PirgePirge

Et Dilimleme Bıçağı

38312
Ecco Dilimleme Bıçağı 18 cm
38313
Ecco Dilimleme Bıçağı 20 cm
34312
Duo Dilimleme Bıçağı 18 cm
34313
Duo Dilimleme Bıçağı 20 cm
34314
Duo Dilimleme Bıçağı 25 cm
37311
Gastro Dilimleme Bıçağı 16 cm
37312
Gastro Dilimleme Bıçağı 18 cm
37313
Gastro Dilimleme Bıçağı 20 cm
37314
Gastro Dilimleme Bıçağı 25 cm
37331
Gastro Jambon Bıçağı 36 cm
35002
Butcher's Dilimleme Bıçağı 18 cm
35003
Butcher's Dilimleme Bıçağı 20 cm
35006
Butcher's Dilimleme Bıçağı 23 cm
35007
Butcher's Dilimleme Bıçağı 26 cm
35008
Butcher's Dilimleme Bıçağı 29 cm
36313
Profi Dilimleme Bıçağı 20 cm
36331
Profi Jambon Bıçağı 36 cm
49003
Classic Dilimleme Bıçağı 18 cm
12106
Titan East Dilimleme Bıçağı - Nakiri 16 cm
71482
Deluxe Doğrama Bıçağı 16 cm
Daha Fazla Göster

Et Dilimleme Bıçağı

Mutfaklarda pişirilen yemeklerin ana malzemelerinden biri olan etler için özel tasarlanan bıçaklar, lezzetli ürünler ortaya çıkarmanızı sağlar. Pişmiş veya çiğ et ürünlerini kesmek, doğramak, dilimlemek ve yüzmek için geliştirilen et dilimleme bıçağı modelleri Pirge kalitesi ile mutfaklarınızda yerini alır. Hem ev mutfaklarında hem de profesyonel restoran veya kafelerde kullanıma uygun bu bıçaklar, ergonomik tasarımları ile dikkat çeker. Farklı sap ve uç uzunluklarında kullanıcılara sunulan bu üstün kalitedeki ürünler, amaçlarına uygun olarak mutfaklarda yerini alır. Pirge’nin farklı serilerle sunduğu et dilimleme bıçağı çeşitlerini; şefler, kasaplar, yemek tutkunları, gastronomi öğrencileri ve profesyonel aşçı olmaya hazırlananlar gönül rahatlığı ile satın alabilir. Sadece et değil sebze de doğrayıp dilimleyebileceğiniz bu ürünleri tercih ederek mutfağınıza kalite getirebilirsiniz. Pirge’nin ayrıcalıklı bıçak koleksiyonlarını inceleyerek tüm bu kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Et Dilimleme Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Et ve et ürünleri mutfaklarda çok kullanılan bir malzeme olduğu için bu besini hazırlarken yararlanılan aletlerde değişkenlik gösterebilir. Pirge’nin 5 yıl garantili Alman çeliği kullanarak geliştirdiği Ecco serisi bıçakları, farklı kullanım alanlarına sahiptir. Boyutları 18 ve 20 cm uzunluğunda tasarlanan bu seriye ait et dilimleme bıçakları geniş renk skalasına sahiptir. Ecco serisi dilimleme bıçaklarının; sarı, siyah, kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve kahverengi gibi farklı renkleri bulunur. Dilerseniz dekorasyonunuzla uyum sağlayan ürünü seçerek mutfağınızda bütünlük oluşturabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan ebata karar verdikten sonra, sebze ve etleriniz için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Keskin bir doğrama ve dilimleme kapasitesine sahip olan bu bıçaklar profesyonel şeflerin mutfakta en büyük yardımcılarından biri olur. Geniş kullanım alanına sahip bir başka ürün ise Duo serisi et dilimleme bıçaklarıdır. Üç farklı boyutuyla dikkat çeken ürünler, Fransız çeliğinden üretilir. Uzunlukları; 18, 20 ve 25 cm olarak değişen bıçaklar usta şefler ve profesyonel aşçılar için idealdir. Sebze ve et doğrarken kolay bir kullanım sağlayan bıçakların farklı renk çeşitleri de mevcuttur. Dilimlemenin yanı sıra kaliteli bir et doğrama bıçağı arıyorsanız Pirge’nin geniş ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Ergonomik Tasarımı ile Dikkat Çeken Et Dilimleme Bıçağı Modelleri

Pirge ayrıcalığı ile kaliteli materyaller kullanılarak üretilen en iyi et dilimleme bıçağı ürünleri, elinizi yormayan tasarımları ile öne çıkar. Markanın Gastro serisi de yine bu amaca hizmet eden bıçaklara sahiptir. Geniş ürün çeşidi ile dikkat çeken Gastro et dilimleme bıçağı modelleri, 2 kez bilenmiş ve ekstra parlatılmış keskin ağızlara sahiptir. Boyutları; 16, 18, 20, 25 ve 26 cm arasında değişen bıçaklar, farklı kullanım amaçları ile her ihtiyacınızı karşılar. Pirge’nin profesyonel şef serisi ürünleri arasında yer alan bu et dilimleme bıçakları, hijyenik sap yapıları ile mutfakta hassas kişilerin beğenisini kazanır. Uzunluğu ile dikkat çeken 36 cm Gastro jambon bıçağı; salam, sosis ve sucuk gibi şarküteri ürünlerini dilimlerken büyük kolaylık sağlar. Sapının ucunda renk kodları bulunan bu seriye ait et dilimleme bıçağı ürünleri, mutfakta farklı tatların birbirine karışacağı çapraz bulaşmayı engeller. Bıçakların üzerinde yer alan bu kodlar sayesinde ilgili bıçakla hangi ürünün dilimlendiğini hatırlayarak, başka bir besin için aynı bıçağı kullanmazsınız. Yine geniş ürün çeşidi ile dikkat çeken Butcher’s serisi dilimleme bıçakları da et ve sebzelerinizi doğramak ve dilimlemek için ideal modeller arasında yer alır. Evlerde kullanıma uygun olan bu ürünleri, kasaplar da gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Pirge’nin geniş et bıçağı koleksiyonunu inceleyerek ihtiyacınız olan ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Et Dilimleme Bıçağı Nasıl Bilenir?

Mutfağınızda sıklıkla tercih ettiğiniz et dilimleme bıçakları zamanla keskinliklerini kaybedebilir. Bıçaklarınızı ilk günkü görünümüne yeniden kavuşturmak için yardımcı ürünlerden yararlanabilirsiniz. Masat ve bıçak bileyici aletleri güvenli bir şekilde kullanarak bileme yapabilirsiniz. Et dilimleme bıçağı bilerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

Bıçak ve bileyici ekipmanınızı masaya veya tezgaha doğru bir şekilde konumlandırın.Bileme aleti ile bıçak arasındaki 15 derecelik açıyı korumaya özen gösterin.Doğru bir bileme için bıçağın sap kısmından başlayarak uca doğru işlem yapın.Hareketiniz sırasında bıçağa fazla baskı uygulamayın ve dengeli bir bileme yapın.Et dilimleme bıçağınızın her iki yüzünü de eşit bilemeye özen gösterin.Bileme uygulamasını en az 10 kez tekrarlayarak işlemin kalıcı olmasını sağlayın.

Farklı bıçak türlerinde uygulanması gereken değişik bileme talimatlarını da göz önünde bulundurarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz bıçaklarınızın ilk günkü keskinliğine geri dönmesi için Pirge’nin bileme hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu profesyonel hizmet uzman eller tarafından yapılmakta ve kısa sürede size ulaştırılmaktadır.

Et Dilimleme Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Yemek pişirme sırasında en çok kullanılan mutfak ekipmanları arasında yer alan bıçakların temizliğine ekstra özen gösterilmelidir. Et dilimleme bıçağını temizlerken önem vermeniz gereken husular şunlardır:

Çok soğuk yada sıcak değil ılık bir su altında bıçakları temizlemek,Elde yıkama yapıyorsanız nazik bir şekilde işlem yapmak,Üzerinde yemek kalıntısını kalmayana kadar yıkamaya devam etmek,Yıkama işlemi bittikten sonra et dilimleme bıçağını özenle kurulamak,Temizleme işlemi biten bıçağı güvenli bir şekilde yeniden kullanım için muhafaza etmek.

Doğru bir biçimde hijyenik işlemler uygulanmayan et dilimleme bıçaklarının üzerinde bakteri kalıntıları kalabilir. Elde yıkayabileceğiniz ürünleri, dilerseniz bulaşık makinesine atarak da temizleyebilirsiniz. Ancak makinede yıkama sırasında çelik kısımların oksitlenmesi, ahşap sapların yıpranması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle en sağlıklı seçim Pirge et dilimleme bıçağı ürünlerini elde temizlenmeniz olur. Kullanım talimatlarına uygun olarak kullandığınız et dilimleme bıçaklarınız, uzun yıllar boyunca sizinle olur. 

Et Dilimleme Bıçağı Fiyatları

Dilimleme bıçağı fiyatları şu şekilde değişmektedir; Bıçakta kullanılan çeliğin içeriği zengin ise örnek olarak karbon, krom, vanadyum, silisyum, molibden, vb. kullanılarak yapılan çeliklerin fiyatları daha yüksek olması normaldir. Bu şekilde yüksek kalite kimyasal bileşenler kullanılarak elde edilen çeliklerin ölçüsüne, tasarımına, sap kısmı içindeki çeliğin uzunluğuna, malzemesine, sap yapısı ve işçiliğine göre fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla her ucuz bıçak, kaliteli bıçak demek değildir. Performansı yüksek bıçaklar teknik değerleri ile hesaplı fiyatlara sahip olabilir. Pirge ürünleri arasından dilimleme bıçağı çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz.  

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade