PirgePirge
Img
Img
Img
Img
Img
Img

Kasap Gereçleri

Pirge bu yıl da kurban macerasını evlere taşıyor. Hep aynı keskinlik, paslanmazlık ve doğru tasarım, yani standart kaliteyi evinizde arıyorsanız, kasapların tercihi gerçek kurban bıçaklarını Pirge’de bulabilirsiniz.

Kurban etini kemikten nasıl sıyırırım, kavurma için kuşbaşı etlerini nasıl doğrayabilirim, leziz pirzolaları kaburgadan nasıl çıkarırım diyorsanız cevabınız Pirge’de!

Kurban Bayramında size kolaylık sağlayacak tüm bıçaklar Pirge'de! Kurbanlık bıçaklardan bıçak setlerine, yüzme bıçaklarından dilimleme bıçaklarına kadar ihtiyacınıza uygun modeli almak için hemen tıklayın!

En temel kurban bıçak setleri büyük kurban bayramı kampanyası ile Pirge.com’da!

İhtiyacınız olan en temel kurban bıçaklarını sizler için hazırladık;

Kurban Kesim Bıçağı

Küçükbaş ve Büyükbaş Kurban kesmek için bu 19-21 cm boylarında bıçakları tercih edebilirsiniz.

Kasapların Tavsiyesi: Kurbana acı vermeden kesmek için kesim yapmadan önce kurban kesme bıçağının hazır olduğuna emin olun. Bıçağın keskinliğini kağıdın üzerinde veya en kolay şekilde tırnağınızın üzerinde test edebilirsin. Kesici tarafını tırnağınıza dik koyduğunuz, kaymayan bıçak keskindir.

Deri Yüzme Bıçağı

Uç kısmı geniş olan bu kurban yüzme bıçağını derileri çok daha rahat yüzmek için kullanıyoruz. Bıçağın kısa olması onu daha rahat kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Kasapların Tavsiyesi: Derileri delmeden kesmek için çok kısa kesimler yapılmalı ve diğer elinizle deriyi mutlaka gerdirmelisiniz. Elinizi korumak ve deriyi kaymadan tutmak için çelik eldiven tavsiye ederiz.

Sıyırma Bıçağı

Eve gelen etleri önce kemiklerinden ayırmak için sıyırma bıçağını kullanırız, ucu ince olan bu bıçak ile kemiklerin arasına rahatça girebiliriz.

Kemiksiz etleri kuşbaşı, sote, jülyen doğramak için kullandığımız bu bıçak, Kurban Bayramlarının en çok tercih edilen bıçağıdır.

Kasapların Tavsiyesi: Etler yağlı ve sıcak olur, doğramadan önce buz dolabında 2 saat bekletmenizi, güvenli kullanım için kasapların tercihi kaymaz saplı DUO serisini güvenle alabilirsiniz.

Satır

Çok sevilen pirzolaları hazırlarken, kaburgaları kolayca ayırmak için ağır, keskin, ele uygun gelen satır kullanabilirsiniz.

Kasapların Tavsiyesi: Kemikli Etleri ayırırken, ilk önce kemiklere değil, et tarafından kesmeye başlamak gerekir.

Masat

Et kesmek bıçağı yorar, kasapların bıçaklarını sürekli keskin tutmaya yarayan masatları vardır.

Kasapların Tavsiyesi: Masatı kullanmadan önce ve biledikten sonra bıçaktan çıkan küçük metalleri masatın üzerinden temizlemek gerekir. Masatınız yağlanırsa, işini tam yapamaz.

Profesyonel Kasap Gereçleri

Kurban bayramında işini daha rahat yapmak için dövecek - çengel - şiş gibi profesyonel kasap gereçlerine de ihtiyaç duyabilirsiniz. 143 Yıllık Pirge, Keskinlik, Paslanmazlık ve Profesyonel Tasarıma sahip Gerçek Kurban Bıçakları üretiyor, Türkiye’de ve Dünyada Kasapların tercih ettiği bıçakları %23 kurban bayramı indirimi ile sizlere sunuyor.

Gerçek Kurban Bıçakları burada. Kurban Bayramı Kampanyası Fırsatlarını Kaçırma.

Bedava Kargo
Kredi Kartı ile Taksit
Güvenli Alışveriş
Mutluluk Hizmetleri
Hızlı ve Kolay İade