PirgePirge

Santoku Bıçağı

36167
Profi Santoku Bıçağı 17 cm
37167
Gastro Santoku Bıçağı 17 cm
49009
Classic Santoku Bıçağı Oluklu 18 cm
32168
Elite Santoku Bıçağı 18 cm
71484
Deluxe Santoku Bıçağı 17 cm
38167
Ecco Santoku Bıçağı 17 cm
36168
Profi Santoku Bıçağı Oluklu 17 cm
37168
Gastro Santoku Bıçağı Oluklu 17 cm
71487
Deluxe Santoku Bıçağı Oluklu 17 cm

Santoku 

Pirge titan east serisi içinde yer alan santoku şef bıçağı modelinin boyları 160mm- 180 mm arasında olup uzak doğu mutfak kültürünün vazgeçilmez şef bıçağıdır. Temelde klasik şef bıçaklarına benzer görevleri yerine getirir. Aşağı doğru kesmek üzere tasarlanmıştır.  Kıyma işlemine değil, doğramaya yöneliktir.

 

Santoku Bıçak Nedir?

Pirge Santoku şef bıçağının formu klasik şef bıçaklarının tersi gibidir ancak onlardan daha hafif, kısa ve incedir. Batı tarzı şef bıçaklarına nazaran eğimi daha düşük, gövdesi daha yassıdır. Uç kısmı neredeyse dümdüzdür. Sap kısmı ile üst kenarı aynı hizadadır. Hava kanallı (oluklu) modellerinde kesilen sebzelerden akan sıvı dilimlerin bıçağa yapışmasını önler ve bu kanallar malzemeyi çok ince ve yumuşak kesebilir. Ayrıca bıçağın geniş yüzeyi sayesinde kesilen parçalar kolaylıkla taşınır ve toparlanır. 

Pirge santoku şef bıçağı yardımı ile doğu ve batı mutfağına özgü yemekler hazırlayabilir, avrupa bıçağı çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle wok tavada ( çok yüksek ateşte hızlı yemek yapılabilen özel bir tava-tenceredir.) yemek hazırlarken ve sushi bıçağı kullanır gibi dilimleme işinde çok işinize yarayacaktır. Hafif ve kontrolü kolay santoku şef bıçağı ile Et, tavuk, balık, sebze ve yeşillikleri de kolayca kesebilir, harika dilimler yapabilirsiniz. 

Japon ve Asya mutfağı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş olan Pirge santoku şef bıçağı, hassas inceltme işlemleri uygulanmış yüksek performanslı paslanmaz çeliklerden üretilmiştir. Özenle, iki kez bilenmiş ve parlatılmış kesici ağız yapısı ile D şeklinde doğal gül ağacı kullanılarak üretilmiş olan ergonomik sap yapısına sahiptir.

 

Santoku Bıçağın Bilenmesi

Kendi mutfaklarının ihtiyacına göre tek taraflı bilenmiş olan doğu tarzı bıçaklar özel olarak geliştirilmiş gereçlerle ( bileme taşı ) ya da bir profesyonel tarafından bilenmelidir. Bıçak bileme işlemini izleyebileceğiniz videolarımıza, Pirge. com’dan erişim sağlayabilirsiniz.

Santoku Bıçak Fiyatları

Santoku japon tarzı şef bıçaklarının fiyatı şu şekilde değişmektedir; kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından santoku şef ve diğer japon stili bıçak çeşitlerini inceleyebilir, ev ve profesyonel kullanımlar için bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade