PirgePirge

Pizza Bıçağı

81104
Creme Pizza Ruleti 10 cm
70104
Creme Home Pizza Ruleti 6,5 cm

Pizza Bıçağı

Siz de hazırlamış olduğunuz pizzaları en uygun şekilde servis edip hem kendinize hem de misafirlerinize enfes bir ziyafet çektirmekten yana iseniz çıtır çıtır pizzalarınızı dilimlemek için ihtiyacınız olan kaliteli bir pizza bıçağı olacaktır. Birinci sınıf pizza bıçakları özel sap yapıları sayesinde iyi bir tutuş ve kavrama sağlar. Ayrıca kullanım sonrasında bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilirler. Pirge’nin, Creme Pizza Ruleti adıyla satışa sunduğu pizza kesme bıçağı ile yalnızca pizza değil hamur ve böreklerinizi de istediğiniz formda kesebilirsiniz.

Pizza Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Mutfak profesyonellerinin en çok dikkat ettikleri hususlardan biri de ortaya nefis lezzetler çıkartmanın yanı sıra göze hitap eden etkili sunumlarla yemek yeme aktivitesini adeta görsel bir şölene dönüştürmektir. Bu bağlamda bir yemeğin yalnızca lezzeti değil nasıl sunulduğu da büyük önem taşır. Şayet pizza yapıyorsanız düzgün şekilde dilimlenmiş pizzaların yerine parçalanmış dilimlerin olduğu bir tabağı servis etmek elbette ki hoş olmayacaktır. Yapacağınız pizzaların lezzetini muhteşem sunumlarla desteklemek için ise bazı farklı bıçak modellerine ihtiyacınız vardır. Hamur pizza börek kesme bıçağı olarak da adlandırılan bu bıçak modelleri ile herkesin bildiği üçgen pizza dilimleri veya kusursuz börek dilimleri yapmak hiç de zor değildir. Peki, pizza, börek ve hamur işlerinizi lezzetlendirecek ayrıca da sunumunuza renk katacak olan pizza bıçağı modelleri nelerdir?  

Silindir tipi pizza bıçaklarıPastacılar için pasta bıçağı ve palet bıçağı modelleriHamur işleri yapmaktan hoşlananlar için hamur kazıyıcı modellerSpatulalarBörek bıçağı modelleri.

Birbirinden lezzetli pizza, börek ve hamur işleri yapıyor ancak kesim konusunda zorluklar yaşıyorsanız yukarıdaki pizza bıçağı modelleri sunumlarınızı istediğiniz gibi yapmanızı sağlayacaktır.

Pizza Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Profesyonel bir mutfak emekçisi veya ev hanımı olun hiç farketmez yaptığı yemeklerin bir lezzet şölenine dönüşmesini herkes ister. Ancak muhteşem lezzetleri ortaya çıkarabilmek için yemek tariflerinden daha fazlasına ihtiyacınız var. İşin püf noktası olarak da adlandırılan bu hususların en başında şüphesiz doğru yerde doğru bıçak kullanımı gelmektedir.

Pizza bıçağı, dilimlenerek sunumu yapılan bu yiyeceğin düzgün bir şekilde kesilebilmesi için kullanılır. Genelde üçgen şeklinde dilimlenerek sunuma hazır hale getirilen pizza şayet düzgün kesilmezse tüm albenisini yitirir.Silindir şeklinde tasarlanan pizza kesme bıçağı modelleri olduğu gibi hazırladığınız böreklerin servis edilmeden önce uygun şekilde kesilmesini sağlayan börek bıçakları da mevcuttur.Bunun yanında hamur kesme işlemlerinde kullanılan pizza bıçağı modelleri de bulunmaktadır. Hamur bıçakları genellikle kaşarlı pizzaları dilimlemek için kullanılıyor olsalar da bu bıçaklar, esasen hamuru keserken kıvamınının bozulmadan parçalara ayırılması için tasarlanmıştır.  

Pizza Bıçağı Nasıl Kullanılır?  

Hamur, pizza börek kesme bıçağı, genelde yarım ay veya daire şeklinde tasarlanan keskin bir bıçaktır. Bu bıçaklar yuvarlanarak kesim yaptıklarından yiyeceklerin dağılma ve ezilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Kolay, düzgün ve eşit parçalarda kesim yapmak istiyorsanız;

Geniş ve keskin bıçaklı bir pizza bıçağı kullanmalısınız.Kestiğiniz pizza dilimlerini düzgün bir şekilde tabaklara koyabilmek için spatula veya pizza makası gibi özel bıçaklardan da yararlanabilirsiniz.Pizza en az dört parça olacak şekilde eşit porsiyonlu ve bisiklet tekerleğinin tellerine benzer şekilde kesilmelidir.Yaygın olmayan bir kesim şekli olsa da pizzayı kare şeklinde de kesebilirsiniz. Kare şeklinde yapılan bir kesimde de önemli olan eşit parçalar halinde kesme işlemini yapmaktır.Özellikle dolgu malzemesi fazla olan pizzalarda bıçağın malzemeyi yakalamaması ve malzemenin yana doğru kaymaması için bıçağın hızlı bir şekilde yüzey üzerinde hareket ettirilmesi önemlidir.

Hamur Pizza Börek Kesme Bıçağı Modelleri

Her mutfağın olmazsa olmaz ürünlerinden olan bıçaklar günden güne artan fonksiyonlarıyla mutfaklardaki en vazgeçilmez yardımcılardan biridir. Bursa’da 1879 yılından beri üstün kalite bıçaklar üreten Yeşilyayla Kesici Aletler, Pirge markası altında en kaliteli hamur pizza börek kesme bıçağı modellerini beğenilerinize sunar. Pastacılar, hamur işlerine düşkün pizza ve börek müdavimleri onlarca farklı tasarımla dikkat çeken Pirge modellerini ergonomik sap ve farklı boyut seçenekleri ile temin edebilirler.  

Palet Bıçakları: Pirge’nin palet bıçağı modelleri pasta paletlerinin formlarına uygun olarak yuvarlak, küt ve kıvrık ağızlı olarak tasarlanmıştır. Boyları 120 mm ile 350 mm arasında değişmektedir. Pasta, trileçe ve benzeri hamur işi ürünlerin üzerine krema, şanti, ganaj ve sosları eşit şekilde dağıtmanızı sağlar. Hijyenik bir yapıya sahip olan palet bıçak modellerini aynı zamanda servis ekipmanı olarak da kullanabilirsiniz.Hamur Kazıyıcı:Pirge’nin hamur pizza börek kesme bıçağı modelleri arasında yer alan hamur kazıyıcı bıçakları, 85 mm ile 120 mm arasında değişen boylara sahiptir. Hamur kazıyıcı bıçaklar ile hamur kesebilir, kazıyabilir, pastalarınızın üzerine döktüğünüz kremayı düzleştirebilir ve kolay bir şekilde tatlı servisi yapabilirsiniz.Spatulalar:Pirge’nin pizza bıçağı modelleri arasında yer alan spatula bıçakları ile artık hamur işi ve pastalarınızı servis etmek çok daha kolay. Farklı ihtiyaçlar düşünülerek çeşitli boy ve ağız yapısı seçenekleri ile üretilen spatula modelleri pastacılık ve unlu mamüller sektörünün geniş ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.

Pizza Bıçağı Fiyatları

Farkı birtakım değişkenlerin bir araya gelmesiyle pizza bıçağı fiyatları belirlenmektedir. Bıçak üretim endüstrisinde kullanılan çeliğin içeriğinin zenginliği pizza bıçağı fiyatları açısından asli öneme sahiptir. Örneğin; karbon, silisyum, krom, molibden, vanadyum vb. kullanılarak yapılan bıçakların fiyatları doğal olarak diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. Bunun yanında çeliğin ölçüsü, bıçağın tasarımı, sap kısmında kullanılan çeliğin uzunluğu, malzeme kalitesi ve işçilik gibi faktörlerden de pizza bıçağı fiyatları etkilenmektedir.

Pirge pizza bıçağı modellerinden bütçenize en uygun modeli seçerek yüksek bir mutfak deneyimi için alışverişe başlayabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade