebilirsiniz. Çengeli kesim işlemi için değil etleri bir yerden başka bir yere taşımak için de kullanabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı materyali ile uzun yolculuklar esnasında bile ürün çengel üzerinde zarar görmez, sarsılmaz.

Pirge’nin kullanışlı ve pratik kasap çengel modellerini; ister evlerde, ister kasaplarda, isterseniz de et taşıyıcı tır ve kamyonlarda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Pirge’nin kasaplara özel ürettiği kıyma makinesi aynası ürününü de inceleyerek kaliteyi ayağınıza getirebilirsiniz.

Kasap Çengeli Nasıl Temizlenir?

Kaliteli malzemelerden üretilen çengel modellerini uzun yıllar kullanmak için önem vermeniz gereken bazı noktalar bulunur. Kasap çengelini, yapısı bozulmadan temizlemeniz gerekir. İşte çengellerin hijyenini sağlarken yapmanız gerekenler:

Paslanmaz kasap çengelini temizlerken nemli bir bezi bulaşık deterjanı ile köpürterek nazik bir şekilde işlem yapabilirsiniz.Yıkama esnasında çok soğuk ya da çok sıcak su kullanmanız ürünün yapısına zarar verebilir. Bu nedenle ılık su altında işlem yapmak en sağlıklısı olur.Et artıklarından özenle temizlediğiniz çengeli, ılık su altında deterjan kalıntısı bırakmadan durulamanız önemlidir.Temizlenen ürünü, ıslak bir kısım kalmayana kadar bez ya da peçete yardımıyla kurulamanız önerilir. Islak kalan çengel oksitlenerek paslanma belirtileri gösterebilir.Hijyen sağlama işlemi tamamen biten ürünü, tehlike teşkil etmeyecek biçimde kapalı bir alanda güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Kaliteli ve uzun ömürlü bir çengel edinmek isterseniz Pirge ayrıcalığına sahip geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. Kasap çengel fiyatları; materyaline, boyutuna ve kalınlığına göre değişiklik gösterebilir. Pirge’nin fiyat avantajlarından yararlanarak ihtiyacınıza en uygun çengeli hemen satın alabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade