PirgePirge
Pirge_uretim_NJT8837-copy 3.jpg
1 2.jpg
2.jpg

Ürünlerimizde Kullanılan Malzemeler

Bir bıçağın üretim yolculuğunda ilk adım, kaliteli çelikten geçer. Uzun ömürlü ve keskin bir bıçak elde etmek için paslanmaz çelik kullanmak temel prensiplerimiz arasındadır. Pirge Ailesi olarak; Almanya, Fransa ve İspanya menşeili en üst kalitede çelikleri tercih ediyoruz. Özellikle DIN 1.4116 olarak bilinen çelik türü, bıçaklarımızın uzun ömürlü olmasını ve paslanmazlık özelliği taşımasını sağlayan en sık tercih ettiğimiz malzemedir. Bu çelikler, özel formüllerle belirlenir ve üretim öncesinde titiz analizlerden geçirilir. Krom, karbon, korozyon dayanımı, silisyum, molibden gibi birçok önemli özelliği kontrol edilerek istenilen düzeyde olup olmadığı belirlenir.

DIN 1.4116 dışında, T5MoV ve Böhler N690 gibi üst segment çelikler de bıçak üretiminde kullandığımız diğer çelikler arasındadır. Bu çelikler, bıçağın önemli bir aşaması olan buzul-ısıl işlemde yer alan geniş sıcaklık aralıklarına uygun dayanıklılığa sahiptir.

Çeliklerin yanı sıra, bıçağın sapı da kullanıcının konforunu ve ergonomisini sağlamak adına büyük önem taşır. Plastik veya ahşap sap seçeneklerimiz ile, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarız. Plastik saplarımızda PP, ABS ve POM hammaddeleri kullanılırken; ahşap saplarımızda venge, kök ceviz, gül veya kompozit ahşap gibi yüksek kaliteli malzemeler tercih edilir.

Pirge Ailesi olarak; ürünlerimizi üretirken kalite ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Sizin için en iyisini sunmak için sürekli olarak malzeme ve üretim süreçlerimizi geliştiriyoruz.

Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade