PirgePirge

Soğan Bıçağı

38060
Ecco Soğan Bıçağı 19 cm
38061
Ecco Soğan Bıçağı 23 cm
71128
Evde Kolay Kebap Seti - Kıyma ve Soğan Bıçağı
34060
Duo Soğan Bıçağı 19 cm
34061
Duo Soğan Bıçağı 23 cm
35155
Ecco Soğan Bıçak Seti
32060
Elite Soğan Bıçağı 19 cm

SOĞAN BIÇAĞI

Ülkemizin tüm bölge mutfaklarında sıklıkla kullanılan bıçaklar, mutfak adına bir çok alanda kullanıcılara kolaylık sağlar. Ergonomik yapısı ve şık tasarımıyla mutfak gereçlerinin olmazsa olmaz malzemeleri arasında yer alır. Son dönemler de ekranlarda görülen dünyaca ünlü pek çok mutfak şefinin elinde görülen farklı formalara sahip bıçakları sayesinde mutfaklara renk katan pek çok seçim evlerde de sıklıkla tercih edilir. Farklı formlarda görülen ilgi çekici mutfak soğan bıçakları ile yemek yapmak daha keyifli bir hal alabilir.

Mutfaklara renk katan ilginç tasarıma sahip bıçaklar ile siz de mucize kesimleri hızla yapabilirsiniz. Soğan bıçaklarının keskin yapısı standart mutfak bıçaklarını geride bırakır. El ve bilek konforunu da göz önünde bulunduran bir bıçak seçimi yaparak uzun süreli kullanımlarda el ve bilek sağlığı kontrol altına alınabilir. Siz de özenle üretilmiş kaliteli soğan bıçağı seçimi yaparak; mutfakta doğranması en zor gıdaları parçalayabilir, sarımsak gibi ürünleri ezebilir hatta künefe katmer servisleriniz de farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Soğan Bıçağı Özellikleri

Çelik kaplama, dövme, damgalama gibi yöntemlerle üretilen soğan kesme bıçakları pek çok zahmetli aşamadan geçer. Çeliğin ısıtılması sonucu üretilen dövme bıçaklar daha ağır ve kalındır. Bu sayede dengeli ve güçlü tutuş sunar. Üretimi uzun zaman aldığı için maliyeti biraz daha fazla olsa da şeflerin ve mutfak bıçağı severlerin sıklıkla tercih ettiği özel ürünler olarak bilinir.

İnce ve düz forma sahip bıçaklar genellikle damgalama yöntemi ile üretilir. Küçük eller için kolay kullanım avantajı sunar. İnce formu sayesinde bıçak tutuşu daha fonksiyoneldir. Aşırı güç kullanımının önüne geçtiğinden damgalama işlemi ile üretilen soğan dövme bıçakları küçük mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Siz de kısa sürede pratik soğan doğrama işlemi yapabilmek için Pirge’nin sunduğu çeşitler arasından uygun fiyatlı seçimler gerçekleştirerek, hızlı ve özel yemeklere imza atabilirsiniz. Plastik hammadde içeren bıçak sapları diğer hammaddelere göre kolay temizlenir. Ancak, suya karşı hassastır. Daha düşük maliyetle satın alınabileceği gerçeği söz konusu olduğundan soğan kesme işini kolaylıkla yapabilmek için ev içi kullanımlarda tercih edilir. Dayanıklılığı ile dikkat çeker.

Soğan Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kullanım alanı göz önünde bulundurulurEl uyumu önem taşırKüçük el yapısına sahip olanların daha ince yapıda bir bıçak tercih etmesi gerekirKeskin uçlu seçimler kısa sürede kesim yapmayı sağlarKaliteli ürünleri uygun fiyata tercih ederek mutfakta keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Kesici tarafın baş kısmının fonksiyonelliği sayesinde tahtaya yaslanır, bu sayede bıçağı hareket ettirmeden kullanım kolaylığı bileği yormaz. Temizliği de bir o kadar kolay olan soğan kesme bıçakları yemek yapmayı tutkuya dönüştürenlerin gözdesi olmayı başarmıştır. Siz de tutkuyla yemek hazırlamak için soğan bıçaklarının farklı formlarını tercih ederek mutfaklarınıza hava katabilirsiniz.

Temiz ve kolay kesim yapabilmek için iyi kesim yapan bir bıçak tercih etmek önem taşır. Şayet uzun yıllar soğan bıçağı kullanımı hedefleniyor ise kaliteli seçimden taviz verilmemesi gerekir. Pratik kullanımlar için tek yönlü olarak kullanılan mutfak bıçağı tercih edilebilir. Çift eğime sahip soğan bıçakları daha ziyade ev kullanımları için pratiklik kazandırır. Bakım yaparken çift taraflı bıçağın bilenmesi tek taraflı soğan bıçağına göre daha uzun sürebilir. Soğan bıçağı kullanım aşamasında konforlu sap seçimine dikkat etmek gerekir. Ahşap malzeme kıyma bıçağı yapımında da sıklıkla kullanılır.

Soğan Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Mutfak denildiğinde akla ilk gelen araç gereçlerden biri soğan kesme bıçağıdır. Yemek hazırlanma aşamasında kullanılması nedeniyle farklı çeşitlerde kullanımı giderek artmaktadır. Yemeğin yapım aşamasın da soğan bıçağının, ister profesyonel ve isterse amatör olsun kullanımı gereklidir. Kesme ve doğrama işi doğru bıçak seçimi sayesinde soğan bıçağı ne işe yarar sorusunun da cevabı kolay hale gelebilir. Pek çok mutfakta görülebilen tek tip bıçaklar yüzünden kesim işlerinin zorlaştığını görebilirsiniz.

Yemek yapmayı kolaylaştıran pratik aletlerin tercihi ile mutfakta geçireceğiniz zamanı azaltabilirsiniz. Son yıllarda gelişen teknoloji ile doğru kıyma bıçağı kullanımının önemini anlayan tüketici sayesinde, farklı tür bıçak çeşitlerinin önemi artmaya başladı. Böylelikle farklı alanlar için farklı kullanımların olması gerekliliği bilinci sayesinde işlerin kısa sürede tamamlanması sağlanabilir. Her geçen gün artan bıçak türleri arasına giren soğan doğrama bıçağı ile dilimleme işlemini kısa sürede tamamlayarak kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Soğan Bıçağı Türleri

Bıçaklar kıvrımlı, düz, bilenmiş ve honlanmış gibi farklı türlerde görülür. Eğimli ve açılı olan bıçaklar keskinliği ifade eder. Bıçak söz konusu olduğunda güç önemlidir. Bıçağın gücü tek taraflı bilenmesi ile doğru orantılıdır. Tek eğime sahip soğan bıçakları daha keskin ve küçük boyutlara sahip olduğu için daha işlevsel görülür. Tek eğim sayesinde soğanları yüksek kalite ile dilimlemek kolay hale gelir. Soğan bıçağı kullanımı söz konusu olduğunda hız ve hassasiyet ön planda tutulur.

Mutfakta sıklıkla yaptığımız bir işlem olan soğan doğrama işlemi, satıra benzer farklı formlarıyla daha hızlı ve pratik sunum imkânı sağlar. Kesici bölümü diğer bıçaklara göre daha geniş tasarlandığından kısa sürede ürünleri bir araya toplar. Soğan kesme bıçağı soğan dışında, bir çok sebze ve meyveyi hatta kek dilimlemeyi kolaylaştıran geniş bir kullanım olanağı sunar. Mutfakta uzun süre vakit geçirmeyi sevenler için ise, tutuşu kabiliyeti açısından eli kavrayan özelliğe sahip olanlar tercih edilir.

Soğan Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Bıçak tutuş eline göre sağ ve sol ele alınırİşaret parmağı düz bir şekilde bıçak ağzına yaslanırDiğer 4 parmak ile bıçağın sapı kavranırDoğranacak ürünü doğrama tahtasına alınırBoş elinizle doğranacak ürünü tutulurİşlem esnasında kaza yaşamamak için, parmak uçları tutulan ürün ile birlikte hafif içe eğimli olacak şekilde konumlandırılırÜrün üzerinde yapılacak ileri geri hareketle doğrama işlemi tamamlanır

Keskin Soğan Bıçağı Fiyatları

Keskin bir soğan soyma bıçağı ile zor bir yemeği ile pratik ve zevkli hale getirmek mümkün olabilir. Malzemelerin istenen forma getirilmesini sağlayan keskin bıçak kesim işlemini kolaylaştırır. Bıçak seçimi yaparken ağırlığını da göz ardı etmemek gerekir. Bıçağın ağır ve hafif olanları bulunur. Kısa süreli pratik işlemler için hafif soğan soyma bıçakları tercih etmek önem taşır. Et ve ağır malzeme doğranması gerekiyor ise kesim kolaylığı açısından daha ağır bıçak tercih edilmesi doğru olur.  Keskin soğan bıçakları ile hızlı menüler hazırlayabilmek için siz de Pirge’nin farklı çeşitleri arasından kaliteli tercihler yapabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade