PirgePirge

Kalkan Bıçağı

61090
Paslanmaz Kalkan Satırı 18,5 cm

Kalkan Bıçağı

Profesyonel şeflerin mutfaklarında mutlaka yer bulan kalkan bıçağı balık bıçakları arasında yer alır. Tasarımı, kullanım amacı, keskinliği, üretim materyali gibi özellikleri sayesinde kalkan balığının kolayca temizlenmesine yardımcı olur. Özel tasarımı sayesinde kullanım esnasında bilek ve el konforunu sağlar. Kalkan bıçağı, balığı parçalamak, bölmek ve sunuma hazırlamak için kullanılır. Son derece keskin yapısı sayesinde kalkan balığını pratik bir şekilde kesebilir, doğrayabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Mutfakta yemek yapmayı konforlu ve pratik hale getirebilirsiniz.

Kalkan Balık Bıçağı Özellikleri

Pirge kalkan balık bıçağı paslanmaz çelik materyal kullanılarak üretilir. Ar-Ge ekibinin çalışmaları sonucunda ortaya çıkan kalkan bıçağı DIN 1.4034 kalitesine sahiptir. 5 yıl paslanmaz çelik garantisi bulunur. Özellikle deniz mahsülleri yapmayı seven insanların işini kolaylaştıran bir bıçaktır. Kalkan balığını kolay bir şekilde temizlemek ve doğramak için kullanılır. Şeflerin mutfaklarında sık tercih ettiği bıçaklar arasında yerini alır. Ergonomik tasarımı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Satır görünümüne sahip olan bu bıçağın sap kısmı beyaz renkte üretilir. Kaymayan yapıya sahip olduğu için el yardımıyla kolaylıkla kullanılabilir. Kaliteli sap üretimi ve keskin yapısı sayesinde mutfakta pratikliği yaşatır.

18,5 cm boyutunda üretilen özel bir bıçak türüdür. İspanyol çeliği ile üretilen bu bıçak türü, uzun süre keskinliğini korur. P+ keskinlik ömrüne sahip olduğu için uzun süre mutfağınızda kullanabilirsiniz. Hobi olarak yemek yapan kişilerden profesyonel olarak çalışan şeflere kadar birçok insanın kullanabileceği özel bir bıçaktır. Kaliteli yapısı, ergonomik tasarımı, konforlu kullanımı gibi özellikleri ürünün tercih edilirliğini artıran etkenlerdir. Deniz mahsullerinden enfes sofralar hazırlamak ve kalkan balığını kolayca doğramak, temizlemek ya da sunumunu yapabilmek için tercih edebilirsiniz.

Kalkan Bıçağı Modelleri

Bıçak çeşitleri sayesinde birçok gıdayı kolayca doğrayabilirsiniz. Bu sayede mutfağınızda farklı dünya lezzetlerini deneme fırsatını yakalayabilirsiniz. Deniz mahsullerinden et yemeklerine kadar birçok lezzeti mutfağınızda deneyebilmek için bıçaklara ihtiyaç duyarsınız. Gıdaların sertlik dereceleri, formları, temizlenme şekilleri gibi birçok farklılıkları vardır. Bu yüzden de farklı bıçak modellerine ihtiyaç duyulur. Mutfakta ihtiyaç duyulan, kolaylığı sağlayan özel bir bıçaktır.

Kalkan bıçağının tek bir modeli vardır. Satır şekline sahip olan bu bıçak sayesinde kalkan balığı kolayca doğranabilir ve temizlenebilir. Kasapların daha sık kullandığı bir bıçak olmasına rağmen günlük hayatta kalkan balığı pişirirken evlerde de kullanılabilir. Ergonomik tasarımı sayesinde kullanım kolaylığını ön plana çıkarır. Uzun sapı ve satır kısmına sahip bir tasarımı vardır. Kalkan balığını hazırlamak için kullanılan özel bir modeldir. Kalkan balığına uygun şekilde tasarlandığı için sadece kalkan balığını temizlemek ve doğramak için kullanılması önerilir. Kalkan bıçağı modellerine Pirge kalitesi ile ulaşabilir ve en zor gıdaları bile kolayca kesebilmenin avantajından yararlanabilirsiniz.

Kalkan Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Kalkan bıçağı kullanımı oldukça kolaydır. Kalkan balığını temizlemek, doğramak ve servis etmek için kalkan bıçağı şu şekilde  kullanılır:

İlk olarak aldığınız yeni bıçağı ılık sabunlu su ile yıkamanız gerekir.Bıçağın üst kısmı sol ya da sağ el ile kavranmalıdır.Bıçak kullanırken destek alacağınız parmakların keskin tarafta olmadığına dikkat etmeniz gerekir.Fazla güç uygulamadan kalkan balığını temizlemeye başlayabilirsiniz.Bıçak kontrolünü bileğiniz ile yapmanız gerekir. Böylelikle bıçak kullanımı kolay ve konforlu hale getirebilirsiniz.Balığı doğrarken bıçağı aynı yükseklikte tutmak önemlidir. Bu sayede aynı büyüklükte eşit parçalara sahip olabilirsiniz.Kalkan bıçağı çeşitleri balık bıçakları arasında yer aldığı ve geniş yüzeye sahip olduğu için yatay şekilde de kolaylıkla kullanılabilir.

Kalkan Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalkan balık bıçağı alırken şu noktalara dikkat edilmesi gerekir:

Bıçak boyutu tüm bıçaklarda dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Pirge kalkan bıçağı 18,5 cm’lik ideal boyda üretilir.Kalkan bıçağı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta keskinlik seviyesidir. Pirge kalkan bıçağı P+ keskinlik seviyesi sayesinde uzun süre kullanıma uygundur.Paslanmaz çelikten üretilmesine dikkat edilir. Paslanmaz çelikten üretilen bıçaklar daha kalitelidir.Sap kalitesi de bıçaklarda dikkat edilen etkenler arasında yer alır. Kaymaz yapıda tasarlanan bıçaklar kullanım kolaylığını artırır ve olası kötü durumların önüne geçer.Bıçağın uzunluğu da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Kalkan bıçağının uzun olması kullanım kolaylığını artırır.Bıçağın satırı andıran bir forma sahip olması gerekir. Böylelikle yan yatırarak daha rahat kullanılır ve kalkan balığını temizlemeyi kolaylaştırır.

Kalkan Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Mutfakta kullanılan her bıçak hemen hemen aynı yöntemle temizlenebilir. Balık bıçağı kategorisinde yer alan kalkan bıçağını temizlemek de oldukça basittir. Bıçağınızı elde, ılık su altında ve çizmeyecek bir bez ile yıkamanız gerekir. Nazik şekilde temizleyerek elinize ve bıçağa zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Temizlik işlemi esnasında su ayarını çok soğuk ya da çok sıcak yapmamaya dikkat etmelisiniz. Ilık su ile yıkayarak çelik malzemenin zarar görme ihtimalini azaltabilirsiniz. Yıkama işlemi bittikten sonra bıçağı hemen kurutmanız da bıçağın uzun süre kullanılabilmesi için önemlidir. Keskinliğin ve kullanım ömrünün azalmaması için bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmez.

Kalkan Bıçağı Fiyatları

Kalkan bıçağı fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir. Kalkan bıçakları, kalkan balığını temizlemek ve doğramak için üretilen özel bıçaklardır. Tek bir modele sahip olan bu bıçak boyut, çelik kalitesi, keskinlik derecesi, kullanım ömrü gibi birçok etkene göre fiyat değişikliği yaşar. Balık bıçakları arasında yer alan bu ürünü inceleyebilirsiniz. Kalkan balığını daha kolay temizlemek ve doğramak için tercih edebilirsiniz. Balık bıçaklarına ilginiz var ise kalkan bıçağını incelerken suşi bıçağı, lakerda bıçağı, fileto bıçağı gibi modellere de göz atabilirsiniz. Pirge kalitesini tercih ederek mutfağınızda konforu, pratikliği ve kolaylığı yakalayabilirsiniz. Pirge kalitesini yansıtan bıçak çeşitlerine göz atarak balık bıçağı kategorisindeki ürünlerin avantajlı fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade