PirgePirge

Et Doğrama Bıçağı

34621
Duo Et Doğrama Bıçağı Kıvrık 21 cm
34622
Duo Et Doğrama Bıçağı Kıvrık Oluklu 21 cm
37123
Gastro Kavisli Et Doğrama Bıçağı 21 cm
37124
Gastro Kavisli Et Doğrama Bıçağı Oluklu 21 cm
39620
Butcher's Kavisli Et Doğrama Bıçağı 26 cm
39610
Butcher's Pala Et Doğrama Bıçağı 25 cm
39025
Butcher's Biftek Bıçağı 30 cm
12108
Titan East Doğrama Bıçağı - Deba 15 cm
12118
Titan East Doğrama Bıçağı - Deba 15 cm Sol El
71317
Deluxe Doğrama Bıçağı 19 cm
35158
Titan East İncedoğrama Seti
31123
Gastro Pmg Edirne Ciğer Bıçağı 18 cm
31470
SultanPro Gül Saplı Et Doğrama Bıçağı 25cm
31471
SultanPro Gül Saplı Et Doğrama Bıçağı 30 cm

Et Doğrama Bıçağı

Etleri doğramak için doğru bıçağa sahip olmak oldukça önemlidir. Et üzerinde işlem yapmak için özel olarak üretilen doğrama bıçağı çeşitleri, günlük hayata işlevsellik kazandırır. Kasap, venge, duo ya da gastro gibi farklı isimlerle anılan bıçaklar, her türlü işlem için kullanabileceğiniz çeşitliliğe sahiptir. Doğramadan sıyırmaya ya da fileto yapmaya kadar çeşitli işlemlerde kullanabileceğiniz ürünler, mutfaklarınıza işlevsellik kazandırır. Günlük yaşantınızda etle çok fazla işlem yapıyorsanız doğru bir et doğrama bıçağı ile tariflerinizi pratik hale getirebilir, mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bazı modeller daha kavisli bir şekilde üretilirken bazıları daha dik bir yapıya sahiptir. Her biri et üzerinde farklı işlemleri yapmanıza yardımcı olan et doğrama bıçağı çeşitleri arasında istediğiniz ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Pirge güvencesiyle en iyi et doğrama bıçağı modellerine erişebilir, tariflerinizi kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz.

Et Doğrama Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Et doğrama bıçakları, dilimlemenin yanı sıra farklı işlemler için de kullanılabilir. Aşağıdaki listeden ürünlerin kullanım alanlarını inceleyebilir, sizin için uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Butcher’s olarak da isimlendirilen kasap bıçağı, oluklu ve oluksuz olmak üzere iki farklı tipte satışa sunulur. Dilimleme ve doğrama söz konusu olduğunda kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı başarır. Kesici kısmı, çok fazla güç sarf etmeden sert etleri doğramanızı kolaylaştırır.Gastro, daha kıvrımlı bir yapıya sahiptir. Hem pişmiş hem de çiğ etleri rahat bir biçimde dilimlemenize yardımcı olur. Oluklu olanlar, kesilen parçaların etin yüzeyine yapışmasını engelleyerek ekstra lekeler oluşmasının önüne geçer. Ayrıca oluklar sayesinde hafif bir yapıda olması da bıçağın öne çıkan tarafları arasında yer alır.Duo da diğerleriyle benzer şekilde oldukça keskin bir yapıya sahiptir. Duo serisi, usta şefler, kasaplar ve et hazırlamayı seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Mutfakta geçirdiğiniz süreyi minimize etmek için özel olarak üretilen model, keskinliği ve rahat tutuşuyla dikkar çeker.Pala şeklinde olan et bıçağı ise damla şeklinde bir uca sahiptir. Doğramanın yanı sıra delme, oyma ya da kazıma gibi işlemler için de pala şeklindeki et doğrama bıçağı tavsiye edilir.  

Buzul işlem desteğiyle sertleştirilmiş ve güçlendirilmiş modeller, kolay kolay yıpranmadığı için de kullanıcılarının beğenisini kazanır. Karbon oranı yüksek olan bıçaklar, sağlam yapısıyla da muadillerinden sıyrılmayı başarır. Kaliteli malzemesi sayesinde dikkatli olunduğunda uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Ergonomi kriterleri dikkate alınacak biçimde tasarlanan sapları sayesinde doğrama bıçakları, herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılabilir. Ele iyi bir biçimde oturan, hareket kabiliyetini kısıtlamayan ve konfor sağlayan bıçaklar, geniş kullanım alanıyla da kullanıcılarına avantajlar sunmaya devam eder. Kavisli, oluklu ya da pala şeklindeki bıçakları inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, işlemlerini pratik hale getirebilirsiniz. Et doğrama bıçağı modelleri ve fiyatlarını Pirge üzerinden inceleyebilir, kaliteye ulaşılabilir fiyatlarla sahip olabilirsiniz.  

Et Doğrama Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Bıçaklar dikkatli bir şekilde temizlendiğinde keskinliğini ve kalitesini koruyarak kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım ömrü sağlar. Temizleme işlemine dikkat ettiğinizde bıçaklardan alabileceğiniz maksimum verimi alabilir, istediğiniz keskinliği korumalarını sağlayabilirsiniz. Özenli bir şekilde iki defa bilenen ve parlatılan kesici ağza sahip olan modelleri temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kısacası:

Satın aldıktan sonra kullanmadan önce bıçaklarınızı ılık suyla temizlemeniz ve ardından bezle kurulamanız önerilir. Sadece suyla temizleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.Bulaşık makinesindense bıçakları elde yıkamanız önerilir. Bulaşık makinesindeki yüksek hızdaki su, yüksek sıcaklık ve deterjanların ağır kimyasalları, bıçakların yapısını bozabilir. Hem ağız hem de sap kısmı bulaşık makinesinde deformasyona uğrayarak etkinliğini kaybedebilir.Kullandıktan sonra bıçaklarınızı temizleyerek üzerinde oluşabilecek lekeleri engelleyebilirsiniz. Ilık su ve az sabunla birlikte bıçaklarınızı temizleyerek parlaklığını koruyabilirsiniz.Et dilimleme işleminin ardından bıçaklarınızı hemen temizleyemediyseniz ve üzerinde katı kalıntılar kaldıysa temizleme işlemine başlamadan önce bıçakları ılık su içinde bekletmeniz gerekir. Ilık su, kalıntıları yumuşatarak daha rahat bir şekilde temizlemenize yardımcı olur.Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra bıçakların kurulanması önerilir. Her ne kadar paslanmaz bir yapıda olsa da bıçakların ıslak bırakılmaması gerekir.

Kolay bir şekilde temizlenebilmesi, et doğrama bıçaklarının öne çıkan tarafları arasında yer alır. Ayrıca özenli bir şekilde temizlendiğinde parlaklığını uzun süre korumayı başaran ürünler, canlılığını koruduğu için de kullanıcılarının beğenisini kazanır. Bıçakların yanında et çatalı satın aldığınızda aynı temizleme işlemlerini uygulayarak ürünlerin sağlamlığını muhafaza edebilir, uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Pirge güvencesi altında temizlenmesi kolay olan bıçaklara kısa süre içinde erişebilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

Et Doğrama Bıçağı Nasıl Bilenir?

Temizliğinin yanı sıra et doğrama bıçakları kolay bir şekilde bilenmesiyle de kullanıcılarına avantajlar sunar. Ek olarak satın alabileceğiniz masatla beraber ürünleri istediğiniz gibi keskinleştirebilir, etkinliğini uzun süre boyunca koruyabilirsiniz. Bileme işlemini yapmadan önce bıçakların iyi bir şekilde temizlenmesi oldukça önemlidir. Aksi halde üzerindeki kalıntılar bileme işleminin verimliliğine zarar verebilir. Bıçakların temiz olduğundan emin olduktan sonra keskinleştirme işlemine geçebilir, ürünleri istediğiniz duruma getirebilirsiniz. Bileme işlemi bittikten sonra masatı silmeniz ve ardından kurulayarak kaldırmanız önerilir. Parlatılmış ve bilenmiş kesici ağızlara sahip olan ürünler, kullanıldıkça keskinliğini kaybetse de kolay bir şekilde bilendiği için istediğiniz sonuçları elde etmenize imkan tanır. Belirli aralıklarla bıçaklarınızı bileyerek onlardan her an istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Et endüstrisi için özel olarak üretilen modeller, şeflerden ev aşçılarına kadar herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanır. Etler üzerinde işlem yapmak ve doğrama ya da kemikten sıyırma gibi işlemleri yapmak için bıçaklardan yardım alabilirsiniz. Et doğrama bıçağı fiyatları ve modellerini Pirge üzerinden inceleyerek bütçenize uygun olan kaliteye kısa süre içinde ulaşabilir, et üzerinde dilediğiniz işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade