PirgePirge

Baklava Bıçağı

91172
Creme Baklava Bıçağı 19 cm
61069
Baklava Bıçağı - Karbon Çeliği 16 cm
61070
Kaymak Bıçağı - Karbon Çeliği 16 cm

Baklava Bıçağı

Geleneksel bıçaklarla kıyaslandığında farklı bir görünüme sahip olan baklava bıçağı, bombeli tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Uç tarafına doğru yuvarlatılan ve geniş bir alan kazanan bıçak, baklavaların düzgün bir şekilde kesilmesi için ideal bir yapıdadır. Birçok kattan oluşan yufkaların dengeli bir biçimde şekil almasını sağlayan ürünler, baklava yapan kişiler arasında oldukça popülerdir. Hazır yufka ya da el açması fark etmeksizin her türlü hamuru kesmek için kullanabileceğiniz baklava bıçağı çeşitleri, tariflerinizi daha pratik bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Hem profesyonel şefler hem de ev aşçıları tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanan baklava kesme bıçağı çeşitleri, herkes tarafından kullanılabilir. Baklavanın yanı sıra yağlama gibi birkaç katmandan oluşan yemeklerin de rahat bir şekilde kesilmesine yardımcı olan ürünler, farklı tariflerde kullanılabilmesiyle de kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik kazandırır. Ayrıca pizza benzeri hamurların kesiminde de kullanılabilen baklava dilim bıçağı modelleri, sunumları daha kolay bir hale getirmesiyle de dikkatleri üzerinde toplar. Dilimlerin düzgün bir şekilde olmasını sağladığı için görsel olarak da tariflerinize istediğiniz havayı vermenize yardımcı olan ürünler, misafirlerine estetik sunumlar hazırlamak isteyen kişilere de hitap eder. Baklava haricinde başka tariflerde kullanılabilmesi de ürünlerin işlevselliğini artırır. Pirge üzerinden baklava dilimleme bıçağı modellerine erişebilir, tariflerinizi daha iyi bir şekilde sunmaya başlayabilirsiniz.

Baklava Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Pastacılar ve baklavacılar arasında popüler malzemelerden biri olan baklava bıçağı, pratik bir kullanıma sahip olduğu için herkese hitap eder. Ürünü nasıl kullanacağınız hakkında fikriniz yoksa aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, baklava bıçağının avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Baklava bıçağı, şef bıçaklarına benzer bir tasarıma sahip olsa da uç bölümü daha az keskindir. Eğimli dizaynı sayesinde kesim işlemini minik hareketlerle gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir.Baklava bıçağını kullanırken işaret parmağınızı bıçağın üst bölümüne yerleştirmeniz önerilir. Böylece çok fazla güç sarf etmeden küçük manevralarla hamuru kesebilirsiniz.Baklava bıçağıyla ister yuvarlak ister dikdörtgen isterseniz de kare şeklinde parçalar elde edebilirsiniz. Pişirdiğiniz tepsinin şekline bağlı olarak ürünler yardımıyla baklavalara dilediğiniz formu kazandırabilirsiniz.Kesim yaparken genellikle baklava bıçağının uç bölümü kullanılır. Ürünlerin kenarları, kullanan kişilerin kesim sırasında iyi bir eğim elde etmesine yardımcı olur.Baklava bıçağı, bazı durumlarda kek bıçağı olarak da kullanılabilir. İnce ve yumuşak yapıda olan keklerinizi ürünler vasıtasıyla dilimleyebilir, sunumlarınıza farklı bir hava kazandırabilirsiniz.Baklava bıçağını kullanırken güç kullanmak yerine ürünlerin eğiminden faydalanmanız önemlidir. Bıçağı hareket ettirdiğinizde ürünlerin ucu hamurları daha rahat bir şekilde doğrar.Baklava bıçağını ilk darbeden sonra yerden kaldırmadan kullanmanız önemlidir. Doğru ve düzgün çizgiler elde etmek istiyorsanız tek seferde dilimi ya da kesimi tamamlamalısınız.

Baklava kaymak bıçağı çeşitleri pratik kullanımı ve hafif yapısıyla herkesin beğenisini kazanmayı başarır. Siz de bu tip bir bıçak arayışındaysanız Pirge’deki baklava kesim bıçakları ve modellerini inceleyebilir, tariflerinize pratiklik kazandırabilirsiniz.  

Baklava Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Baklava bıçakları sap ve uzunluk gibi detaylar açısından kendi içinde ayrılır. Çoğunlukla benzer bir tasarıma sahip olan ürünler, üretilen malzemeye ve sap özelliklerine göre farklı nitelikler kazanabilir.

Creme baklava bıçağı, 45 mm genişliğe sahiptir. Sapı, ABS ve alüminyum karışımından üretilir. Böylece sağlam ve dayanıklı bir yapıya bürünür.Karbon çeliğinden üretilen baklava bıçağı ise paslanmaz değildir. Karbon çeliği, ürüne esneklik kazandırdığı için kesimlerin daha rahat bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. 50 mm genişliğe sahip olduğu için Creme baklava bıçağı ile kıyaslandığında tek bir harekette daha büyük bir çizik atılmasını sağlar.Genişliği daha küçük olan modeller kullanıcılar tarafından daha kolay bir şekilde kontrol edilebilir. Genişlik arttığında bıçağın kesik attığı alan büyüdüğü için kontrol etmesi zorlaşabilir.Daha dar olanların kontrolü daha kolay olduğundan bıçak kullanma konusunda çok fazla tecrübesi olmayan kişilerin genişliği az olanları tercih etmesi önerilir.Dekor bıçağı olarak da kullanılabilen ürünler, baklavanın yanı sıra farklı tariflere de şekil vermenize yardımcı olur. Büyük olanlarla pastaların kenarlarına çeşitli süslemeler yapabilirsiniz.

Pirge’deki baklava dilim bıçağı çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilir, baklava benzeri hamur tariflerinizi daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Doğru parça seçiminde bulunarak zor gibi gözüken lezzetleri zorlanmadan yapabilirsiniz.  

Baklava Bıçağı Nasıl Bilenir?

Baklava bıçağı, her bıçak gibi kullanıldıkça keskinliğini yitirebilir. Her ne kadar ürünler, bilenmiş bir şekilde satışa sunulsa da belirli bir süre sonra keskinliğini yitirebilir. Ürünlerden ilk günkü gibi istediğiniz sonuçları almakta zorlanıyorsanız bileme işlemini yapmanız gerekir. Aşağıdaki listeden baklava bıçaklarının nasıl bileneceği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlk olarak bileme bıçağınız yoksa bir tane edinmeniz gerekir. Baklava bıçakları, masat olarak da bilinen bileme bıçakları aracılığıyla keskin hale getirilir.Masatı ve baklava bıçaklarını kullanmadan önce iyi bir şekilde temizlediğinizden emin olmanız gerekir. Baklava bıçaklarının üzerinde hamur kalıntıları kalırsa istediğiniz keskinliği elde etmekte zorlanırsınız. Ayrıca hamur kalıntısı, masatın da yapısına zarar verebilir.Bazı modeller paslanmaz olmadığı için temizleme işleminden sonra iyi bir şekilde kuruladığınızdan emin olmanız gerekir. Paslanmaz olmayan baklava bıçakları, ıslak kaldığında pas kaynaklı deformasyonlara uğrayabilir.Ardından bıçakları uçtan dibe doğru masat üzerinde hareket ettirerek keskinleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.İşlemi tamamladıktan sonra hem masatın hem de bıçakların üzerini kuru bir bez yardımıyla temizlemeniz önerilir.

Hem kullanımı hem de bilenmesi pratik olan baklava bıçakları, kullanıcılarının günlük yaşantısına pratiklik kazandırır. Her daim keskin bıçaklara sahip olmak istiyorsanız ürünleri belirli aralıklarla bilemeyi düşünebilirsiniz. Pirge’deki baklava bıçağı fiyatları ve modellerine göz atarak aradığınız ürüne ulaşabilir, keskin ve fonksiyonel bıçaklara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade