EN

Pasta Bıçağı

38332 - 30cm

Creme Dişli Dilimleme Bıçağı 30 cm

%13

779,90 TL679,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

577,92 TL

38333 - 35cm

Creme Dişli Dilimleme Bıçağı 35 cm

%13

799,90 TL699,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

594,92 TL

71190 - 30cm

Creme Pasta Bıçağı 30 cm

%11

449,90 TL399,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

339,92 TL

71191 - 35cm

Creme Pasta Bıçağı 35 cm

%10

484,90 TL434,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

369,67 TL

71192 - 30cm

Creme Pasta Bıçağı Dişli 30 cm

%10

484,90 TL434,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

369,67 TL

71193 - 35cm

Creme Pasta Bıçağı Dişli 35 cm

%10

519,90 TL469,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

399,42 TL

71194 - 30cm

Creme Pasta Bıçağı Çift Dişli 30 cm

%10

519,90 TL469,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

399,42 TL

71195 - 35cm

Creme Pasta Bıçağı Çift Dişli 35 cm

%9

549,90 TL499,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

424,92 TL

62600 - 18cm

Creme Pasta Servis Bıçağı 18 cm

%13

789,90 TL689,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

586,42 TL

62602 - 16cm

Creme Pasta Servis Bıçağı Çift Dişli 16 cm

%14

739,90 TL639,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

543,92 TL

62522 - 22cm

Creme Ekmek & Pasta Bıçağı 22 cm

%14

709,90 TL609,90 TL

Sepette %15 Ekstra İndirim İle

518,42 TL

Pasta Bıçağı

Tatlı çeşitleri ve pastalar pek çok kişinin en çok sevdiği yiyecekler arasında yer alır. Profesyonel pastacılar, evlerinde tatlı çeşitlerini denemekten keyif alanlar, pastaneciler ve tatlıcılar ürünleri hazırlama süreçlerinde kaliteli malzeme kullanarak benzersiz tatlar yakalayabilir. Yapacağınız tatlı türüne uygun kaliteli bıçaklarla ürünlerinize doğru şekil verebilir, süsleyebilir ve düzgün bir biçimde dilimleyebilirsiniz.

Pirge’nin üstün kalite anlayışını yansıttığı, garantili pasta bıçağı çeşitleri arasından kendi ihtiyaçlarınıza en uygun olanını belirleyebilirsiniz. Profesyonel pastacılar tarafından da tercih edilen bu ürünleri kullanarak yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Pek çok tatlı türü olduğu için Pirge’nin tasarladığı bıçakların modelleri de oldukça fazladır. En çok yapılan tatlılar arasında pastalar ön plana çıktığı için bu lezzetli ürünü hazırlarken ve sunarken ihtiyacınız olan farklı özellikteki bıçakları kolayca bulabilirsiniz. Tatlı bıçakları; sap özellikleri, ağız biçimleri, uzunlukları ve malzemelerine göre birbirinden ayrılır. Hazırlayacağınız ürünün özelliklerini göz önünde bulundurarak işinizi kolaylaştıracak veya sunumlarınızda fark yaratacak pasta bıçaklarını Pirge’nin eşsiz koleksiyonları arasından seçebilirsiniz.

Pratik ve Kaliteli Pasta Bıçağı Özellikleri Nelerdir?

İç malzemesinde ve dış dekorunda pek çok farklı ürün kullanabileceğiniz pastalar hayal gücünüzü yansıtan renkleriyle sofralarınıza gelir. Profesyonel olarak pastacılıkla uğraşıyorsanız her bir ürününüzün aynı kalitede olmasına özen göstermeniz gerekir. Pasta hazırlama sürecinde en büyük yardımcılarınızdan biri olan pasta bıçaklarının öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolay dilimleme sağlayan dalgalı diş tasarımı
  • Bileğinizi yormayan ergonomik sap dizaynı
  • Geniş ürün yelpazesinde kullanılabilen çift taraflı diş yapısı
  • Profesyonel ürünler için testere özelliğine sahip dişler
  • Kremaları kolay bir biçimde yaymanıza yarayan geniş uç tasarımı

Pirge’nin tüm bu özellikleri barındıran kaliteli ürünlerini kullanarak ortaya iz bırakan tatlılar çıkarabilirsiniz. Kaliteli sap ve uç malzemesi kullanılarak üretilen pasta sıvama bıçağı modelleri uzun yıllar tezgahınızda yerini korur. Pastanın içine katacağınız malzemeleri hazırlarken o ürüne uygun bıçak kullanmanız ortaya çıkacak tatlının lezzetini artırır. Tatlı bıçağı alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de amacına uygun ürünü seçmenizdir. Boyutları, ağız yapısı ve genişliği farklılık gösteren pasta dilimleme bıçağı çeşitlerinin kullanım yöntemleri de farklıdır.

Farklı Özellikteki Pasta Bıçağı Boyutları Nelerdir?

Farklı kullanım amaçları ile dikkat çeken tatlı bıçaklarının boyutları da özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Pastacı bıçağı çeşitleri ürünün hamurunu hazırlama aşamasından dekorunu yerleştirme aşamasına kadar kullanabileceğiniz modellere sahiptir. Örneğin, pastanın ana malzemesi olan kekini kesmeniz için pandispanya bıçağı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Creme serisine ait 43 cm uzunluğundaki bu pandispanya hızarı, keskin dişlere sahip yapısı ile pastanızı dağıtmadan dilimlemenize yardımcı olur. Pasta kesme hızarının sap bölümü de olduğu için kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu ürünün bıçağı ayarlanabilir özellikte olması sayesinde dilediğiniz kalınlıkta dilimler elde etmeniz mümkün olur. Pandispanya dilimlemek için tercih edebileceğiniz diğer ürün de düz olarak tasarlanan aynı seriye ait pasta kesme hızarı testeresidir. Yine 43 cm’lik ideal boyutuyla pek çok pastanızda rahatlıkla kullanabileceğiniz model, dalgalı diş yapısıyla öne çıkar. Tamamı kaliteli Alman çeliğinden üretilen modeli, profesyonel pastacılar, unlu mamül üretimi yapan işletmeler ve pastacılık alanında ilerlemek isteyen kişiler gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Pasta malzemelerini eşit bir şekilde dağıtmanızı sağlayan 16 cm boyutundaki kaymak bıçağı da mutfakta çok yönlü olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Farklı sap ve ağız yapısıyla dikkat çeken bıçak, karbon çeliği kullanılarak imal edilir. Çelik ağız bölümü olan ürünün kalınlığı 3 mm, genişliği ise 50 mm ölçülerindedir. Pastanın üst katmanını rahat bir biçimde yaymanıza yarayan Pirge’nin Creme serisi krema bıçakları 30 ve 35 cm arasında değişen ölçülere sahiptir. Bu modelin tek ve çift dişli olarak tasarlanan çeşitlerinden dilediğinizi seçerek benzersiz özellikte pastalar ortaya çıkarabilirsiniz. Diş yapısı ve keskinliklerine göre ayrılan modeller 5 yıl garantili Alman çeliği kullanılarak üretildiği için uzun süreli kullanıma uygundur. Yine Creme serisine ait 22 cm uzunluğundaki ekmek ve pasta bıçağı ilginç dizaynıyla mutfağınızda fark yaratır. Ergonomik bir kullanım sunan ürünle, pasta, ekmek ve domates dilimleyebilirsiniz. Bir başka tatlı doğrayıcı olan Ecco serisi dişli cezerye bıçağı çeşitleri de keskin dalgalı, dişli ağız yapısıyla öne çıkar. Ergonomik sap yapısına sahip ürünün 30 cm’lik boyu farklı işlemlerde rahatlıkla kullanabilmenize olanak tanır.

Pastanın dekor aşamasında yararlanabileceğiniz Creme serisine ait dekor bıçağı çeşitleri de ince tasarımı ile öne çıkar. Uç bölümleri kıvrık ve sivri olarak dizayn edilen bu ürünlerin çelik bölümlerinin uzunlukları farklıdır. Jilet keskinliğine sahip bu bıçaklarla pastalarınızın üzerine dilediğiniz dekoru işleyebilirsiniz. Tatlı bıçağı çeşitleri arasında öne çıkan baklava bıçağı ürününü tercih ederek bu lezzetli şerbetli tatlıyı dağılmadan ve parçalamadan dilimleyebilirsiniz. Yuvarlak ve geniş ucu ile öne çıkan 16 cm boyutundaki baklava bıçağı, C-65 karbon Türk çeliğinden imal edilir, paslanmaz özellikte değildir. Dilerseniz aynı işlem için Creme serisinin 19 cm uzunluğundaki paslanmaz çelik baklava bıçağını da tercih edebilirsiniz. Pastaların sunum aşamasında tercih edebileceğiniz gösterişli kılıç modelindeki tasarımlarla fark yaratabilirsiniz. Creme serisinin 75 ve 100 cm olarak tasarladığı bu ilginç pasta kılıcı ürünlerinin kılıfları da mevcuttur. Ağız yapısı keskinleştirilmemiş olan ürünleri güvenlik açısından bir sorun yaşamadan gönül rahatlığı ile özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Pasta Bıçağının Keskinliği Nasıl Anlaşılır?

Geniş kullanım alanları ile pek çok kişiye hitap eden pasta bıçaklarını satın alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunur. Pasta dilimleme bıçağı modellerinin keskin olması güzel bir sonuç ortaya çıkarmanız açısından oldukça önemlidir. Pasta kesmek için bıçak alırken ilk olarak üretim materyaline dikkat etmeniz gerekir. Pirge’nin uzun çalışmalar neticesinde geliştirdiği paslanmaz çelik ve karbon çelik pasta servis bıçağı modelleri keskin yapıları ile sizi yarı yolda bırakmaz. Kullanım amacınızı belirledikten sonra tercih edeceğiniz tatlı bıçaklarının ağız bölümlerinin yapısını incelemeniz gereken noktalar arasında yer alır. Her iki tarafı da dişli olan bıçaklar daha pratik biçimde işlem yapmanızı sağlar. Talimatlarına uygun olarak kullandığınız pasta bıçaklarının keskinlikleri daha uzun süre devam eder. Siz de Pirge’nin ayrıcalıklı pasta ve tatlı bıçakları koleksiyonuna göz atarak dilediğiniz ürünü cazip fiyat avantajları ile hemen satın alabilirsiniz.