PirgePirge

Cezerye Bıçağı

91083
Superior Cezerye Bıçağı 30 cm
38332
Creme Dişli Dilimleme Bıçağı 30 cm

Cezerye Bıçağı

Mutfağın ana ekipmanlarından biri olan ve aynı zamanda jambon bıçağı olarak da bilinen cezerye bıçağı farklı uzunluklarda kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Amatör aşçılardan profesyonel şeflere kadar mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı seven herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Bu tip bıçaklar ile sosis, salam, jambon veya sucuk gibi gıda malzemelerini rahatlıkla kesebilirsiniz. Ele oturan ve kullanımını kolaylaştıran sap kısmı, özel malzemeden üretilen bıçağı ile yüksek dayanıklılık sağlar ve uzun süreler kullanıma uygundur.

Cezerye Bıçağı Özellikleri

Çok amaçlı kullanım olanağı sunan cezerye bıçağı modelleri, mutfakta pek çok farklı malzeme ile çalışılabilmesini sağlar. Pirge cezerye bıçakları sahip oldukları üstün özellikler ile her mutfakta her seviyeden şefin kullanımına uygundur. Bıçak kısmında kullanılan yüksek karbonlu paslanmaz çelik sayesinde her ortama uygundur ve uzun yıllar kullanılabilir. Çelik kısmının dayanıklılığını arttırmak ve optimum sertliğin yakalanması için buzul ısıl işlem uygulamasına tabi tutulur. İşlemler sonrasında özenle ve iki kere arka arkaya bilenmiş ve parlatılmış kesici ağzı sayesinde uzun süre keskinliğini korur ve bilemeye ihtiyaç duymaz. Rahatça kavranabilmesi için tasarlanmış ergonomik sap yapısı, hijyenik PP plastik enjeksiyon ile kaplanmıştır. Zarif tasarımı ve hafif yapısı ile kullanım sırasında eli ve bileği yormaz.

Cezerye Bıçağı Modelleri

Pirge cezerye bıçağı modelleri, mutfakta ortaya çıkan ihtiyaca göre dizayn edilmiştir. Farklı tipteki modeller farklı özelliklere sahiptir. Ecco cezerye bıçağı modeli 30 mm bıçak genişliğine,2 mm bıçak kalınlığına ve 300 mm bıçak uzunluğuna sahiptir. Dalgalı dişli bıçak yapısı kesimi kolaylaştırır. P seviyesi keskinliğe sahiptir ve genç restaurant şefleri, gastronomi öğrencileri ve ede yemek yapma tutkusuna sahip kişiler için uygundur. Ergonomik sapı ve 5 yıl garantili Alman çeliği ile göz doldurmaktadır. Bu modelin ayrıca 350 mm bıçak uzunluğuna sahip olan seçeneği de mevcuttur. Superior cezerye bıçağı modeli ise 36 mm bıçak genişliği, 3 mm bıçak kalınlığı ve 300 mm bıçak uzunluğuna sahiptir. P+ keskinlik sınıfı ile Ecco modelden daha yüksek bir keskinliğe sahiptir ve daha profesyonel mutfaklar için tercih edilebilir. Bu model ayrıca alüminyum perçin ile sağlamlaştırılmış ABS plastiğe sahip ergonomik sap ile donatılmıştır. Model fark etmeksizin bütün Pirge cezerye bıçakları kolay bilenebilme özelliğine sahiptir.

Cezerye Bıçağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cezerye bıçakları çoğunlukla içerisinde et ve sakatat barındıran gıda maddelerinin kesilmesi için tercih edilir. Bu hijyen sertifikası olması önemlidir. Bütün Pirge bıçakları yüksek güvenlik ve hijyen sertifikasına sahiptir, gıda maddelerinde güvenle kullanılabilir. Keskinlik, bıçak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. Pirge cezerye bıçak modelleri üretiminde iki kere bilendiği için kullanıma hazır olarak satışa sunulur. Ağırlık ise bir diğer etkendir. Çok ağır bıçaklar kullanım süresi arttıkça elde ve bilekte ağrıya sebep olur; bu durum da mutfaktaki performansı etkiler. Kulp veya sap olarak adlandırılan ve bıçak kullanılırken ele oturan kısmın ergonomik yapıda olması da oldukça önemlidir. Ele tam oturan bıçaklar ile kesim oldukça rahat olur ve istediğiniz gib yapılabilir. Yüksek kalite plastik çeşitleri kullanılan cezerye bıçaklarını kullanması oldukça kolaydır.

Cezerye Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Cezerye bıçaklarını temizlemek için aşağıda verilen adımları izleyebilirsiniz;

Yeni satın alındığında, sünger ya da bez yardımıyla ılık ve sabunlu suyla silinmeli ve bol su ile durulanmalıdır. Yerine yerleştirilmeden önce kuru ve yumuşak bir bez yardımıyla kurulanmalıdır.Her kullanımdan sonra nemli bir bezle veya ılık su ile bıçağı ağzı ve sapı iyice temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.Eğer temizlik sırasında sabun veya bulaşık deterjanı kullanılacaksa sonrasında bol su ile durulanması önemlidir.Daha uzun bir kullanım için cezerye bıçakları elde yıkanmalı, bulaşık makinesine atılmamalıdır.Yüksek sıcaklık, tazyikli su ve kimyasal içeren temizlik maddeleri bıçağın ağız ve sap kısmını deforme edebilir, bu nedenle kullanılması önerilmez.

Cezerye Bıçağı Nasıl Bilenir?

Bıçaklar, mutfakta sıkça kullanımda oldukları için zaman içinde keskinlikleri yitirirler. Tekrar eski keskinliklerini kazandırmak için çeşitli bileme aletleri ya da masat olarak adlandırılan ekipmanlar kullanılabilir. Masat kullanımı tecrübe gerektirirken bileme aparatlarının kullanımı oldukça kolay ve güvenlidir. Daha kolay ve ulaşılabilir bir yöntem olan bıçak bileme taşlarını herhangi bir yerden temin edebilirsiniz. Masatlama yapılırken 15- 20 derece olan bıçak tutma açısı bileme aparatları kullanılırken 30-40 derece olmalıdır. Yöntem fark etmeksizin bileme işlemi sırasında her iki tarafına da eşit şekilde özenle uygulama yapılmalıdır. Fazla baskı uygulamadan bütün bıçak ağzının bileyici yüzeye temas ettiğinden emin olunmalıdır. En iyi sonuç için belirli sayıda tekrar tekrar uygulama yapılmalıdır.

Pirge, profesyonel olarak bıçak bileme hizmeti sunmakta ve sizi bu dertten kurtarmaktadır. Deneyimli ve bilgili kişiler tarafından yürütülen bileme işlemi ile bıçaklarınız emin ellerde olacaktır. Pirge internet sayfasında yer alan bileme içeriğine girerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cezerye Bıçağı Fiyatları

Pirge, Cezerye bıçakları sahip oldukları yüksek kaliteli alman çeliği ve kendine özgü tasarımları ile öne çıkmaktadır. Türk sermayeli Pirge markası her seviyeden kullanıcıya ve her cebe uygun bıçak üretimi gerçekleştirmektedir. Cezerye bıçak fiyatları, bıçak kısmının üretildiği metal alaşımına, bıçak boyu - eni ve kalınlığına ayrıca sapında kullanılan plastik tipine göre farklılık gösterebilir. Daha kalın bıçağa sahip Superior gibi modeller Ecco modeline göre daha yüksek özelliklere sahiptir. Özellikler arttıkça fiyatlar da doğru orantılı olarak yükselmektedir.

1879’dan bu yana Türkiye’de bıçak üretimi gerçekleştiren Pirge markası, yüksek kaliteli ve profesyonel düzeyde bıçaklarını 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Cezerye bıçağının yanı sıra diğer mutfaklar için özelleştirilmiş pizza bıçağı veya tatlı şefleri ve pastacılar için özel olarak tasarlanmış pasta kılıcı için Pirge markasını tercih edebilirsiniz.

Filtrele
Tüm Filtreleri Temizle
Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade